Vítězná láska

Vítězná láska https://www.databazeknih.cz/img/books/87_/87787/bmid_vitezna-laska-EEx-87787.jpg 4 12 2

Reedice posledního díla Vlasty Javořické, dokončeného v roce 1970, přináší na pozadí historických změn čtyřicátých a padesátých let minulého století pestrý a pohnutý děj. Autorka sleduje životní osudy rodiny továrníka Karáska a rolníka Soukupa, odehrávající se na venkově i v prostředí malého města.

Romány Pro ženy Literatura česká
Vydáno: , Jota

Vítězná láska (Silnější než smrt) , 1997

NymphMaeve
06.08.2021 5 z 5

Další úžasný román Vlasty Javořické, který se mne hluboce dotknul a donutil k zamyšlení. Tentokrát je z období konce 2. světové války a období nástupu komunismu, krásně ukazuje náladu a smýšlení tehdejších lidí i následky všech změn. Rodina Karáskových a Soukupů se prolíná, střídají se období klidu a trýzně. Charaktery jsou úžasné vykreslené, vyvíjí se a dost velkou úlohu zde hraje víra. Není to kniha plná nečekaných zvratů ani napětí, ale pohladí na duši, dá poučení i zamyšlení a nedá se od ní odtrhnout. Miluju její romány a zatím jsem nenašla žádný, který by mne nebavil nebo nudil. Těším se na další.

kika 13
10.04.2014 2 z 5

Láska to je hlavní téma románu.

Vlasta Javořická
česká, 1890 - 1979