Víno a čáry

Víno a čáry https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/465036/bmid_vino-a-cary-diq-465036.jpg 4 248 97

Víno a čáry série

1. díl

Zaklít čarodějku se nevyplácí… Mladé čarodějce Eleně se po sedmi letech podařilo osvobodit z moci zlé kletby a vrátila se domů na vinici v údolí Chanceaux. Tam však zjistila, že za dobu její nepřítomnosti se spousta věcí změnila. Vinici převzal bývalý právník z velkého města, který odmítá staré ověřené metody i kouzla a snaží se řídit vědou a rozumem. Podaří se Eleně odhalit, kdo stojí za jejím prokletím? Dokáže novému majiteli vinice, jak moc se mýlí a jak je pro něj důležitá? Ukáže se, kdo má na svědomí mrtvá zvířata, která už se nějakou dobu objevují po celém údolí?... celý text

Literatura světová Fantasy Dívčí romány
Vydáno: , Cosmopolis

The Vine Witch , 2019

janca6129
17.07.2021 3 z 5

Víno a čáry jsou příjemným a odpočinkovým čtením protkaným magií, vínem a francouzským venkovem. Zdejší magie mi lichotila, byla taková "realistická" - žádná vyloženě fantasy, spíš jakoby ze života. Její uchopení se mi líbilo a člověk až zatoužil mít takovou vlastní vinnou čarodějku. :)

Příběh hezky plynul, bylo to oddechové, s jednoduchým jazykem i lehčí detektivní zápletkou. Pomalý rozjezd postupně vygradoval a přinesl zajímavý konec - který v podstatě ale nebyl až tak neočekávaný.

Trošku mi nefungovala hlavní romance. Neuškodila by jí nějaká gradace, trocha tajemna... Na začátku to celkem fungovalo, pak už mě to docela nudilo, hlavně ze strany Jeana-Paula. Elena mi přišla, že to nějak zvlášť "nehrotí." :D

Celkově to ale působilo velmi mile a zajímavě a mám chuť si přečíst další díl. :) Se sklenkou výborného vína. :)

terryaknihy
13.07.2021 3 z 5

Hezká, příjemná a dobře čtivá čarodějná kniha. Naprosto nádherná obálka vystihující příběh. Vykreslení čarodějné magie bylo moc hezké, jelikož jsme se ocitli v té době, kdy se používaly grimoáry a dělaly se pořádné lektvary. Napojení na vinice bylo velmi originální a jsem zvědavá, kam se dále bude příběh stáčet. Přesto mě kniha úplně nenaplnila spokojeností, bylo zde pár pasáží zbytečných a tvrdohlavost hlavní mužské postavy mě chvilku dováděla k šílenství :D

julythreemosen
11.07.2021 3 z 5

Bylo to hezké... Neměla jsem žádná očekávání ani žádnou znalost o obsahu knihy. Nalákala mě čarodějnická tematika. Vyhovoval mi rozsah knihy, řekla, co chtěla, bez zbytečných stran navíc. Někteří si stěují, že kniha je romance a ne fantasy, které předpokládám chtěli od knihy dostat. Ale mě zaprvé ta romantika nevadila a zadruhé nebyla rozhodně primárním tématem, proplétala se s magickým a místy detektivním příběhem a mně se to líbilo. Magie tady nebyla nijak fantaskní, spíše bylinky a říkanky, to se mi líbilo a vykreslovalo to hezky atmosféru vinic. Kniha byla příjemné počtení na pár letích odpolední.

Knihoholka.
05.07.2021 3 z 5

Nesedla jsem si z toho na zadek, ale kniha byla příjemná. Zatím jsem knihu s takovým námětem jako jsou vinné čarodějky nečetla a oceňuji tuto originalitu. Vyvrcholení knihy bylo jaksi průhledné, ale i tak to bylo pěkné čtení.

lisell
21.06.2021 5 z 5

Knížka se mi líbila moc. Miluju víno, takže spojení prosluněných vinic a kouzel je za mě top. Autorka dokázala vytvořit a hlavně barvitě popsat nadpřirozený svět čarodějnic, démonů a skřetů tak, že vypadal jako opravdový. Stránky ubíhaly jako o závod, příběh mě moc bavil a než jsem se nadechla, byla knížka u konce. Příjemné, milé a nenáročné čtení přesně na léto. Pokud hledáte oddechovku na dovolenou, jsou Víno a čáry pro vás to pravé.

knihomolkaJani
20.06.2021 5 z 5

Já knize nemám téměř co vytknout. Z počátku byla sice trochu nudná, ale potom Vás vtáhne do velmi zajímavého a napínavého děje. Autorka si pohrála i s popisy některých detailů, tím příběhu jen přidala body k dobru. Paudouši jsou zde velmi průhlední, ale nijak mi to nezkazilo dojem z celé knihy. Na fantasy nejsem náročná čtenářka a proto ji mohu doporučit.
Velmi se těším na pokračování.

Lucijáš276
17.06.2021 3 z 5

Kniha nebyla špatná, ale také nic moc extra. Fantasy příběhy mám ráda, protože u nich člověk skoro vždycky vypne. Mou nejoblíbenější fantasy postavou je čarodějnice - ta tam byla krásně popsaná a celkově jsem milovala ten její čarodějný pokoj s různými věcmi, které se pojí k čarodějnicím. Takže jsem se na příběh opravdu těšila. Ale asi jsem čekala od knihy trochu víc a něco úplně jiného. Každopádně se kniha četla sama a děj měl rychlý spád. Obálka je nádherná, ale samotný děj mě zase až tak moc neoslnil. Místy jsem se nudila a určité pasáže bych odstranila!:)

LadyCharlene
17.06.2021 3 z 5

Na knihu jsem se velmi těšila, bohužel mé očekávání nenaplnila. Při četbě bylo zřejmé, že se jedná o prvotinu. Překlad mi také přišel trochu lajdácký. Především na konci knihy splést si vězenkyni s věznitelkou? NEvím proč, ale i takové "detaily" mě poslední dobou v knihách znechucují. Děj mi přišel tak nějak utahaný a konec příšerně okecávaný, klidně 50 stránek před závěrem to mohlo skončit a nic by tomu nechybělo a dokonce by to korespondovalo se žánrem knihy. Myslím, že případný 2. díl ani není třeba. Četlo se to rychle, klasické archetypy, klasická vyústění, žádné extra překvapení. Nejhorší pro mě asi bylo, že když už docházelo na nějaké zjištění, autorka to natahovala tak, že téměř dvě věty před vrcholem to čtenář zjistil... Kdo Elenu zaklel a kdo ho k tomu přivedl jsme všichni zjistili v tom cirkusu, že?
Líbilo se mi prostředí, Francie, vinice, nové století v plenkách a to vše opředené magickým světem. Když si odmyslíme kouzla, vlastně to byla kniha o lidských povahách, předsudcích, chybách a touhách.

okeey
03.06.2021 5 z 5

Strhující fantasy příběh plný čar a kouzel. Má v sobě všechno, co od fantasy očekávám, smutek, radost, kouzla, rodinné vztahy, vymyšlený svět, láska a ke všemu jako bonus je to příběh z historie, kdy auta byla teprve v začátcích a každá vinice, která se chtěla svým vínem prosadit, musela mít také svou vinnou čarodějku, která to skvělé víno zajišťuje. Kniha se četla jedním dechem a mrzí mě, že jsem ji nemohla přečíst na jeden zátah. Rozhodně doporučuji všem fantasy milovníkům jako já!

HDosoudilová
28.05.2021 3 z 5

3,5/5
Nádherná oddechovka, do které jsem se hned a s chutí začetla, naprosto splnila má očekávání. Děj mě moc bavil, nechybělo zde napětí ani romantika. Je tedy pravda, že zápletku pro mě nebylo těžké odhadnout relativně brzy ale to mi nevadilo. Spíš se obávám, že za pár týdnů už si nebudu tak úplně pamatovat, o čem kniha byla.
Poprvé dávám "půlhvězdové" hodnocení. Nebylo to pro mě nic převratného a wow, ale i tak jsem byla mile překvapená. Příjemná změna. A dost mě pobavil výraz bierhexe Tuto knihu jsem popravdě ani neměla v plánu číst. Fantasy už tolik nevyhledávám, víno nepiju a můj seznam knih k přečtení je šíleně dlouhý. Ale ta krásná obálka a milé recenze mě nalákaly. Navíc už jsem opravdu potřebovala něco jednoduššího na odpočinek...a stalo se.
Poprvé dávám "půlhvězdové" hodnocení. Nebylo to pro mě nic převratného a wow, ale i tak jsem byla mile překvapená. Příjemná změna. A dost mě pobavil výraz bierhexe :D

alzbeta4340
23.05.2021 4 z 5

Hezký fantasy příběh z doby, kdy automobily byly ještě novinka, plánoval se první přelet kanálu La Manche a každá kvalitní vinice musela mít svoji vinnou čarodějku. Kniha cílí spíše na dámské čtenářské publikum, ovšem romantická linka tady není to hlavní. Čarodějka Elena se chce hlavně pomstít za své prokletí a obnovit magické zdraví a slávu své vinice. Jak to dopadlo si musí každý přečíst sám, mě se konec opravdu líbil.

Dela90
16.05.2021 5 z 5

Famózní příběh plný magie, napětí, kouzel od začátku až do konce. Ani na chviličku jsem se nenudila. Téma vinných čarodějek - dokonalost. Vše okořeněné kletbou a touhou po pomstě. Ke konci jsem byla napnutá, jak struna a čekala, jak se to celé vyvrbí. Doufám, že u nás vyjdou i další díly. Moc povedený příběh.

klara.spicakova
16.05.2021 2 z 5

Za mě docela zklamání. V podstatě od začátku jsem věděla, jak kniha dopadne i kdo je hlavní záporák. Žádné překvapení nenastalo.

LilianaFalcon
06.05.2021 3 z 5

Čekala jsem něco úplně jiného. Současnost. Atmosféru prosluněných vinic, pohodu a klídek s nějakými těmi kouzly a magií.
Ale ono to bylo úplně z jiné doby a v hlavní roli tam byly čarodějky, pověry, kouzla a vlastně i detektivní zápletka.
Ale úplně špatné to nebylo. To zase ne.
Strašně se mi líbila představa vinných čarodějek. To nemělo chybu.

pip11
05.05.2021 4 z 5

Hezký fantasy příběh plný kouzel z prostředí Francouzských vinic. Elena se konečně vrací po sedmi letech domů, kdy byla zákeřně a nečekaně prokletá. Co ji však všechno čeká, to si opravdu neumí ani představit. Hodně se změnilo a jejím příchodem ještě změní… Zajímavé bylo rozdělení různých druhů čarodějnic a jejich schopností. Pěkný příběh pro každého, kdo má rád pohádky. Další díl o Yvette si ráda přečtu.

Knižní střípky
27.04.2021 3 z 5

Tato kniha byla pro mě úžasný únik do světa francouzských vinic, které opečovávají místní vinné čarodějky. Jejich magie zde byla cítit z každé stránky a já se ani nenadála a byla jsem na konci. A bylo mi moc líto, že už je po všem. U knihy si má mysl odpočinula, zasnila se a pokud u nás vyjdou i další díly, rozhodně si je přečtu.

Celá recenze v záložkách recenzí od Knižní střípky.

Jajiinka
20.04.2021 4 z 5

(SPOILER) Hodnocení 4⭐/5⭐

Tento příběh je o takzvané vinné čarodějce Eleně. Po sedmi dlouhých a utrápených letech se jí podařilo překonat zlou kletbu, kterou na ní někdo neznámý seslal. Vrátila se domů – do údolí Chanceaux, kde leží vinice, kterou má jednou zdědit. Ovšem mnoho se za její nepřítomnosti změnilo. Vinici koupil muž, který nevěří na žádná kouzla. Starou ženu nechává dožít na vinici. Příjme ale i Elenu? Kam jinam by šla? A podaří se ji odhalit, kdo jí tak zákeřně proklel? Po údolí se začínají objevovat mrtvá zvířata, má to spojitost s jejím prokletím?

Jako první bych chtěla vyzdvihnout obálku knihy, která se mi osobně velmi libí. Magie a bylinkářství z ní doslova vyzařuje. Moc se mi líbili popisy údolí a vinice, já osobně mám velice ráda víno, takže mě bavilo, o tomto odvětví číst. Atmosféra knihy byla pohodová a s nádechem staré dobré magie. Grimoáry, vaření lektvarů, zaříkávání, rituály po lepší růst – dobré a špatné čarodějky. Sousedské neshody a předhánění se v uřknutí úrody a sklizně. Dokonce krvavá magie. Moc se mi líbily názvy jako vinná čarodějka, pivní čarodějka atd. Příběh a názvy (některé jsou v cizím jazyce, ale jsou hezky vysvětleny) jsou velice osobité. Samotný příběh je dost originální. Postavy jsou zajímavé a mají svoji historii, romantická linka zde je tak trochu v pozadí. Románek hlavní postavy dle mě byl moc rychle vygradoval a ze začátku byl bez vášně. Konec byl velice zajímavý a rozuzlil dva zajímavé příběhy.

janyska13
18.04.2021 3 z 5

Hlavní hrdinka Elena je vinná čarodějka, kterou kdysi někdo proklel a ona se po osvobození vrací zpět domů na svoji vinici. Bohužel za těch 7 let co nebyla doma, se tam toho hodně změnilo. Nejen její vinice má jiného majitele, ale její bývalý snoubence má také manželku. Postupně se příběh samozřejmě hodně zamotá a zjišťujeme, jak to vše nakonec bylo a bude dál. Samozřejmě se tam projeví i trochu lásky, které jsem po pravdě čekala mnohem víc.
Kniha byla rozhodně zajímavá svým nápadem a prostředím. Morava a vinice mi v krvi kolují a ráda si o takovém prostředí v knihách čtu.
Hodně mne zaujala nádherná obálka, která mi připomíná Alenku v říši divů.
Začátek knihy byl bohuzel pomalejší, po polovině se děj rozběhl, ale na můj vkus v některých částech až moc. Konec byl trochu zvláštní a nedomyšlený, dokázala bych si představit ještě pár stran navíc.

Endy_Dragon
17.04.2021 5 z 5

Už aby bylo pokračování. Neskutečně mě to bavilo! Víno miluji “procházet” se po vinici a vidět ji “jinýma očima” bylo úžasné! Hlavně se u toho krásně popíjí oblíbené vínečko.

Nixa
16.04.2021 5 z 5

Kniha plná magie, kouzelných rituálů, bylinek, amuletů a samozřejmě i vína. Děj se mi líbil, kniha mě chytla od samotného začátku. Příběh o lásce, přátelství, zradě, odplatě a čarodějkách na straně dobra, ale i zla. A z těch zlých mrazí v zádech. Konec byl hodně napínavý a tajemný.
Já si čtení užila, ale je to asi i tím, že mám od dětství příběhy o čarodějkách a kouzlech ráda.

kouzla magie čarodějnice víno Francie vinohrady, vinice fantasy

Autorovy knížky

2021  73%Víno a čáry