Víno a čáry

Víno a čáry https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/465036/bmid_vino-a-cary-diq-465036.jpg 4 248 97

Víno a čáry série

1. díl

Zaklít čarodějku se nevyplácí… Mladé čarodějce Eleně se po sedmi letech podařilo osvobodit z moci zlé kletby a vrátila se domů na vinici v údolí Chanceaux. Tam však zjistila, že za dobu její nepřítomnosti se spousta věcí změnila. Vinici převzal bývalý právník z velkého města, který odmítá staré ověřené metody i kouzla a snaží se řídit vědou a rozumem. Podaří se Eleně odhalit, kdo stojí za jejím prokletím? Dokáže novému majiteli vinice, jak moc se mýlí a jak je pro něj důležitá? Ukáže se, kdo má na svědomí mrtvá zvířata, která už se nějakou dobu objevují po celém údolí?... celý text

Literatura světová Fantasy Dívčí romány
Vydáno: , Cosmopolis

The Vine Witch , 2019

Dreisii
03.12.2021 3 z 5

Kniha se četla dobře, ale asi jsem čekala víc, obálka je krásná zaujme čtenáře a možná až moc od knížky očekává než v ní je...

lucia9213
02.12.2021 3 z 5

Počuli ste už o vínnych čarodejniciach? Praktizujú mágiu, aby vyrástlo a dozrelo zdravé hrozno a neskôr sa z neho urobilo čarovné víno. U nás vo vinici síce nepracujú vínne čarodejnice, ale musím priznať, že môj ocino čarovné víno robí. Dokonca ho doma aj voláme čaro. Toto bola prvá vec, ktorá ma na knihe zaujala. Krásna obálka a názov. Víno a Čary? Vau, geniálna kombinácia.
Priznávam, že fantasy už dlho nečítam, ale voľakedy som čítala. A veľa. Preto som bola zvedavá na tento príbeh a musím uznať, že ma vôbec nesklamal, ale ani úplne maximálne neohúril.
Je to taká rozprávka pre dospelých. Okrem vína sa tam stretávame so zradou, s temnými silami, kliatbou, vraždou a s láskou. Páči sa mi nápad rozdelenia čarodejníc podľa ich nadania - vínna, pivná alebo dokonca cukrárka, ktorá vie upiecť zákusok pre zamilovaného presne s takou chuťou a vôňou, aká ho priťahuje.
Ak Vás láka príbeh nevinnej vínnej čarodejnice, ktorá kvôli láske a zrade stratila svoju moc, tak si knihu neváhajte prečítať a ponorte sa do čarovnej atmosféry francúzskych viníc.

newadultromance
30.11.2021 5 z 5

Kúzelná romanca plná mágie, lásky a zrady. Čarovné magické prostredie francúzskych viníc.

Už dlhšie som nečítala fantasy knihu. Úprimne som rada, že sa mi táto knižka dostala do rúk. Zamilovala som sa do tejto knihy. Páčilo sa mi, že autorka vytvorila originálny svet vinných čarodejníc a iných, ktorý poňala veľmi dobre a zaujímavo.

Naša hlavná hrdinka Elena je vínna čarodejnica, ktorá kvôli láske a zrade prišla o časť mágie, moci. Jean-Paul som si veľmi obľúbila, ktorý verí viac vede ako čarám, zaklínadlám, poverám. Skvelé povahové vlastnosti postáv.

Osobne pre mňa bol dej väčšinou nepredvídateľný, mnohokrát ma autorka prekvapila. Nečakala som takéto rozuzlenie príbehu, myslela som si, že to bude inak. Ale som veľmi spokojná.

Nechcem prezrádzať dej je lepšie, keď neviete do čoho idete. Ja som ani nečítala anotáciu, za to som moc rada. Stačil mi samotný názov Víno a čary a hneď som vedela, že si ju nemôžem nechať ujsť. Ešte k tomu na obálke uvedené Kúzelný romantický príbeh z vinárstva Chateau Renard. Musím povedať, že príbeh sa mi veľmi páčil. Mnohé postavy som si veľmi obľúbila a získali si ma.

Knihu by som vám určite odporučila, ale pripravte sa, že autorka sa viac zamerala na fantasy svet a detektívnu líniu, ale nájdete tu pomalú, jemnú, milú romantiku, ktorá krásne dotvára tento kúzelný príbeh z prostredia francúzskych viníc. Veľkým plusom je, že nie je to YA fantasy. Za čo som úprimne rada.

Obálka je nádherná, fakt sa vydarila. Kvalitný paperback! Napriek tomu, že je to autorkina prvotina, tak je napísaná veľmi dobre. Ja som veľmi spokojná s touto knihou a určite sa vrhnem aj na pokračovanie. Dúfam, že vyjde čím skôr. Hodnotenie 5/5. Viac na instagrame @friendsfromthebooks

blackoutzuzi
26.11.2021 3 z 5

3,5 hvězdičky

Tohle byla ta správná volba, jak se pomalu vrátit do čtecího režimu. Nenáročná fantasy oddechovka, s romantickou linkou, trochou té magie a k tomu velmi čtivá. A ta obálka je nádherná.

Marthas
12.11.2021 3 z 5

2,5/5 Nádherná obálka patří jednoznačně k plusům této knihy, zajímavý námět ale bohužel k mínusům patří ne úplně využitý potenciál knihy, věřím, že zkušenější autor by vytěžil více, překlad také nepatřil k úplně nejzdařilejším prostě and a nebo but je něco jiného anebo pasáž "Teď litovala toho, že je ukradený kabát cítit hnojem, navíc bez vhodné spodní vrstvy - některé věci je lepší nechat u cesty - ji pasačky vlněná košile dřela na nové, citlivé kůži." působí dosti zprominutím nemotorně.
Zhruba do 140 strany se příběh jevil na 4 hvězdy, pak se tam ovšem začala projevovat jistá nezkušenost. Ke konci knihy děj působil dosti zrychleně a místo vau momentů nastaly momenty jéje. Zápletka byla dost průhledná a místy i nedobře spojená. Přesto ale musím přidat na tři hvězdy, pro ten zajímavý svět, jenž byl naznačen, s místopisem a zajímavými názvy jako třeba bierhexe či vinná čarodějka a protože je to autorčina PRVOTINA.

iskrizka
09.11.2021 3 z 5

Víno&čary je ľahká oddychovka napísaná príjemným štýlom. Hoci je miestami trošku predvídateľná a určite sa na nej dá nájsť aj zopár chýb, na prvotinu je to, podľa mňa, veľmi slušná kniha.
Ak Vám výroba vína vždy tak trochu pripomínala mágiu, určite oceníte jej spojenie s čarovaním. V románe Víno & čary sa prenesiete do francúzskych viníc, kde žijú vínne čarodejnice - ženy s magickou mocou, ktorú využívajú pri práci vo vinohradoch.
Hlavná hrdinka tejto knihy je jedna z nich a jej príbeh sa začína v momente, keď prelomí kliatbu, ktorá ju na sedem dlhých rokov premenila na žabu. Hľadá vinníka zodpovedného za svoje prekliatie a pritom sa snaží vinicu, v ktorej vyrastala, zbaviť zhubných kúziel.
Román je pomerne akčný, hoci začiatok plynie pomalšie, ale potom sa to už rozbehne a ani sa nenazdáte a ste na konci. Svoje miesto má v príbehu aj romantika, netvorí však gro príbehu a skôr sa odohráva kdesi na pozadí. Jemne sa rozvíja a pekne opĺňa hlavnú dejovú líniu.
Mňa osobne si však kniha získala najviac podmanivou atmosférou starej francúzskej vinice, ktorú sa autorke veľmi šikovne podarilo preniesť na stránky svojho románu.
Plusom je aj skutočnosť, že sa nejená o YA, čo je pre mňa celkom príjemné osvieženie.
A hoci je súčasťou série, výborne funguje aj samostatne. Ak však u nás výjdu aj ďalšie diely, nenechám si ich újsť.

vandalindakova
05.11.2021 4 z 5

Tenhle titul považuji jako skvělou oddechovou záležitost.
Líbil se mi styl psaní, popisy krásně doplňovaly atmosféru magie, čarodějnic a vinotéky. Byl super nápad spojit něco jako vinařství, nejen s nádechem romantické linky, ale také s magií, kouzly, talismany atd. Četlo se to velmi příjemně a stránky jen mizely. Má to vcelku pohádkový nádech, a to i způsobem zakončení.
Je to kniha, u které když nezacházíte do detailů (s čímž do ní stejně většinou jdete), tak budete spokojení. Celkové rozuzlení mi ale přišlo takové až moc pohádkové, jako podle šablony, a něco mi na tom prostě úplně nesedlo.
I tak za sebe můžu doporučit, bylo to opravdu fajn počtení, a ideální pokud chcete nakopnout čtení například po dlouhé pauze.

slepÝVoko
11.10.2021 2 z 5

Zrovna u psaní tohoto komentáře jsem musela upravit hodnocení -1 hvězda. Jelikož píšu toto "hodnocení" už po nějakém čase od přečtení, tak jsem si uvědomila, že si z toho děje už moc nepamatuji, což asi vypovídá o kvalitě příběhu. Průměr. Na začátku to vypadalo slibně, hlavně první kapitola. Z pohledu žáby. Skvělé. Ale pak to šlo z kopce.. nezajímavý děj, nic moc postavy, žádné napětí.. nic co by mě nutilo číst pohlcená dál a dál. Na konci jsem se musela až přemluvit, abych dočetla. Nicméně prvky magie s vínem byly zajímavé, prostředí cirkusu a hlavně džinka, to se mi moc líbilo.

Linda007
28.09.2021 4 z 5

Občas jsem se nudila.

JessieEx
27.09.2021 4 z 5

Na tuhle knihu jsem se moc těšila hlavně kvůli krásné obálce a tématu čarodějnic. Jsem moc ráda, že se jedná o poměrně originální příběh a hlavně konečně pro dospělé.
Že je fantasy zasazeno do našeho světa jsem tentokrát opravdu ocenila. Atmosféra byla naprosto úžasná a psané to bylo taky skvěle.

Já jsem si nemohla pomoct a srovnávala s knihami Holubice a had a Čas čarodějnic, i když se jedná opět o něco úplně jiného, jen ty čarodějnice a Francie zůstávají :)
Trochu mě zklamalo, že autorka více nerozvinula romantickou zápletku - přece jen je to kniha pro dospělé a budou ji číst hlavně ženy, klidně bych uvítala i něco lehce "žhavějšího". Například v porovnání právě s knihou Holubice a had, která je pro dospívající "young adult" čtenáře a obsahuje velmi barvitou a žhavou sexuální scénu, bylo Víno a čáry trošku suchopárné.

Na další díly se moc těším i když se trošku bojím příběhů o postavách, které jsem si nijak zvlášť neoblíbila - Sidře a Yvette. Pokud to ale bude mít opět takhle skvělou atmosféru, tak asi není čeho se bát.

Pokud bych si měla vybrat jednu fantasy postavu, která by měla žít v našem světě, pak by to rozhodně byly čarodějnice!

Malinali
13.09.2021 5 z 5

Konečně fantasy na jiný způsob. Nápad čarodějky z vinice, čarodějky od cirkusu nebo i džin-ky je skvělý.. Dnes jsou fantasy knihy velmi podobné svým stylem, ale tohle bylo něco úplně jiného.. Nebylo to zdlouhavé, děj dobře ubíhal a finále bylo i strašidelné. Těším se na další díl, výborná víkendovka.

ZapisnikTerky
13.09.2021 3 z 5

Kniha byla námětem originální a zajímavá. Role nebo profese čarodějek a vůbec způsob magie by si zasloužili více prostoru. Víno a čáry se čte moc dobře. Více v mojí recenzi :).

capar
31.08.2021 3 z 5

Zaujala mne obálka i název...ale nakonec moc vína nebylo, čar o něco více... nějak mě ten začátek nabyl očekáváním, které se bohužel postupně ztrácelo...Narozdíl od jiných zde, mě se ten příběh začal nějak vléci...

oblakaknih
27.08.2021 4 z 5

Kniha Víno a čáry mě lákala dlouho, ale k jejímu přečtení jsem se rozhodla až teď. Byla pro mě skvělou volbou.

V poslední době mě tolik fantasy knížek nezaujme a dočítám spíše ty, které mám doma. U této tomu ale bylo jinak. Spojení magie a vinařství je pro mě originálním nápadem i námětem, takže mě na knihu nalákalo.

Ze začátku jsem si nebyla jistá, jestli je kniha opravdu můj šálek, ale jakmile jsem se začetla, Elenin příběh mě vtáhl a do samého konce nepustil. Díky vínu, době, ve které se příběh odehrává a magii má knížka nádhernou atmosféru. Cítila jsem se součástí příběhu, mlha nad vinohradem se vznášela i nade mnou.

Postavy jsem si oblíbila, byly mi sympatické a záleželo mi na nich. Mojí nejoblíbenější byl asi Jean-Paul.

Děj měl nejednu detektivní zápletku, díky které mi byl příběh bližší a více jsem si ho mohla užít. Přesto jsem ale mnohé odhadla předem.

Romantická linka nebyla nijak otravná a nepůsobila nepatřičně, přesto musím poznamenat, že její začátek byl poněkud uspěchaný.

Nakonec bych moc ráda vychválila obálku, protože to je jedna velká nádhera! Doporučuji.

nada3314
27.08.2021 4 z 5

Skvělý úvodní díl série…Mám pocit, že se nám tady zrodila příjemná fantasy.

Kniha má přenádhernou obálku, která mě lákala všude, kde jsem na ni narazila, že si ji zkrátka musím přečíst…

Nevím, proč jsem čekala větší pohádku, asi jsem se nechala strhnout komentáři, ale pro mě to byl zajímavý mix žánrů – fantasy, detektivky a nechyběla ani špetka romantiky, čarodějnic a víno! Kdyby mi někdo tuto knihu daroval s nějakým dobrým francouzským vínem, vůbec bych se nebránila, tento příběh totiž svádí si ke čtení pár skleniček dopřát ;-)

Postavy jsem si zamilovala a velmi oceňuji i originální téma: o vinných čarodějkách jsem četla poprvé a musím uznat, že autorka má hodně velkou fantazii nechápu, kde na toto přišla  Příběh je naplněný magií, kouzly, démony a snad vším co k pěkné fantasy patří. Jsem moc ráda, že si nakonec ke mně cestu našla. Vůbec mě příběh nezklamal a už teď se moc těším na pokračování. Věřím, že autorka má ještě co nabídnout. Moc hezky se mi to četlo a doporučuji jako odpočinkové čtení třeba mezi thrillery.

Blaufik
21.08.2021 3 z 5

Celkově se nejedná o špatnou knihu, opravdu mě bavila, hlavně tedy první polovina. Osobně bych dala přednost klidnějšímu tempu po celou knihu, ale i tak nemůžu říct, že by se jednalo o špatný příběh.
Rozhodně se jedná o knihu vhodnou na nějaký odpočinkový víkend.
Neurazí, ale ani nenadchne a to je škoda, protože autorka umí psát opravdu poutavě.

Gilda_Joyce
20.08.2021 4 z 5

Kniha má pěknou obálku a příběh jako takový neurazí, ale ani vyloženě nenadchne. Ale je to milé, odpočinkové a záhadné. Romance je tu taky. Kdo má tohle všechno rád, tomu se bude líbit.

Šárka_D
18.08.2021 4 z 5

Moc milé překvapení, které mi sedlo do letní pohody. Atraktivní prostředí francouzských vinic a kouzla, moje guilty pleasure, mísící se s jednoduchou romantickou linkou. Chtěla jsem zábavu na pár večerů a tu jsem dostala.

zazvorka
02.08.2021 4 z 5

K přečtení mne zlákal komentář alzbety 4340. A knížka zcela splnila, co komentář sliboval. Milá fantasy, trocha záhad a napětí, decentní romantická vsuvka, pohodové čtení. Jednoduchý příběh, ale potěšil mne. Takže si nalijte pohárek červeného a s chutí do toho!

*Pájuše*
30.07.2021 1 z 5

(SPOILER) Bohužel, půjdu proti proudu, protože mě se kniha úplně netrefila do chuti. Ano, byla lehkým odpočinkovým čtivem, kde jste nemuseli moc přemýšlet a děj si plynul tak nějak jako potůček po kamenech. Nicméně, nemohla jsem skousnout skutečnost, že nás autorka hodila rovnou do vody a rybičko plav. Absolutně žádné vysvětlení, všechno jste si museli domýšlet za pochodu a to nemluvím ani o vývoji postav, které na mě působili velmi stroze, bez života. Nemám představu, v kolikátém století se děj odehrává, ale to zasazení na francouzský venkov a neustálé omílání venkovských balíků/nóbl lidí z města a jejich magických schopností/či jejich naprosté popírání... moc prostoru pro vývoj nedávají. V podstatě se to mele páté přes deváté a nemyslím si, že by to spolu mohlo koexistovat v jedné knize. Styl autorky mi prostě přišel těžkopádný. No, řekněme, že kniha neurazí ty, co chtějí naprostý "reset" od starostí, ale i když mi v jednu chvíli přišla nerealistická, jedno pozitivum to přeci jen má - buket vína nelze z knihy vymazat.

kouzla magie čarodějnice víno Francie vinohrady, vinice fantasy

Autorovy knížky

2021  73%Víno a čáry