Trosečníci z Vlaštovky

Dobrodružný prázdninový román, druhá z řady knih o Vlaštovkách a Amazonkách. Vlaštovka, malá plachetnice, na níž se za prázdninovým dobrodružstvím plaví čtyři sourozenci - dva chlapci a dvě dívky s odstupňovanými hodnostmi odkapitána až po plavčíka - u pobřeží ostrůvku ztroskotá a je třeba ji po záchraně opravovat a zvyknout si na obtížný život trosečníků. Úsměvný román vtipně a s výchovnou tendencí rozvíjí příběhy z dobrodružné námořní literatury....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/46887/trosecnici-z-vlastovky-46887.jpg 4.7318

Vlaštovky a Amazonky 2.

Fany09

Prostě úžasný.

kapr
01.11.2020

Velmi uspokojivé. Možno číst v každém věku. Jedna z knih, ke které se neustále vracím, zvláště ve chvílích nejtěžších.

Titty1929
22.06.2020

Trosečníci z Vlaštovky jsou asi mou nejoblíbenější ransomovkou. Četla jsem je několikrát jako dítě i později. Kniha je možná trochu naivní, ale děj dává smysl, což není u dětských knih dneska zcela pravidlem. Děti se zde chovají k sobě navzájem neuvěřitelně mile. Prožívají leccos, co by se nám nepoštěstilo, ale často udělají i z obyčejné příhody neobyčejný zážitek díky své velké fantazii a to je důležité umět. Charaktery jsou zde myslím propracovanější než u prvního dílu (Boj o ostrov). Skvělá je scéna se ztroskotáním, reakce na břehu a vykreslení Johnových a Tittiných pocitů těsně po ztroskotání. Výborný je strýček Jim alias kapitán Flint i obě maminky.
Vždycky mě potěší, když vidím dnešní děti tyto knihy číst. Není důvod, proč by nemohly. Také jsem v té době a v té Anglii nežila, přesto jsem se při čtení velice bavila.

Pralinka1910
04.02.2020

Skvělá. Krásne obrázky, pěkne přeložená. Ransomovky zbožňuji.

Pavelpi
01.09.2019

Knihu jsem několikrát četl a pokaždé se mi líbila a to i v pozdějších letech,když už jsem byl zaměřený na úplně jiný druh literatury.Přesto jsem si knihu přečetl i v těchto letech.Takže Vlaštovky a Amazonky mě i po letech berou a čtou se mi i teď hodně dobře.

Pitíčko114
20.04.2019

Bylo to docela dobrý! Dobrodružný příběh. Nejlepší bylo jak ztroskotali ;-))))

tem85
16.03.2019

Trosečníky z Vlaštovky jsem prvně slyšela jako rozhlasovou dramatizaci Českého rozhlasu Praha ( pod názvem Boj o ostrov). Až o několik let později jsem ji našla doma v tátově knihovně. To bylo překvapení, když jsem zjistila, že je to ta knížka z rádia. Bohužel v té době nebyl internet a já neměla potuchy, že je daleko více dílů. Ty jsem přečetla na jeden zátah na vysoké škole. Trosečníci však zůstali pro mě nejmilejší. Knihy od Arthura Ransoma doporučuji všem známým.

Boogie007
03.03.2019

Trosečníci z Vlaštovky jsou pro mě srdeční záležitostí, vždycky budou to nejlepší z ransomovské série. Byl to můj vůbec první díl, který jsem četla a také ho mám přečtený nejvíckrát. Právě u této knihy mohu sledovat i svůj růst. Nejdřív jsem posádkám záviděla, to že jim dospěláci povolili žít si po svém, bez dozoru. V další etapě jsem oceňovala přátelství a moc si přála najít kamarády, jako byli oni. A teď? Teď oceňuji dětskou fantazii, jejich odpovědnost a soběstačnost. Umět si nalovit ryby, poradit si v krizových situacích - zkrátka, přežít a užít si to. Kéž by měly Ransomovy knihy takovou popularitu jako Harry Potter ... už na tom (v menším) pracuji a obdarovávám těmito knížkami děti v okolí.