Naše vina

Naše vina https://www.databazeknih.cz/img/books/51_/518704/bmid_nase-vina-gbK-518704.jpg 4 154 32

Viníci série

< 3. díl

Přichází závěrečný díl trilogie Viníci, literárního young adult fenoménu s milióny nadšených čtenářů, který se stal také předlohou pro film. Jak daleko jsou Nick a Noah ochotni zajít? Ačkoli oba hlavní hrdinové vyvázli ze stovek problémů bez úhony, jeden z nich je rozdělil možná navždy. Po všem, co spolu prožili, teď vztah Nicka a Noah prochází svým nejhorším obdobím a vypadá to, že už se nic nemůže vrátit do starých kolejí Budou muset prožít mnohé, aby konečně pochopili, zda jsou si opravdu souzeni, nebo zda je pro ně naopak vhodné jedině odloučení. Teď už lze jen čekat, jestli to, co se říká o čase, který hojí rány, je pravda, nebo jen další prázdná fráze. Je však možné zapomenout na tak velkou lásku? Jak lze vymazat vzpomínky vytetované v srdci? Láska vždy pro funkční vztah nestačí a ani odpuštění někdy nedokáže některé věci mezi dvěma lidmi napravit. Podaří se hlavním hrdinům hodit minulost za hlavu a začít znovu?... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Red

Culpa nuestra , 2018

Osice
27.11.2023 2 z 5

(SPOILER) Na celou sérii jsem narazila úplnou náhodou. Viděla jsem film My fault a strašně moc se mi líbil. Jedná se o totální romantickou záležitost. Přesně to, co od filmů očekávám. S knihami to mám ovšem jinak. Tak proč jsem se vlastně do čtení pustila? Konec filmu jasně napovídal, že příběh zdaleka nekončí a mě zajímalo, jak se bude vztah Nicka a Noah vyvíjet. Díky prvnímu dílu jsem dostala odpovědi na určité nejasnosti, ale dost mě obtěžovalo, jak se události v knize odlišují od filmové verze. Nakonec jsem mu dala jenom 3 hvězdičky. Důvodem bylo nesmyslné opakování toho, jakou kdo má barvu očí. Opravdu to tam zaznělo mnohokrát Ale komentář jsem se rozhodla napsat až po přečtení posledního dílu. Ptáte se proč? Jestli jste knihu ještě nečetli, tak přestaňte číst, protože se budu vyjadřovat k ději Noah má miminko. To by mi samo o sobě nevadilo, ale ty bláboly ohledně miminek už jo. Pro představu: Noah rodila předčasně, miminko mělo 2 kg, po třech týdnech už má těch kil 4 a půl. V měsíci už mu připravuje instantní kaši. Porod a samotné propuštění z porodnice je taky podivné. Je tam toho dost. Chování a uvažování Nicka nechápu ani trochu. Nemůžu z toho, jak odlišným metrem měří sobě a Noah. Přečtením celé série jsem docílila jediného. Už nemám chuť dívat se na ten film

Jita160
18.11.2023 5 z 5

No sakra to byl teda fičák.
Vážně velmi dlouhá cesta, kterou musel Nick a Noah projíd. Jedno zásadní selhání a bylo po všem...
Noah se tak moc, sakra snažila aby Nicka dostala nazpátek ,ale většího Berana jsem snad za celou čtecí eru nepoznala.
Muselo se prolít spousty slz ,překonat spousty odmítnutí a obviňování kdo za co může, než si uvědomili že to prostě bez sebe nedají.
Za mě to oba byli neskutečný trubci když chtěla Noah nechtěl Nick a obráceně. Vážně jsem se vůbec nenudila až do samého konce kde na vás čeká zasloužený sladký a dechberoucí konec.

terikus
17.11.2023 5 z 5

Tak tohle byla jízda! Parádní divočina i přes to, že člověk tak nějak odhadne, co se bude dít. Místy jsem se nemohla od čtení odtrhnout a za mě je to nejlepší díl série.

TeJ
12.11.2023 4 z 5

Od 35% knihy tušíte zápletku. Po půlce knihy je vám to jasný jak facka. Za mne teda rozhodně lepší jako druhý díl. Skvěle popsány vývoje Nicka a Noah. Co mne mrzelo byl uspěchaný konec, kde autorka přidala zbytečně moc dramat.

adela.hol
12.11.2023 5 z 5

Poslední díl série je rozdělen na tři části. V první části nastává posun o deset měsíců. Noah je stále na dně a chtěla by Nicka získat zpět. Nick zapomíná po boku jiných žen, včetně předstírání vážného vztahu se Sophií. Jenže žádná není jako Noah.
Ve druhé části má i Noah snahu začít si s někým jiným. Ovšem brání jí v tom Nickova žárlivost ala "Nevrátím se k tobě, ale nikdo jiný tě mít taky nebude." A zároveň si tu zábranu dává ona sama. Protože žádný muž není jako Nick.
V třetí, nejdelší části se nakonec rozhoduje, zda všechny chyby z minulosti dokáží napravit.

V prvních dvou částech jsem si říkala, že jestli bude celá kniha o střídání nenávisti a žárlivosti, budu trpět. Ale ve třetí části mě autorka převezla. Tato zápletka mě vůbec nenapadla vzhledem k tomu, co o postavách z předchozích dílů víme. Jenže v průběhu čtení jsem docházela k tomu, že jinak to udělat nešlo. Konec druhého dílu byl natolik zlomový, že k jeho vyřešení mohlo vést jen jediné. Zároveň jsem si ale uvědomila, že z konce druhého dílu jsem byla natolik v šoku a nevnímala, co se tam vlastně stalo. Co strašně moc špatného a co Nick rozhodně měl vědět. To jediné mě mrzí, že autorka zazdila.

O čtivosti a chemii postav se nemusím rozepisovat. To víte, že bude, jakmile vezmete knihu do ruky. Stalo se toho spoustu, ale musím vyzdvihnout tři scény. Nebudu spoilerovat, ti co četli, pochopí.
Smska - Typická reakce Noah a její zbrklosti a následný Nickův výbuch.
Letadlo - Jedině Noah dokáže vyčíst Nickovi něco, co nemohl ovlivnit. Noah vždy reagovala jinak než ostatní, v tu chvíli to ale po emoční stránce neuvěřitelně sedlo.
Poslední není ani scéna, jako spíš moment, který už nikdy nedostanu z hlavy. Nick s notebookem a jedním závažím.

Hrdě se hlásím k tomu, že tato série se stala mou srdcovou záležitostí. Na každém dílu miluju něco jiného a vím, že při opětovném čtení tam budu nacházet zase něco dalšího, co mě dostane.

Nick y Noah para siempre

JanickaP
07.11.2023 5 z 5

(SPOILER) Pokud milujete horske drahy, tak tento dil bude presne pro vas. Uff...to bylo tak tezke pro moji dusi (v dobrem slova smyslu), ze jsem se nemohla odtrhnout od cteni a zkratka otacela stranky dal a dal. Celou trilogii jsem si zamilovala, ale tento dil byl za me asi nejlepsi, az me mrzi, ze neni nic dal.
Nick byl celou dobu tak tvrdy, zaseknuty a přesvědčený, ze znovu milovat neni mozne, opravdu jsem se bala, ze to tak prostě je.
Noah byla naopak optimistka, opravdu se snazila a sla s kuzi na trh,kdyz se nejednou vyznala. Ke konci 2.dilu jsem ji fakt chtela nakopat zadek za to,co provedla. I kdyz byl jeji vztah s Nickem toxicky, on ji bezmezme miloval a ona si toho nevazila. Druhe sance vsak existují a osud tomu tak chtel.

Zkratka "Pokud blaznive se milovat byl zlocin...pak jsme se provinili. Jsme vinici".

Tleskam Mercedes, ze se Noah a Nick vzajemne uzdravili a zustali pro sebe vsim. Krasne napsane.

nicola6627
07.11.2023 5 z 5

Nádherná série nejvíce se mi líbil první díl!

michaelakoc
06.11.2023 5 z 5

Naše vina a celá série Viníci je moje srdcovka a naprosto ji miluji. Já už třetí díl četla pár měsíců zpátky ve francouzštině, protože po šíleném konci 2. dílu jsem nemohla čekat a potřebovala jsem vědět, jak to dopadne. Teď jsem si dala rereading a jen mi to potvrdilo, jak moc ten příběh Noah a Nicka miluji.

Pokud pro někoho byl náročný konec 2. dílu, tak 2/3 tohoto dílu se nesou ve stejném duchu a jsou velmi náročné na psychiku, protože s hlavními hrdiny trpíme na každé stránce. To, čím si prošla Noah, bylo srdcervoucí. Já jsem pořád toho názoru, že to, co jí udělal Michael na konci 2. dílu, bylo znásilnění. Byl její psycholog, využil ji, zneužil ji a neměl se jí ani dotknout.
Mrzelo mě, že na to takto nikdo nenahlížel a pro všechny to bylo tak, že Noah Nicka podvedla ...

Nick se může v tomto díle zdát tvrdý a neústupný, ale já se dokázala vžít i do něj, protože vezměte si, že on se rozhodl, že dá Noah svou lásku, že si ji dovolí milovat a dopadlo to pro něj tak, jak to dopadlo. Chápu, že ho to zničilo, a že odmítal znovu věřit, znovu věřit v lásku, v Noah.

Ani nevím, kolikrát jsem během 3. dílu brečela.

A ten konec? Pro mě je to nádherné ukončení. Bylo jasné, že se pořád milují, ale potřebovali něco (čti někoho), kdo je znovu spojí a ukáže jim, že jejich láska to všechno může překonat.

Pro mě je to nejkrásnější new adult série, kterou jsem kdy četla, a vím, že se k ní budu často vracet. A ano, jsem zvědavá, jak se jim povedou zbylé dva díly natočit, a jestli nám dokáží ve filmu přenést ty emoce, které byly tak hmatatelné v knize.

monika0181
05.11.2023 5 z 5

Na třetí díl jsem čekala pěkně napjatá. Po přečtení prvního dílu, jsem se sbalila a šla si koupit hned druhý. Jaké bylo zklamání, že ani to není konec a ještě ke všemu ten třetí ani nevyšel ..... Jak uběhlo několik měsíců, musela jsem zavzpomínat na zakončení druhého dílu. Kniha je psána tak, že jste v obraze velmi brzy. Ano ani mě se extra nelíbilo odmítání Nicka a jak se Noah v podstatě vnucovala. Na druhou stranu je nutné si uvědomit, že na počátku trilogie byli oba velmi mladí, aby to vše dokázali ustát beze všech zvratů, které jsme četli. Museli dozrát, aby dokázali vše vyřešit. A takové problémy se opravdu nevyřeší lusknutím prstu. Na někoho to bude zbytečně dlouhé. Ale já jsem spokojena, i přes drama i v tomto dílu byl nakonec happy end. Každopádně kniha je psána velmi čtivě, stejně jako předchozí díly. U mě bude mít jistě četné místo k knihovně, i přes všechny výtky, co k postavám mám, my přirostly k srdci a jsem ráda, že jsem první tenkrát vzala do ruky.

Summer7
04.11.2023 3 z 5

SPOILER!! Dočteno po pár dnech. Na knihu jsem se velmi těšila, protože jsem byla zvědavá, jak to po závěru druhého dílu dopadne. No a moc se mi to nelíbilo. Tohle jsem teda nečekala, první čast knihy se mi celkem líbila, ale s druhou a třetí částí už to bylo horší. To těhotenství, no nevím, na závěr to už bylo překombinované a zbytečně moc překombinovaných zvratů. Nejspíš se vrátím už jen k prvnímu a druhému dílu.

Lucie.285
02.11.2023 5 z 5

(SPOILER) Třetí díl mě rozhodně nezklamal, naopak. Knihu jsem dočetla už před několika dny a stále mám knižní kocovinu a pořád na děj myslím. Opět je vyprávěno z obou pohledů a tento poslední díl je rozdělen na tři části. Pokud jste měli pocit, že Vám konec druhého dílu zlomil srdce, tak tyto dvě části v tom pokračovaly vesele dále, ale třetí část mi to naprosto vykompenzovala. Po cca roce se znovu Nick s Noah osobně setkávají na svatbě Jenny a Liona, oba jim jdou za svědky a nemusím říkat, jak perfektně čtivě to opět bylo napsáno. Noah se snaží získat Nicka zpět, ale on jí nedokáže odpustit a když už se zdá všechno ztraceno, máme tu zmiňovanou třetí část. To co většinou autorky napíšou na dvě stránky jako epilog, se Mercedes Ron rozhodla dokonale popsat na několika kapitolách. Tahle série má v knihovně své čestné místo a určitě to není naposledy, co jsem příběh Noah a Nicka četla.

PS: momentálně se natáčí druhý i třetí díl najednou.

Mishell14
01.11.2023 4 z 5

(SPOILER) Konečný díl téhle triologie mě mile překvapil. I když bylo už trochu únavné číst pořád dokola,jak jeden chce k tomu druhému se vrátit ale druhý stále odmítá,dávám velký plus za to,že to nebylo tak toxické,jak jsem čekala po druhém díle. Velké plus má u mě i to,že půlka knihy je věnována těhotenství a následně miminku. Že to nebylo jen v závěrečném epilogu. Zvratů tam na můj vkus bylo až příliš,ale konec knihy stál za to.

láska romantika

Mercedes Ron