Rubínový pokoj

Rubínový pokoj https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/353859/bmid_rubinovy-pokoj-KF1-353859.png 3 83 29

Viktoria série

Londýn, 1907 Mladičká Victoria žije proti vůli své vlivné šlechtické rodiny ve společném bytě sama se starým komorníkem svého nedávno zesnulého otce. Není bohatá, ale šťastná. Její svět se ale otřese, když se začnou šířit nehezké narážky na temné rodinné tajemství. Jediný muž, který by mohl na její otázky odpovědět, je zavražděn… Victoriina dobrá pověst je ohrožena. Při pokusu odhalit rodinné tajemství se dívka k zděšení své rodiny záhy ocitne sama v nebezpečí. V nouzi ji zachrání atraktivní novinář Jeremy Ryder. Může mu však důvěřovat? Strhující román o temném tajemství, překvapivých pravdách a lásce na pozadí viktoriánské Anglie.... celý text

Detektivky, krimi Pro ženy Historické romány
Vydáno: , Knižní klub

Die rubinrote Kammer , 2016

jindrusa
20.11.2018

Kniha mně neskutečně nebavila, bohužel jsem ji odložila.

mariva
23.07.2018 4 z 5

Trochu mi to připomínalo knihy mé oblíbené Amandy Quick, i když nedosahuje její kvality. Ale bylo to docela příjemné čtení z historie Anglie na to, že ho nepsala Angličanka, a s chutí se pustím i do druhého dílu.

alexis818
24.03.2018 1 z 5

Tak tahle kniha byla naprostým zklamáním.Nečtivé,nudné,rozvleklé.Snažila jsem se,ale nedalo se to.Avízované pokračovaní si ráda nechám ujít.Jedna hvězda jen za tu pěknou obálku.

jitvav
15.02.2018 3 z 5

Po knize jsem sáhla, protože mne zaujalo téma příběhu a v neposlední řadě také krásný obal. Musím říci, že kniha má očekávání ani zdaleka nesplnila. Asi tak do půlky jsem se nemohla začíst a sžít se alespoň s některou z postav. Jedná se sice o detektivku, ale žádné napětí, které by mne pohánělo ke zjištění, co bude dál, jsem necítila. Škoda, myslím si, že námět byl docela zajímavý...

iveetka
12.02.2018 3 z 5

Žánr knihy román? Podle mě je to detektivka. Musím souhlasit s hodnocením essidaven ohledně zkratek u oslovení. Kniha mě cca do 60té strany úplně nebavila, ale potom se děj už celkem obstojně rozvinul. Kdyby kniha nebyla z minulosti a tak čtivě psaná, asi bych po ní ani nesáhla. Pokračování si nechám asi ujít. Nicméně nakonec mě kniha úplně nezklamala.

essidaven
10.02.2018 3 z 5

Knihu jsem četla nezvykle dlouho, jelikož jsem se pořád nemohla ponořit do děje. Nakonec byla kniha čtivá a měla i zajímavý příběh, ale ničím nevybočuje z průměru. Styl psaní byl příjemný, ale možná až zbytečně rozvleklý děj, který byl na konci opět vyřešený na pár stránkách. Očekávala bych větší spád a gradaci při vyvrcholení zápletky, ale musím uznat, že jako prvotina dobré. Jen si nejsem jistá zda sáhnu po avizovaném volném pokračování s názvem Tajemství růžového pokoje.
A na závěr jedna poznámka k překladu, nechápu co je špatného na oslovení paní, slečna a pane. Ponechané anglické (zvlášť když originál je německý)zkratky Mr., Mrs a Miss byly rušivé.

Eeli
08.01.2018 4 z 5

Taková historická detektivka v hávu červené knihovny.Rozhodně se nejedná o žádný strhující příběh, ale je to hezká knížka, která se dobře čte. Kombinace smyšleného příběhu zasazeného do skutečných událostí většinou dobře funguje (autorka navíc na konci knihy objasňuje historickou autenticitu, což oceňuji). Ze začátku je znát, že se jedná o první román, ale nakonec má autorka celkem sympatický styl psaní.

zuzana2599
07.12.2017 4 z 5

U této knížky, na kterou jsem se hodně těšila, jsem měla dle anotace jiné očekávání. Nebylo to vůbec špatné, knížka se četla dobře, ale podle mého názoru je Rubínový pokoj historická detektivka z viktoriánské Anglie.
Ze začátku chvíli trvalo než jsem se začetla, no pak se příběh hezky rozvinul.
Obálka knihy se moc povedla, nejen potěšení pro duši, ale i pro oči :-)

sadlo
02.12.2017

Rok 1907, Londýn.Láska opětovaná, neopětovaná, vraždy, anglická aristokracie, vězení, prostě vše, co si přejeme k oddychové četbě.Ocení čtenářky spisovatelky Deveraux atp.

Anglie vraždy Londýn historické detektivky rodinná tajemství

Pauline Peters (p)
německá, 1966