Ti nepohřbení

Roku 1617 objevují ztroskotalí velrybáři v severních pustinách neznámou hmotu. Roku 1620 je ve vší tichosti ukončen poslední čarodějnický proces na Moravě. Roku 1640 je ve finském přístavu Raumě uvězněn nic netušící mladík. Hned nato celé město pohlcují plameny. Jak všechny tyto události pojí současný nález zmrzlého muže nedaleko polární základny Barneo? Pro odpovědi je potřeba projít očistcem, kde nenávist má svrchovanou moc, láska cenu smrti, krutost je přirozeností a bolestná agónie požehnáním. První vydání. -- zdroj: www.legie.info --...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/227406/ti-nepohrbeni-tj1-227406.png 440

Violeti 1.

Horory, Sci-fi, Fantasy
Vydáno, Netopejr

Kniha Ti nepohřbení

soupik2012
včera

Potoky krve ani cáry masa nevzbudí hrůzu, protože kniha postrádá to nejdůležitější a tím je tajemná atmosféra. Navíc prolínání v čase působí dost chaoticky. Je to škoda, protože samotný příběh není špatný. Chtělo to jenom ubrat na akci a přidat trochu děje. Vytvořit mrazivou atmosféru s náznakem něčeho tajemného je daleko působivější než hned v prvních řádcích vyzradit základní podstatu příběhu a potom z toho udělat pouze akční jízdu ve stylu Kotlety. Za mě zklamání a promarněná šance. Audioknihu načetl slušně pan Jiří Wittek.

Morbidus

Solidní krvavá upírovina. Osobně nemám příliš v lásce starší zaprášené gentlemany s problémovými zuby ani nadrženou krvesajnou mládež, které se sypou třpytky snad i z trenýrek. Avšak autorčino pojetí upírů je však v tomto případě poměrně svěží, originální... a brutální. V tomto ohledu na mě asi nejvíce působil kontrast lásky a nenávisti, který čtenáře ukolébá, jen aby vzápětí přišla další rána.
Děj se odehrává v dobách dávno minulých na severu Evropy; lze se však velmi snadno začíst, takže akutní umoření historismy zde nehrozí. Zmínky o Moravě jsou potěšující a napětí-budující pasáže ze současnosti navnazují na pokračování.
Nebojíte-li se temnějších emocí, Ti nepohřbení rozhodně stojí za povšimnutí.

RybickaV
12.10.2019

Konečně pořádná upířina a dokonce od české autorky. Skvěle zvolené prostředí i doba pro dané téma. Syrové a přitom svižné tempo. Byla jsem opravdu překvapená, že jsem na tuto knihu nenarazila dřív, přitom je to přesně můj žánr.

veronika0382
09.10.2019

Nevím, jestli knihu nazvat upírskou romancí, jak se o ní mnozí zmiňují. Protože mi ani trošku jako romance nepřipadala. Pro mě jsou Ti Nepohřbení spíše krvavý historický hororový román o zrození upírů v Čechách. A je výborný, opravdu! Více v mojí recenzi zde v záložkách - Veru, Knihy na cestách

Demimortuus
01.07.2019

Upírskou romanci si zpravidla dopřeju jednou do roka. Letos to tedy vyšlo na K. Haidingerovou a musím říct, že mne její Violeti příjemně překvapili. Historické kulisy jsou uvěřitelné, postavy živoucí (i ty mrtvé) a přílišnou sladkobolnost vyvažují poměrně brutální scény. Autorka pojala upíry po svém, ale její svět nepůsobí ani trochu vykonstruovaně. Navíc je román zvládnutý suverénně i co se řemesla týče. Jakkoliv se toho v příběhu vlastně zase tolik neděje a těch citů si čtenář užije ažaž, není třeba se bát a je jen dobře, že i u nás zubatci stále žijí a ještě v téhle kvalitě. Naruším tedy tradici a dám si rovnou i "Děti Raumy"!

barker3040
27.06.2019

Patnáctileté teenky se zálibou o upírské romance, nechť si přidají ještě minimálně jednu hvězdu.

Valihrašek
25.04.2019

Tak dočteno,moc krve,ale prostě upíři jsou upíři a mám pro ně slabost.Četlo se to moc hezky a těším se na pokračování...vtáhlo mě to do děje...zatím se mě knížky autorky líbily a vydané povídky s ostatními autory jsou taky super.Tak sem s dvojkou :)

martinstefko
16.04.2019

Je příjemné vidět, že jsou zde autoři, kteří jsou schopni psát o tématu, jež se jeví téměř vyčpěle, trochu jinak, nově. Jsou zde nějaké nedostatky, kdy třeba příchod Miiji do života hlavní postavy mi přišel takový náhodný, i když to nakonec má svoje vysvětlení, nejsou zde úplně skvěle popsány romantické vztahy, kdy v jednu chvíli cítíte chlad a opak se postavy najednou milují, ale i tak na vás dýchne propracovaná mytologie v parádní výpravě se zajímavými postavami.