Boj o ostrov

Boj o ostrov https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/42047/bmid_boj-o-ostrov-tQ6-42047.png 5 466 70

Vlaštovky a Amazonky série

Obsahem knihy bývalého britského námořního důstojníka je příběh, ve kterém se prázdninová hra u jednoho z jezer v tzv. Jezerní oblasti (Lake District) v severozápadní Anglii (jezero v knize je složeno ze skutečných reálií kolem jezer Windermere a Coniston) změní s přispěním dětské fantazie (a za porozumění rodičů) na boj o malý ostrov Divokých koček, který leží uprostřed jezera. Mezi dětmi se tak zrodí přátelství na mnoho let. Ransome ve své knize dále vypráví o životě ve stanovém táboře, o boji s pirátem kapitánem Flintem (strýc Amazonek Jim neboli James Turner), o plachtění na jezeře a o celé řadě dalších příhod, které spolu Vlaštovky a Amazonky zažívají.... celý text

Nelly
12.01.2016 5 z 5

Moje oblíbená četba v dětství (četla jsem tedy jen první dva díly, k ostatním jsem se už nedostala). Hodnotím z dojmů, které na mne kniha zanechala v tomto období. Možná dnes by hodnocení bylo jiné, ale to už je prostě život, který se stále mění a mění i člověka...

woodward
15.08.2015 5 z 5

Vzpomínám si, jak jsem tuhle knihu u nás v místní lidové knihovně pořád nemohl zachytit. Dostal jsem se k ní až po absolvování Trosečníků z Vlaštovky a Zamrzlé lodi kapitána Flinta, což mi šlo na nervy, protože oni si každou chvíli povídali o událostech, o nichž jsem já nic nevěděl. Proto teď mám všechny tři první díly bezpečně uložené ve vlastní, nikoliv místní lidové knihovně. Už víc jak čtyřicet let.

Bruno21
26.02.2015 5 z 5

Moje oblíbená literatura z dětství. Když jsem to začal číst synům (7 a 9), zaskočilo mě, jak archaicky vyprávění působí, kolik je tam neobvyklé námořnické terminologie a pro současnost těžko pochopitelných reálií. Říkal jsem si A jé, tohle je nebude bavit... A hleďme, baví je to snad ještě víc než mě, těšili se na každou kapitolu a kus před koncem už si zamlouvali, že chtějí pokračovat druhým dílem. Tak jo, budou Trosečníci z Vlaštovky.

brčko-A
18.01.2015 5 z 5

Moc zajímavá knížka,chtěla bych si na tento ostrov také vyrazit.

KetrinZel
31.10.2014 5 z 5

Tuto knihu jsem četla jako první po slabikáři. Milovala jsem jí ještě dřív, než jsem uměla číst, protože v ní byly ilustrace od Zd.Buriana. Je pokladem v mé knihovně. To své vydání jsem zde ani nenašla.

DeniisaK
17.06.2014 5 z 5

Lituji každého, kdo nevyrostl s touhle partou dětí. Ať žijí Vlaštovky a Amazonky!

KetrinZel
18.04.2014 5 z 5

Také vzpomínám na období, kdy jsem tuto celou sérii hltala, sháněla další díly. Tento první díl mám z jiné edice s ilustracemi od p. Buriana a ty jeho kresby podnítili mou fantazii pro celou sérii.

kattyV
19.02.2013 5 z 5

Ransomovy knihy mne bavily skoro všechny. Tato byla první, se kterou jsem se potkala a prostě mne ve věku kolem jedenácti dostala. Nebylo mi jasné, jak mohli rodiče přibližně stejně starým nebo jen o něco málo starším dětem než jsem byla já, dovolit taková dobrodružství. Ono se tam vlastně zase tak moc neděje, ale je to tááák napínavé.

vincek1
18.11.2011 5 z 5

Další výborná kniha, která ličí život dětí v reálném čase a reálném prostředí.

sBety
10.04.2011 4 z 5

Tuhle knížku jsem od malička poslouchala na kazetách, nahranoých z radia, kde to vysílali na pokračování. Opravdu pěkná dětská knížka.