Vojna a mír II.

Vojna a mír II. https://www.databazeknih.cz/img/books/18_/185538/bmid_vojna-a-mir-ii-Lsg-185538.jpg 4 251 26

Román Vojna a mír (napsáno v letech 1863-1869, vydáno v roce 1869) je čtyřdílná románová epopej, jedno z největších a nejslavnějších děl světové literatury. 01-091-69

Literatura světová Romány Historické romány
Vydáno: , Odeon

Vojna i mir , 1869

Nahnilaruka
04.07.2014 5 z 5

druhý díl má stejné klady i zápory jako předcházející část. Dostáváme se neustále hlouběji do děje a autor čím dál více směřuje k tématice napoleonských bitev na úkor děje. 90%

Erezka
23.11.2013 3 z 5

Ze začátku jsem byla nadšená, je to ale hodně dlouhé a ke konci jsem si už přála, abych to konečně měla přečtené.
Historický popis bitvy mi nevadil, ale autorovy úvahy o historických souvislostech byly velice často nepříjemně zdlouhavé. Samotný děj se mi hodně líbil, hlavně mi přišlo zajímavé to, jak ukazoval tehdejší ruskou společnost.

packlik
26.04.2013

Kniha se mi čte velice ztěžka. Ačkoli se považuji za vášnivou čtenářku a od čtené knihy se občas opravdu nedokážu odtrhnout, tak v tomto případě se mi to rozhodně nestávalo. Uvažuji, že druhý díl odložím a že možná časem budu mít chuť se k němu vrátit. Annu Kareninu jsem přečetla téměř bez dechu, Vojna a mír mě ale tolik nezaujala. Příliš mnoho postav, příliš mnoho příběhů, příliš často mění postavy svoje cíle a názory (a partnery). Ale musím uznat, že pěkně vykresluje společenské kruhy carského Ruska.

Okřídlená li
30.11.-0001 5 z 5

V současné době mám přečtené pouze první dva díly, ale nemůžu si je vynachválit. Někoho by možná mohly odradit několikastránkové konverzace ve francouzštině nebo záznamy večírků, ale já se nezastavím před ničím. Viděla jsem to jako film, letos v lednu jej promítaly na ČT2, a musím říct, že mě uchvátil. Nataša Rostovová sice nesplňuje románovou předlohu, ale popravdě mi to moc nevadí. Andrej Bolkonskij! :)))

pajonek
30.11.-0001

vojna a mír .........asi opravdu jedno z nejlepších knižních děl historie, moc mne nenadchlo ted uváděné čtyř dílné filmové zpracování na čt2 /?/ ........ale stáhl jsem si americkou filmovou verzi z roku 1956 s henry fondou a katherine hepburnovou a teké slavnou čtyřdílnou bondarčukovu epopej ...... tu se nedá nic říci --skvělé - a povšimni si reklamy nad těmito příspěvky, 4dílné CD namluvené rozhlasové hry - tak to je poslouchací suprovina ...............

tsal
30.11.-0001 4 z 5

Celé dílo jsem přečetla již dvakrát a pokaždé jedním dechem. Jediné, co mi vadilo, byly filozofické pasáže, v nichž se autor víceméně stále znovu a znovu opakoval a tak už je ke konci ani nemělo cenu číst.