Vlastní životopis

Autobiografie českého matematika, logika, filozofa, sociálního myslitele a profesora teologie na Univerzitě Karlově představuje pohled do učencova nitra a je jeho osobním vyznáním. K překladu pořízenému podle Feslova vydání z r. 1836 je připojen Bolzanův vlastní dodatek k životopisu, psaný ve třetí osobě. Přel., vysvětl., ediční pozn. a doslov Bolzanův odkaz naps. Marie Pavlíková. Jako frontispice výřez z oleje Františka Horčičky z let 1824–1825. Vychází k 200. výročí narození Bernarda Bolzana...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/219522/big_vlastni-zivotopis-yJa-219522.jpg 4.46
Biografie a memoáry

Vydáno: , Odeon

Lebensbeschreibung des Dr. B. Bolzano, 1836

Kniha Vlastní životopis

JulianaH.
10.05.2019

První knížečka, kterou jsem od Bolzana četla. Později jsem se na téma bolzanovců zaměřila odborně a napsala jsem o něm kvalifikační práci, tohle ale bylo úplně první seznámení s jeho osobností... a láska na první pohled. :)

Vyprávění, sepsané pro Annu Hoffmannovou a Vlastenecké museum, je líbezné, upřímné a citlivé. Mimořádný zážitek, setkání s člověkem velkého ducha.
Kdybych byla nucena narychlo emigrovat, tuhle knížečku beru s sebou, a nejen proto, že je kapesního formátu.

los
29.10.2018