Pomsta synů

Pomsta synů https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/371334/bmid_vikingove-pomsta-synu-pqI-371334.jpg 4 357 84

Vikingové (Lasse Holm) série

Ragnar Lothbrok je mrtev. Jeho pět synů žije. A teď se chtějí pomstít. POMSTA VIKINSKÝCH SYNŮ je historická detektivka z vikinského prostředí, jejíž příběh je založen na skutečných událostech, jež se odehrály v severní Anglii v letech 866 a 867. Jde o první část románové trilogie zasazené do doby raného středověku. Jaro 866. Severoanglická vesnice se ocitá pod útokem Vikingů. V jejím srdci stojí na šibenici chlapec Wulf s oprátkou kolem krku, jenž přihlíží tomu, jak skandinávští nájezdníci drancují jedno obydlí za druhým. Chlapec však neumírá v plamenech, ale opouští vypálenou vesnici společně s Vikingy, kteří jej pojmenují Rolf a odvedou ho s sebou na svou pevnost. Rolf si pomalu uvědomuje, že útok na vesnici nebyl náhodný. Pět synů slavného Vikinga Ragnara Lothbroka – Bjørn, Ivar, Sigurd, Ubbe a Halfdan – totiž přišlo do Anglie, aby pomstili smrt svého otce, jenž zemřel na následky hadího uštknutí ve vězení northumbrijského krále Ælly. Když se z cesty bratrů za pomstou stane rozsáhlá invaze a Rolfova vlastní tajemství začnou postupně vyplouvat na povrch, začíná závod s časem. Bude mít dostatek času na to, aby dokázal královu nevinu a zabránil tak obrovskému krveprolití na obzoru?... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Historické romány
Vydáno: , Fobos

Lodbrogsønnernes hævn , 2017

Jirkson
01.11.2018 5 z 5

"Běž už spát"....říkal jsem si...ale nešlo to, knihu jsem nedokázal odložit a nemyslet na ní. Někde jsem četl, že je kniha určena pro fanoušky seriálu Vikingové, ale pravda to rozhodně není, to je jako srovnat černou s bílou. Seriál je pěkná podívaná, kniha však více čerpá z historických událostí (ale kdo může dnes tvrdit, jak to tenkrát bylo, nebyli jsme u toho :D :D )... Doufám, že se co nejdříve dočkáme dalších dílů!!!!

Anushka1
23.10.2018 5 z 5

Kniha je prezentována, že je pro fanoušky seriálu Vikingové. To si úplně nemyslím. Za 1. ten děj je dost odlišný a za 2. ani postavy nejsou úplně totožné. Ač seriál miluji, tak si uvědomuji jeho nepřesnost, a to, že je natočen hlavně, aby se líbil na oko. Kniha je podle mě historičtěji přesnější. Hlavně, co se týče datování. Některé postavy a děj jsou přidány, aby kniha nebyla pouze historickým románem. Všechny zdroje, odkud autor čerpal, jsou uvedeny v historické poznámce na konci knihy. Takže do historických událostí, jako je dobývání Yorku, je vnesena "detektivní" zápletka, kdo teda vlastně zabil Ragnara Lodbroka. To celé řeší v té době mladý chlapec Rolf/Wulf, který se tak trochu nedobrovolně přidává k Seveřanům. V knize se mi líbilo i vylíčení některých tradic vikingů. Určitě si přečtu i další Rolfova dobrodružství v dalších dílech této trilogie.

A nesmí chybět ani slavná Ragnarova věta: "Až podsvinčata seznají kancův krutý osud, zavelí k boji a rozboří kotec."

KAREL6725
15.10.2018

Dobrý historický román, koupím další díly. Tohle tady už bylo Harry Harrison - Kladivo a Kříž. Doporučuji pro všechny co mají rádi vikingskou tématiku. Za mě plný počet hvězd.

iveta3689
14.10.2018 4 z 5

Velmi čtivé, určitě si pořídím i další díly. Ze začátku to vypadalo na "pouhý" historický román, autor hodně popisoval zvyky a chování seveřanů. Ale nebylo to nudné, do děje to skvěle sedělo. Později se rozjela i detektivní zápletka.