Pomsta synů

Pomsta synů https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/418855/bmid_pomsta-synu-dYE-418855.jpg 4 357 84

Vikingové (Lasse Holm) série

Ragnar Lodbrok je mrtev. Jeho pět synů žije. A teď se chtějí pomstít. Jaro 866. Severoanglická vesnice se ocitá pod útokem vikingů. V jejím srdci stojí na šibenici chlapec Wulf s oprátkou kolem krku, jenž přihlíží tomu, jak skandinávští nájezdníci drancují jedno obydlí za druhým. Chlapec však neumírá v plamenech, ale opouští vypálenou vesnici společně s vikingy, kteří jej pojmenují Rolf a odvedou ho s sebou na svou pevnost. Rolf si pomalu uvědomuje, že útok na vesnici nebyl náhodný. Pět synů slavného vikinga Ragnara Lodbroka – Bjørn, Ivar, Sigurd, Ubbe a Halfdan – totiž přišlo do Anglie, aby pomstili smrt svého otce, jenž zemřel na následky hadího uštknutí ve vězení northumbrijského krále Ælly. Když se z cesty bratrů za pomstou stane rozsáhlá invaze a Rolfova vlastní tajemství začnou postupně vyplouvat na povrch, začíná závod s časem. Bude mít dostatek času na to, aby dokázal královu nevinu a zabránil tak obrovskému krveprolití na obzoru? POMSTA SYNŮ je první díl trilogie z prostředí raného středověku. Historický román založený na skutečných událostech, který potěší nejen fanoušky seriálu Vikingové.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Historické romány
Vydáno: ekniha , Fobos

Lodbrogsønnernes hævn , 2017

Marsí5
28.12.2019 4 z 5

Knihu hodnotím velmi dobře: záhada se postupně rozplétala, vraceli jsme se v ději, postavy mají různý charakter a překvapení taky nechybí :-)
Znalci zfilmované verze si čtení užijí více, pokud se oprostí od porovnávání seriálu a knihy - což za mě osobně není vůbec problém (vezměte si třeba Čachtickou paní - kolik různých zpracování znáte? ;-) )
Určitě se těším na další díly :-)

fénix56
20.12.2019 4 z 5

Kniha nabízí možný průběh pomsty synů slavného Ragnara Lodbroka, který zemřel na hadí uštknutí v northumbrijském vězení. Vše je vyprávěno z pohledu mladého chlapce, kterého zachrání před oprátkou vikingští bojovníci.

Postavy synů byly autentické, kromě nich se zde vyskytovali i fiktivní hrdinové. Příběh byl zajíavý a docela dobře se četl, jen mne trochu rušilo, že jsem před čtením knihy viděla seriál Vikingové a tam měli Lodbrokovi synové jiné povahové rysy. Samozřejmě, seriál i kniha jsou fikce, jakou povahu synové i jejich otec ve skutečnosti měli, už dnes nikdo nezjistí....

socka123
10.12.2019 3 z 5

Viděla jsem seriál Vikingové, ten se mi moc líbil...ale s knihou nemá nic společného. Přijde mi že Ragnar je v knize líčen jako tyran, psychopatický sebestředný.....oproti seriálu mi to přišlo až přehnané. Tak nevím, co se blíží víc pravdě, zda seriál nebo kniha? Většinou to bývá kniha..ale nevím....Plus na knize je, že tady nejsou líčené surovosti bojů a poprav, jak tomu bylo v seriálu.

Aileena
17.11.2019 3 z 5

Nečetlo se to špatně, ale první půlka mne bavila mnohem víc, než druhá a závěr mi byl prakticky úplně fuk, což není nejlepší kombinace. Ze seriálem nemají postavy zhola nic společného. Má nejoblíbenější postava Ragnar je líčen jako psychopatický sebestředný tyran, což mi také nesedlo. Možná i díky tomu jsem si nedokázala vytvořit k žádné postavě bližší vztah, natož sympatie. Tentokrát se znalostí seriálu velmi špatná kombinace a kniha to prohrála na celé čáře. Na Uhtreda z Bebbanburghu za mě prostě nemá šanci (ani seriál a kniha už vůbec ne).

Nikusha
12.11.2019 3 z 5

Seroš plný akce a nečekaných zvratů, kdežto kniha vcelku nudná. Ale četla se docela dobře, jen jsem od toho asi čekala víc.

LucaR8
23.10.2019 5 z 5

Seriál miluju, takže když vyšla kniha, byla to jasná volba. Přečteno jedním dechem a moc se těším na další díl

Avinea
20.09.2019 3 z 5

Seriál Vikingové jsem znala jen z útržků, nesledovala jsem ho kvůli brutálních scénám. Když se mi dostala do ruky kniha, váhavě jsem se začetla - a fakt se mi dobře četla. Násilné scény na rozdíl od seriálu jsou na čtenářsky únosné míře (jediná oběť, kterou jsem litovala, byla Hrow). Přišlo mi trochu úsměvné, že hlavní hrdina Rolf (který mimochodem prý v seriálu vůbec nevystupuje) se stává samozvaným detektivem vraždy Ragnara Lodbroka, přitom to vlastně ani nikoho jiného nezajímá - ani Lodbrokovy syny ;-) Když jsem po přečtení o ději knihy mluvila s kamarádem, který s nadšením skoukl všechny série seriálu, nestačil se divit - kniha a televizní zpracování je hodně odlišné. Lodbrok tyran, kterého synové neměli rádi x oblíbený otec; i vrah Lodbroka je v obou pojetích pokaždé jiný... Ocenila jsem závěrečnou kapitolu, kde autor uvádí historická fakta, údaje z pramenů a vysvětluje, co v knize je čirá fikce.

orinka3
23.08.2019 4 z 5

Vikingové splňují představu mužných dobyvatelů a nelítostných válečníků. Mají mezi sebou dokonce i ženu, která jim v boji a hrdinství nezůstává nic dlužná. Bojuje jako lvice a s ničím se nepáře. I romantiku zde čtenář najde, skaldové dokážou nádherně vyprávět tak, že i bojovníci s napětím poslouchají. Doba je drsná, chlapi bojují jaksepatří a hlavní hrdina, který má za sebou pohnutou minulost, se díky své diplomacii vykroutí i z nejošemetnějších situací. Knížka se mi opravdu líbí, jen mě potrápila severská jména a rodinné vztahy.

blonďatá.luc
19.08.2019 3 z 5

Jako první bych chtěla vypíchnout titulní stránku, protože ta se mi fakt líbí a ke knize se zcela bez debat hodí. Musím přiznat, že takové knihy skutečně běžně nečtu, byla to pro mě taková premiéra. Příběh z minulosti z větší části založený na pravdě popisující rabování a obsazování Seveřanů ????. Byla jsem ale překvapená, jak se mi příběh nakonec zalíbil. Kniha byla čtivě napsaná a netrvalo to ani moc dlouho, než jsem si bezpečně zapamatovala hlavní aktéry (z čehož jsem napřed měla strach, když je na začátku knihy soupis nejdůležitějších postav s informací, co jsou zač). V knize nejsou ani morbidní scény, z kterých bych v noci nemohla spát, takže pokud “lačníte po krvi” a nějakých hrůzách, sáhněte spíše po jiné knize. Tuto vám ale mohu vřele doporučit, pokud vás zajímá 9. století - je to docela pěkná ukázka toho, jak se tenkrát asi žilo, přemýšlelo a válčilo. Navíc kniha obsahuje detektivní zápletku (pokud se to tak dá nazvat).

Denisa.knizky
10.07.2019 4 z 5

Prijemne pocteni, zajimave psana, napinava a ctiva detektivka i akci historicky pribeh. Priznam se, ze z tohoto obdobi, jsem zadny historicky pribeh prozatim necetla a proto jsem rada, ze jsem se chopila zrovna teto triologie. Presto, ze se podle meho nazoru nejedna o zadne literarni veledilo, ktere by se melo zapsat do dejin, tak si myslim, ze za precteni urcite stoji a po dalsich dilech zajiste sahnu, tesim se na dokresleni pribehu a zakulisi postav. Kdo ma chut na ctivy historicky ac fiktivni pribeh tak Pomsta synu je spravna adresa. Uvidim, jestli se vrhnu i na serial:)

cori
06.07.2019 3 z 5

Celkem zajímavé zpracování legend o Ragnarovi a jeho synech. Hlavní hrdina Rolf pátrá po vrahovi a přitom rozplétá síť intrik Ivara Beznohého a saského krále Osbertha. Zaujala mě postava štítonošky Ylvy, škoda, že se čtenář nic o její minulosti nedozvěděl. Snad v příštím díle.

iveetka
02.07.2019 2 z 5

Bohužel. Na knihu jsem se velmi těšila, ale děj mě nedokázal vůbec vtáhnout, čili nějaké začtení do knihy mě absolutně minulo. Čekala jsem od knihy víc. Škoda. Pokračování si nechám ujít.

Albertos
06.06.2019 5 z 5

Něco mezi historickým románem, akční "fantasy" a detektivkou. jednou začneš číst a najednou koukáš, že je konec a musíš čekat do podzimu na druhý díl......nejlepší na tom asi bylo, že ač je hlavní myšlenka vymyšlená, je to zasazeno do reálného prostředí, reálných postav a zhruba i reálné situace.

PS: a fandové seriálu Vikingové to ocení ještě víc

Fengr
26.05.2019 5 z 5

Tohle mě hodně bavilo. Tady nejde snad nic vytknout. Rozuzlení, informace o hl. postavě, děj to vše jsem prostě hltal.
Jsem trošku smutnej, že už to mám přečtený.
Nic jinýho nezbývá než se těšit na další díl.

Didi15
29.04.2019 5 z 5

Knihu jsem si koupila k narozeninám, zaujala mě , aniž bych o tom více věděla. Nelituju toho. Přečetla jsem ji za dva dny. Kniha je velice čtivá, téma je zajímavé . I když jsem čekala více boje, krutosti a zajímavější zápletku, kniha mě bavila.

mythos91
29.04.2019 4 z 5

Dobrá detektivka z 9.století, nechybí intriky, zvraty, tuhé boje…, navíc spousta postav a děje dle skutečných dochovaných událostí z této doby. Vyprávění z pozice hlavní postavy Wulfa mě vcelku bavilo, nicméně série Uhtreda z Bebbanburgu od Bernarda Cornwella u mě stojí na vyšším stupni.
„Až podsvinčata seznají kancův krutý osud, zavelí k boji a rozboří kotec.“

adam5955
26.04.2019 5 z 5

Zapletka. Historie. Bitvy. Pletichy. Moc dobre se to cetlo a vsem doporucuji

rimmon
15.04.2019 5 z 5

Boj započal.
Tak jsem se s tou knížkou vyfotila a zatímco někdo tvrdil že to nedám přečíst to ani za měsíc. Jiný mi dávali týden.
Realita je 6 dní.
Čte se to moc dobře, tak že během chvilky člověk zapomene na čas a jen hlta a hlta.
Za mě pecka!

Janisss
30.03.2019 5 z 5

Parádní čtení, kniha mne zaujala obalem, nic jsem o ní nevěděla ani od ní nic nečekala - a byla jsem mile překvapena - čte se úplně sama, zajímavý a napínavý děj vás vtáhne a nepustí až do konce...

čef
16.03.2019 5 z 5

Jak při čtení této knihy nevzpomenout na skvělou sérii Uhtreda z Bebbanburgu od Bernarda Cornwella. Vždyť je to příběh ze stejné doby, konce 9. století, kdy britské ostrovy úpěly pod nápory Seveřanů. Jsem rád, že tato první kniha nové trilogie je opět tak skvělá jako Cornwellovo dílo. Znovu tvrdě bojujeme ve štítové hradbě a lstivě ničíme své protivníky. Na rozdíl od Uhtreda jsou to však zde Sasové, kteří tahají za kratší konec. Lidský život nemá zvláštní cenu a i bratři si musí dávat pozor jeden na druhého. Pěkná je i skoro detektivní zápletka a odhalení pachatele má také patřičné napětí. Další díly těchto starých pověstí britských si jistě nenechám ujít.