Pod Palcem

Pod Palcem https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/459496/bmid_pod-palcem-lAE-459496.jpg 4 81 30

Viktor Palec série

Vysloužilý policista Viktor Palec se souhrou okolností stane starostou v malé obci, do které se přestěhoval, aby trávil předčasnou penzi v klidu a věnoval se svému koníčku – řezbářství. Místo vysněného odpočinku se však za pochodu seznamuje s náročnou prací starosty. Když se v obci stane zločin, touží zůstat stranou událostí, avšak jeho sousedé od něj očekávají, že se jakožto bývalý policista do vyšetřování zapojí a nejlépe všechno rychle vyřeší. Jenže případ není ani trochu jednoduchý. Kdo mohl mít zájem na smrti kontroverzního sběratele veteránů? Možných pachatelů zločinu je více než dost, v lese v blízkosti obce se navíc začínají potloukat podivná individua. Viktor Palec na sobě cítí tlak celé vesnice. Opravdu je předurčen k tomu, aby se zapeklitého případu ujal a objasnil ho?... celý text

Riccia
28.11.2021 5 z 5

Poslední knížka do výzvy byla opravdu paráda. Mnohokrát mne překvapilo, jak přesně má autorka odpozorovaný běžný život, smýšlení lidí a pohnutky pro jejich konání. Knížka měla spád, zaujala. Rozhodně nechci šťourat, jen mne překvapilo, kolik postav v knize bylo učitelů :-)

moničina
21.11.2021 5 z 5

Opäť, výborná klasika od tejto autorky. Veľmi sa mi páči, ako zase vykreslila prostredie a jeho atmosféru. Ale súhlasím s jednym z názorov, škoda, že Palec nebol aktívnejší.

rafan65
01.11.2021 5 z 5

Klasická paní Pospíšilová, pěkně propracovaný příběh který má několik možných variant kdo je vrahem. Její knihy jsou zárukou pohodového čtení a pěkného odpočinku.

pinar
17.10.2021 5 z 5

Dobrá kniha, odráží i lidské vztahy nejen na vesnici, dobře se čte. Mně se líbilo hlavně dobré postřehy z naší reality, je to opravdu "česká" detektivka.

zdenaR
20.09.2021 3 z 5

Klasická česká detektivka, poklidné čtení, žádné drama ani drasťárny.
Ke konci knihy (díky jedné jasné indicii) je vrah zřejmý, ale nevadí.
Dobrá oddechovka na dovolenou.

Reminderbook
30.08.2021 4 z 5

Označení původní česká detektivka, tato kniha dostála na jedničku.
Čtivý příběh, na první pohled s jednoduchou zápletkou, přesto budete na konci překvapení.

Hlavní postava Viktora Palce je příjemná, přesto mi přijde, že vlastně nic nevyšetřil a všechno mu spadlo do klína.
Kapitoly jsou krátké a strany rychle ubývají. Skoro v každé kapitole se setkáte s novou postavou, která vám sdělí svoji část příběhu.
Od začátku je vcelku jasné zařazení, kdo je zlý a kdo hodný.
Velmi mě zaujal životní příběh Paula Duvala. Povídání Vas zavede i do minulých desetiletí, dozvídáte se jaký zločin kvetl při pádu komunismu.

Zasazení děje do malé rozlehlé české vesničky a vylíčení sousedských vztahů, přidalo na autentičnosti.
Celý příběh je reálný i ve skutečnosti. Autorku jsem popravdě do teď neznala, ale byla jsem velmi mile překvapena. Určitě si přečtu i jiné její vydané výtisky.

Knihu jsem četla jen 3 dny a spíše bych to zařadila k oddechové detektivce. Vraha jsem bohužel neodhalila, když se není čemu divit, byl velmi dobře schovaný.

Heli20
25.08.2021 5 z 5

Mám tuhle spisovatelku moc ráda a kniha nezklamala. Pachatele jsem do konce neuhodla a oběť jsem ani trochu nelitovala.

tereza7090
24.08.2021 5 z 5

Velice čtivá česká detektivka se zajímavou a snadno uvěřitelnou zápletkou. Postav je v knize tak akorát, aby se v nich čtenář neztrácel, takže jsem od začátku věděla, jaké vztahy mezi sebou mají a jak na sebe působí.
Kapitoly jsou kratší, což mi vyhovuje, většina má svůj příběh o každém obyvateli vesnice. Na jedné straně stojí sympatický policista ve výslužbě Viktor Palec a na druhé straně zkorumpovaný padouch Jaromír Ošťádal, který svými praktikami je trnem v oku mnoha lidí. Nemá dobré vztahy ani s rodinou ani s lidmi ve vesnici. Je to pletichář, který má rád jen sebe a mamon.
Jak prostředí, tak i charaktery lidí jsou vykresleny velmi dobře, čtenář se zajisté vcítí do obyvatel vesničky, kde právě Palec se stal starostou a teď je na něm, aby případ vyšetřil. Případ komplikuje i návrat Ošťádalova bratra Pavla ze zahraničí.
Motiv zločinu se zdá úplně jasný, protože spousta lidí neměla dotyčného ráda. Vraha jsem neodhalila vůbec, na konci jsem byla velmi překvapena.
Kniha se mi líbila, je vidět, že i česká detektivka může být kvalitní. Knihu jsem měla přečtenou během dvou dnů, takže doporučuji a dávám plný počet hvězdiček.

bazyk21
14.08.2021 5 z 5

Krásný květnatý příběh se zajímavým rozuzlením, navíc od oblíbené autorky

knihomolka1197
28.06.2021 5 z 5

Příjemná česká detektivka z pera mé oblíbené autorky. Ideální na dovolenou či vlahé letní večery na chatě.