Víno a čáry

Víno a čáry https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/465036/bmid_vino-a-cary-diq-465036.jpg 4 248 97

Víno a čáry série

1. díl

Zaklít čarodějku se nevyplácí… Mladé čarodějce Eleně se po sedmi letech podařilo osvobodit z moci zlé kletby a vrátila se domů na vinici v údolí Chanceaux. Tam však zjistila, že za dobu její nepřítomnosti se spousta věcí změnila. Vinici převzal bývalý právník z velkého města, který odmítá staré ověřené metody i kouzla a snaží se řídit vědou a rozumem. Podaří se Eleně odhalit, kdo stojí za jejím prokletím? Dokáže novému majiteli vinice, jak moc se mýlí a jak je pro něj důležitá? Ukáže se, kdo má na svědomí mrtvá zvířata, která už se nějakou dobu objevují po celém údolí?... celý text

Literatura světová Fantasy Dívčí romány
Vydáno: , Cosmopolis

The Vine Witch , 2019

Tesset
16.04.2021 3 z 5

Francouzský venkov, čarodějky, víno, prokletí - zní to dobře, že? Ale nakonec z toho byla taková nemastná neslaná kniha, která dosáhla tak na průměr. Nečetlo se to špatně, ale příběh mě nijak nechytil. Velmi originální nápad, který ale plně nevyužil svůj potenciál. Romantická linka v podstatě nebyla a pak na konci najednou byla - zvláštní. Celkově to rozuzlení na konci mi přišlo dost neohrabané a nesedělo mi tam. Na jedno přečtení se to dalo, ale tuhle ve své knihovničce asi nepotřebuji, znovu ji číst určitě nebudu.

katasokolov
12.04.2021 4 z 5

Tak za mě jedno velké doporučení pro ty, kteří mají, stejně jako já, rádi čarodějné příběhy, no a když se k tomu přidá ještě další vášeň jako víno, tak je to jasné ❣️. Už samotný začátek mě krásné vtáhnul do příběhu, u kterého jsem si vzpomněla třeba na knihu a film Practical Magic. Takže, pokud se chcete ponořit do světa magie, vinařství, krásné francouzské přírody, tajemství, kleteb, zrady, pomsty, ambicí a lásky, tak se směle do téhle jednohubky pusťte.! Rozhodně se těším na další pokračování osudů Eleny a jejího hledání rodinného odkazu, pravé lásky a toho nejlepšího vína❣️.

annettka1098
11.04.2021 3 z 5

Příběh je plný zvratů, a přestože některé zápletky nebylo těžké odhadnout, povedlo se autorce držet mě v napětí. Závěr knihy mi připomínal pohádku Hvězdný prach (nebudu spoilerovat v čem).
I když téma magie není můj každodenní žánr, u knihy jsem si opravdu odpočinula a kdybych jela někdy na dovolenou do Francie, je to rozhodně perfektní volba. Jestli se vám stýská po cestování, myslím, že knihou se vám povede přesunout se nejen v místě, ale i v čase.

HODNOCENÍ: 70 %

Booktwins
06.04.2021 3 z 5

3,5/5
Na začátku to mělo takový potenciál!! Skvěle rozjetá kniha, fantasy linka a romantika, která se tam nějak začne rozrůstat...potom přehnaný příběh, který se hrozně nedotáhl a ta akce, kde mě to mělo bavit nejvíc, tak mě bavila úplně nejmíň. Navíc ta romantika na konci byla hrozně vynucená a nesedla tam. Potom, co jsem zjistila, že je to série, jsem malinko změnila pohled na tu knihu, jsem zvědavá, jak to půjde dál, ale jsou prostě i lepší knihy.

Monačte
05.04.2021 4 z 5

(SPOILER) Jsem povrchní pipka, takže mě samozřejmě nalákala ta pěkná obálka. Čarodějnice? Francouzský venkov? Začátek 20. století? Nic z toho nezní jako můj šálek kávy. Koneckonců - je to taky spíš sklenka vína. Ale co si budem - francouzský víno bejvá dobrý...
Víno a čáry je pohádka pro moderní holky. Hnusná ropucha se nepromění polibkem, ale díky vlastní inteligenci. Princ nepřicválá na koni, když je jeho láska v nesnázích, naopak on sám potřebuje vytáhnout z bryndy. A mít švihlou BFF co se oblíká jako rajda, je někdy celkem fajn.

Zní vám tyhle poselství jako něco, co chcete číst? Jděte do toho! Nečekejte Shakespeara, ale na pár jízd metrem je to docela dobrý a napínavý čtení.

kikikrat
03.04.2021 3 z 5

Zaujala mě hlavně svou obálkou. Čekala jsem příjemný oddych a to jsem také dostala. Kniha se skvěle četla ale byla pro mě naprosto průměrná. Postavy jsem si nijak neoblíbila a zápletku tak nějak odhladla. Ovšem to prostředí vinařství a čarodejnic bylo moc fajn.

Danago
01.04.2021 5 z 5

Zajímavá pohádka pro dospělé, pro mě byla trochu překvapením, protože takové knížky většinou nečtu. Magie v reálném světě , odehrávající se na začátku minulého století , kdy ještě není tolik techniky, je pro mě něco nového. Je to tak trochu souboj mezi magií, vírou a pokrokem.
Z knihy na mě velice příjemně dýchala atmosféra francouzské vinice. Francii miluji a víno také a obojího je zde víc než dost, aby vás to krásně naladilo.
Vinné čarodějky se starají o vinice a skvělé víno, ale nejsou zde jen ty dobré čarodějky . Je tu i černá přímo krvavá magie.
Elena je sympatická čarodějka , která si vás získá a budete jí fandit.
I když je to pohádka nechybí v ní napětí , zvraty a překvapení.
Přestože to není moje běžné čtení, byla jsem velice příjemně překvapená.

Ellinek
30.03.2021 4 z 5

Za březen jsem si čarodějek užila dost u Krve a medu a po tak nedobré zkušenosti se mi mezi ně znovu nechtělo, ale obálka příběhu a docela zajímavá anotace mě nakonec přesvědčily. A díky bohu za to!

Víno a čáry jsou příjemným, pomalu plynoucím příběhem z nádherného prostředí, z doby, která se teprve začíná přiklánět k technickému pokroku. Navštívit malebný francouzský kraj první čtvrtiny minulého století je zkrátka příjemným pohlazením po duši. Sympatická ústřední dvojice, u které víte, kam to bude směřovat, ale to ničemu nevadí. Prostě když si chcete přečíst něco jemného, milého, oddechového, nad čím nemusíte nijak zásadně přemýšlet, je to přesně ta kniha, po které sáhnete. Elena jakožto moje skoro jmenovkyně měla sympatie zajištěné hned. :D Nic není v příběhu na sílu tlačené, vše má své místo, všemu porozumíte, poddáte se autorčinu vyprávění a v hlavě se dostanete na nádhernou vinici, kterou musíte očistit od všech zlomyslných kouzel.

Od knihy jsem toho dostala mnohem víc, než jsem se původně odvažovala doufat.

PrincaListicka
28.03.2021 4 z 5

Tenhle kouzelný příběh potěší jistě každého milovníka vína. To je zde s velkou láskou velmi často zmiňované, ať už jeho výroba, tak také chuť. O to víc mne mrzelo, že já sama víno nemám ráda a nemůžu s postavami tuto radost sdílet.

Elena je moc sympatická, celé pojetí magie je zde "ze staré školy" - grimoáry, přísady do lektvarů, zaklínadla, tajné sklepy ve kterých čarodějky kujou své pikle. Prostředí i dobové zasazení je vskutku kouzelné.

V příběhu se vyskytuje několik francouzských výrazů, které krásně podtrhují autenticitu prostředí. Sice v knize slovníček nenajdete, ale dají se dobře odvodit. A pokud ne, je tu strýček Google.

Zkraje se zdá, že se bude jednat o velmi oddechový příběh. Musím tedy říct, že jsem byla velmi překvapená, jakým směrem se příběh přibližně od poloviny knihy začal ubírat. Setkáváme se zde se zakázanou magií, honem na čarodějnice, vězením, jedy i vraždou.

Závěr má dvojitou gradaci - nejprve se vysvětlí hlavní zápletka příběhu a následně také onen větší příběh - Elena zjistí, kdo stál za jejím nešťastným prokletím.

Romantická linka je zde poměrně nenucená, i když tak trochu zřejmá od prvních okamžiků a možná místy trochu uspěchaná. Rozhodně ale budete Eleně fandit, to vám zaručuji. Je to inteligentní a charismatická žena, jejímuž kouzlu prostě propadnete. :)

Dostaneme i zajímavé vedlejší postavy, které jsou velice rozmanité a z celého příběhu vytváří komplexní a dobře fungující příběh s až pohádkovým nádechem. Rozhodně doporučuji všem romantickým duším, které mají rády magii. Doufám, že se dočkáme i pokračování, jinak si ho budu muset přečíst v originále.

lena.o.knihach
25.03.2021 4 z 5

Víno & čáry je taková pohádka pro dospělé. Líbila se mi magie zasažená do reálného světa, k tomu ještě prostředí francouzské vinice, nádhera. Atmosféra na vás z knihy přímo dýchá.

Bylo navíc velmi příjemné zas číst o čarodějkách, které sbírají bylinky, čtou z Knihy stínů, připravují lektvary... Připomnělo mi to můj oblíbený seriál Čarodějky, který určitě znáte i vy.

Romantická linka byla jemná, nenápadná a já si ty letmé pohledy mezi hlavními aktéry užívala. Postavy mi byly sympatické a přiznám se, že bych knize klidně několik dalších stran přidala, protože jsem se s nimi nerada loučila.

A až se do knihy budete pouštět, nezapomeňte si nalít i sklenku dobrého vína.

bookbug_cz
25.03.2021 5 z 5

Kdo mě zná, tak moc dobře ví, že kromě kávy jsem živa i vínem. Dobrým vínem, které dokáže rozzářit běžný pochmurný den. V době covidové je to asi jedna z mála radostí, kterou mi život přináší do života, a já pevně věřím, že už brzy si to vínko dáme všichni hezky v klídku venku na zahrádce nějaké pěkné vinárny. Cestování do teplých krajin nebo do oblastí vinic Francie můžeme asi taky jen skrze knih a filmů. A proto jsem sáhla díky nakladatelství
po knižní novince „Víno a čáry“, která slibovala harmonické spojení vína, kouzel a romantiky.
Vinice žijí a rostou pomocí magie vinných čarodějek. Takovou je i Elena, která se po sedmi letech, kdy se jí podaří zvrátit osobní kletbu, vrací zpět na rodnou vinici. To, co však zbylo z jejich dávných slavných časů, je již v nenávratnu a vinice plodí víno hořké a s pachutí. Nový majitel Jean-Paul nevěří na kouzla a čáry a v produkci vína se vydává spíše cestou vědeckou. Elena se s pomocí své přítelkyně, které říká grand- mère, snaží vinici oprostit od všech zlých kouzel a přivést ji znovu k životu. Je to však nelehký úkol, neboť zlo se rozléhalo na celém pozemku dlouhých sedm let. Popisy magických čar a kouzel, které Elena při své práci užívala, mi někdy přišly až zbytečné zdlouhavé a upřímně - tak trochu jednoduché. Co mě však zajímalo dost, je dějová linka Eleny a bývalého snoubence Bastiena. Kromě záchrany slavné vinice se tak snaží vypořádat s osobní křivdou, která se jí stala tehdy tolik osudnou. Muž, Bastien, kterého milovala a kterého si měla vzít, ji nejspíš nechal zaklít pomocí zlé čarodějky a prakticky ji tak nechal ukrást část života. Prolínání citů k Bastienovi a Jeanu-Paulovi tvořilo nedílnou součást harmonie celého příběhu, který by nemohl jeden bez druhého existovat. Konec vám vyprávět nebudu, ale určitě nebudete zklamáni. Příběh se četl velice dobře – děj byl svižný, měl celkově rychlý spád, a pokud máte rádi v knihách i trochu romantiky, tak koupí knihy nic nezkazíte.

Ronnie Sparks
24.03.2021 4 z 5

Od začátku do konce je příběh plný kouzel a čarodějnic. Mě se příběh velice líbil, takže musím říct, že se toho autorka nebála a krásně protnula tři žánry. I když bych byla ráda, kdyby byl příběh delší. Konec byl dle mého názoru dost zrychlený, klidně bych ho natáhla na dalších 100 stran s další skvělou a záhadnou zápletkou.

luculi
17.03.2021 4 z 5

Příjemné počtení, román šmrncnutý fantasy prvky a to konkrétně čarodějnictvím. Největším problémem, co působí jako nedostatek, je délka knihy. V tomhle případě byla velká škoda, že to skončilo tak brzy, protože to působí lehce nedotaženě. Ale jinak to bylo výborné a oddechové na jedno odpoledne.

book_loverka_
15.03.2021 3 z 5

Něco takového jsme tu ještě neměli! Spojení vinařství a fantasy je originální a navíc ta atmosféra byla dokonalá. Směsice tajemna, magie a krásného prostředí francouzské vinice. Příběh se sice odehrává v našem světě, kde ale jsou takzvané vinné čarodějky, které pečují o vinnou révu. Existují i čarodějky pivní. Začátek vypadal slibně, akorát mě to nenutilo moc číst dál. Bylo toho tam o víně opravdu hodně, takže pro milovníky vína určitě doporučuju. Mě to tolik nechytlo, ale ten nápad mi přijde fakt super.
3,5⭐️/5⭐️

TheMelorry
10.03.2021 4 z 5

Na první pohled mě zaujala úžasná obálka, kterou prostě musím vyzdvihnout. Ve spojení s originálním příběh o čarodějce, která svou moc uplatňuje na vinici v krásném prostředí francouzského údolí a snaží se přijít na kloub tajemné kletbě, to prostě skvěle funguje. Od začátku je kniha čtivá, zajímavá, hlavní postava Elena je sympatická a celkový námět knihy je velmi neotřelý. Magie, vinice a všudypřítomná kouzelná atmosféra. Nechybí ani romantická linka, která je ale spíše v pozadí, není jí věnováno příliš prostoru a je poměrně předvídatelná.
Postupně příběh nabírá na obrátkách a závěrečná část je napínavá.
Já jsem z knihy nadšená. Dostala jsem to, co jsem očekávala a knihu jsem si užila. Navíc mě mile překvapila informace, že se jedná o první díl ze série.

Medvědářka
08.03.2021 4 z 5

Nejsem skalní fanoušek fantasy a tady to bylo hodně znát.
Na jednu stranu se mi kniha líbila moc. Život na vinicích a kolem mi byl blízký. Na druhou jsem ale trochu bojovala s magií.
Minimálně do půlky knihy jsem nevěděla, co si o knize myslet a jak to celé uchopit. Když se pak to vše začalo rozplétat, byla jsem i lehce na rozpacích.
Nakonec vě mě ale převažuje pocit, že to bylo fajn. Milovcíci čarodějek budou jistě nadšeni.

Nikola_
04.03.2021 5 z 5

Moc povedená kniha, zajímavé propojení.. Doporučuji

kouzla magie čarodějnice víno Francie vinohrady, vinice fantasy

Autorovy knížky

2021  73%Víno a čáry