Pomsta synů ekniha

Ragnar Lodbrok je mrtev. Jeho pět synů žije. A teď se chtějí pomstít. Jaro 866. Severoanglická vesnice se ocitá pod útokem vikingů. V jejím srdci stojí na šibenici chlapec Wulf s oprátkou kolem krku, jenž přihlíží tomu, jak skandinávští nájezdníci drancují jedno obydlí za druhým. Chlapec však neumírá v plamenech, ale opouští vypálenou vesnici společně s vikingy, kteří jej pojmenují Rolf a odvedou ho s sebou na svou pevnost. Rolf si pomalu uvědomuje, že útok na vesnici nebyl náhodný. Pět synů slavného vikinga Ragnara Lodbroka – Bjørn, Ivar, Sigurd, Ubbe a Halfdan – totiž přišlo do Anglie, aby pomstili smrt svého otce, jenž zemřel na následky hadího uštknutí ve vězení northumbrijského krále Ælly. Když se z cesty bratrů za pomstou stane rozsáhlá invaze a Rolfova vlastní tajemství začnou postupně vyplouvat na povrch, začíná závod s časem. Bude mít dostatek času na to, aby dokázal královu nevinu a zabránil tak obrovskému krveprolití na obzoru? POMSTA SYNŮ je první díl trilogie z prostředí raného středověku. Historický román založený na skutečných událostech, který potěší nejen fanoušky seriálu Vikingové....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/418855/pomsta-synu-dYE-418855.jpg 4.1210

Vikingové (Lasse Holm) 1.

Literatura světová, Detektivky, krimi, Historické romány
Vydáno (ekniha), Fobos

Lodbrogsønnernes hævn, 2017

Kniha Pomsta synů

oblakaknih
včera

Dlouho se mi nestalo, abych měla v knize takhle málo lepíků! Dokonce mám pocit, že se mi kniha líbila tak moc, že nemám co o ní říct.
Zaujala mě hned po vydání, bylo to pro mě zatím neobjevené téma (v knihách) a chtěla jsem zkusit něco nového.
Na druhou stranu jsem se ale bála, jestli se mi kniha bude líbit.
Začetla jsem se okamžitě! Učarovalo mě, jak autor skvěle spojil fikci a historická fakta. Na konci knihy dokonce popisuje, co je vymyšlené, a které postavy se v historii opravdu objevily.
Hlavní hrdina byl originální, odlišný od ostatních, chytrý a přesně věděl, kdy mlčet. Jeho osobnost se mi hodně líbila a jeho vyprávění jsem si moc užívala!
Moji nejoblíbenější postavou byl ale Hastein! Jeho smysl pro humor příjemně kontrastoval s krutostí všech ostatních, byl mi neskutečně sympatický a vždycky jsem se těšila, až se v příběhu zase objeví.
Kniha se četla mnohem lépe, než jsem očekávala. Stránky mi ubíhaly pod rukama, byla jsem zvědavá, jak příběh skončí.
Děj plynul hrozně pomalu, ale v tomto případě to nebylo vůbec na škodu. Užívala jsem si každou stránku.
Za mě ano! Pokud hledáte něco z historie, kde se objevují i detektivní prvky, určitě můžu doporučit!
Těším se na další díl.

Bustedka

Já se přiznám, že jsem se do knihy nemohla vůbec začíst. Kniha je napsána velmi dobře, ale historické tituly hold nejsou můj šálek kávy.
A tak vlastně stojím na scestí - jak mám hodnotit knihu, která je dobrá, ale nelíbila se mi jen proto, že mě Vikingové neoslnili

Jolana.b

Nevím, co napsat. Jedním dechem se tato kniha přečíst nedá, protože tato kniha je tak dobře napsaná, člověk slyší i řinčení zbraní. Je to skvělý čtenářský zážitek.

Elkiss

Vtahlo me to do deje v podstate okamzite. Proste musite vedet co prozil hlavni vypravec a proc jedna, jak jedna. Moc se mi libi "fištrón" vypravece a jak chape souvislosti. Vazne Sherlock (!!) obdivuji zarazeni do deje, cely proces adaptace do nove spolecnosti, ale zatoven vlastni hrdost, pokoru a troufalost. Prozivate to tak, jako by jste byli samotny Wulf a jako bombonek pred kazdym ukoncenim dilu, odhalujete stripky Rolfova zivota. Za me skvele a poutave napsane!
Ctu hodne pomalu a tuhle knizku jsem nedokazala odlozit. Za 3 dny 400 stran precteno.
Doporucuji, ackoliv se to pry od serialu hodne lisi. Na ten se kouknu az ted a rozhodne koupim dalsi dil Vikingu!:-)

Nelly

Neviděla jsem seriál, takže jsem nebyla ničím ovlivněna. Přesto kniha není pro mne, ačkoliv se dobře napsaným historickým knihám, případně historickým detektivkám, nevyhýbám. Děj byl průměrný, detektivní (dá-li se to tak vůbec nazvat) zápletka slabá, jazyk a styl psaní také slabší. Autor se možná cítil být skaldem, ale moc mu to nevyšlo. Ale možná to někomu stačí.

katerina3223

kniha se mi nelíbila, protože mě mrzí že je to jiné jak seriál... a ze seriálu jsem byla nadšená, toto je jinak napsané

JiříSvoboda

První díl naprosto bezkonkurenční, Rolf je skvělej i když linka s vlčicí byla trochu moc, Bjorn výbornej a hlavně Ivar ten si to tahal

terezarath

Historická pecka! Téma severské mytologie a vikingských válečníků? To prostě nezklame. Nebudu první ani poslední, kdo určitě jako první viděl seriál. Ono vám to prostě nedá a budete chtít tyhle dvě zpracování porovnávat. Některé věci jsou si pododné, jiné jsou tak rozdílné, že vás to možná bude trochu štvát. Ale příběhově i zpracováním je tohle bomba!

Rozpuštění
Rozpuštění