Víkend plný viny

Víkend plný viny https://www.databazeknih.cz/img/books/50_/508085/bmid_vikend-plny-viny-qLv-508085.jpg 3 120 42

Rachel a Jack. Paige a Noah. A Will. Pět přátel, kteří se znají dlouhá léta. A pak je tu Ali, Willova nová snoubenka. Will je po letech špatných rozhodnutí konečně zamilovaný. Co na tom, že svatba s Ali přichází možná až příliš rychle po jejich seznámení? Všechny tři páry se vydají do Portugalska na romantický obřad na pobřeží. Víkend v nádherné vile je skvělou příležitostí, jak Ali poznat trochu blíž.7 Idylický výlet ale naruší šokující tajemství. Ale ukáže se, že nastávající nevěsta není zdaleka jediná, kdo něco skrývá, a jak začínají jednotlivá tajemství vyplouvat na povrch, hrozí, že se přátelství i manželství rozpadnou. Domů se navíc nevrátí všichni.... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Cosmopolis

The Guilt Trip , 2021

JessieEx
22.03.2023 5 z 5

4,5*
Po ne úplně nadšených recenzích jsem šla do knihy bez jakýchkoliv očekávání a páni! Jsem víc než spokojená!

Tohle je klasická vztahovka, která potěší každou čtenářku, která má v sobě aspoň kousíček drbny :) Jestli milujete Sedmilhářky, tak tohle je typově dost blízko.
Takže ne, není to originální a autorka s ničím novým asi nepřišla, ale pro mě to fungovalo, bavilo mě to a vyvolalo emoce.

Vzala partu "kamarádů" a poslala je společně na prodloužený víkend do Portugalska - kde se má odehrát svatba dvou z nich. No...jenže se to mezi nimi samozřejmě velmi rychle vyhrotí. Na povrch začnou vyplouvat tajemství, která rozhodně měla zůstat skryta.

A vy celou dobu přemýšlíte kdo koho a s kým podvádí nebo podváděl, kdo lže a kdo říká pravdu. A zatímco příběh hezky graduje a spěje k nevyhnutelnému konci (a vy z prologu víte, že se tam odehraje nějaká tragédie), vy jste čím dál tím napjatější.

Jak říkám, pro mě to takhle fungovalo. Možná to nesedne každému, ale absolutně nechápu, co se na tom nelíbí fanynkám tohodle žánru. (Já tomu říkám vyhrocená vztahovka :))
Jasně, má to své mouchy -např. přechody do minulosti bez varování a oddělení - proto taky nedávám čistých 5*, ale pro mě to teď v době čtecí krize byla kniha, kterou jsem si užila, kterou jsem přečetla na pár zátahů a ke které jsem se ráda vracela. Což se mi v poslední době zase tak často nestává. Takže pecka!

Ann98
20.03.2023 5 z 5

Příběh plný lží, tajemství, přetvářky, manipulací, intrik a vydírání. Nicméně vcelku předvídatelný, kdy už po pár stránkách bylo jasné naprosto všechno ... kdo, s kým, jak a proč. Ale jinak příběh ubíhal velmi rychle a velmi dobře se to četlo.
Velký problém jsem měla s formou. Příběh je vyprávěn er-formou, mnohem lepší by bylo, kdyby příběh vyprávěla Rachel, která zde stejně měla největší prostor. Pak by ani tolik nevadily skoky do minulosti, které od přítomnosti nebyly nijak odděleny. Prostě jeden dlouhý text. Tady začne a tady skončí, že uprostřed je zakomponovaná minulost, to nikoho nezajímá. Ale postupně jsem si na to zvykla, no budiž odpuštěno.
Co teda musím říct, tak konec překvapí, to rozhodně. Všechno obrátí vzhůru nohama a myslím, že takový závěr nečekal ani jeden čtenář. Mám v hlavě plno otázek, hlavně co bylo dál. Jestli si tím autorka nechala zadní vrátka pro pokračování... kdoví.

okeey
15.03.2023 5 z 5

Fantastický thriller!
Příběh plný intrik, přetvářek, lží a tajemství, ale také odvahy, pravého přátelství a kostlivců z minulosti. Hlavně opět a zase, není vše tak, jak se na první pohled zdá. Vůbec nechápu, že jsem knihu přečetla tak rychle, vždyť jsem předevčírem začala a četla jen po večerech, ale stránky ubývaly a najednou konec. Klobouček autorce! Promyšlený příběh do posledního detailu.

kanitsuj
13.03.2023 3 z 5

Myslím, že autorka měla v tomto případě opustit svůj oblíbený žánr, přiznat, že zkusí vztahový román a zcela vypustit posledních cca 30 stran, tak by nikdo nebyl zklamán. Například mně by vůbec nevadilo, kdyby v příběhu chyběl zločin, protože ublížením všeho druhu to v něm přetéká i bez něj:-) Ačkoli se všechno točí stále dokola, nemohu říct, že bych se nudila, naopak jsem byla zvědavá, jak se věci vyvinou, jen si myslím, že ta "velká pointa" tam už vůbec nemusela být. Trošku škrtů a myslím, že by to byla báječná konverzační hra pro divadelní publikum!

alnahu
13.03.2023 4 z 5

Příběh ,který se odehrává během čtyř dnů. Parta přátel se vydá o prodlouženém víkendu do Portugalska ,aby se zůčastnili svatebního obřadu Willa a Ali. Tam ,ale začne vyplouvat na povrch , že Ali něco skrývá ,ale i ostatní účastníci mají své tajemství a navíc se domů nevrátí všichni. Sice mi při čtení trochu vadilo a mátlo,že se v příběhu přeskakovalo ze součastnosti do minulosti,což nebylo nijak od sebe odděleno, ale i tak se mi příběh tajemného víkendu líbil.

zuzana2599
07.03.2023 4 z 5

Prodloužený svatební víkend strávený v Portugalsku by se mi zajisté líbil ! Už je ta představa je tak lákavá ! Ovšem prožít ho tak, jak hrdinové této knihy, to bych nechtěla !
Pět dlouholetých přátel, z toho dva manželské páry a jedna veselá dívka na vdávání, kterou nikdo moc nemusí, pouze ženich Will ji miluje. Co vyplave na povrch během svatebního víkendu ? Kdo je komu nevěrný, kdo mluví pravdu a kdo je lhář...
Víkend plný viny je další román mé oblíbené autorky. A docela jsem z něj měla strach, hodnocení ne moc vysoké, ale já cítím po dočtení spokojenost.
Klasické vztahové drama, hodně psychologické s mrazivým i nečekaným koncem !

spencer
05.03.2023 3 z 5

Víkend plný viny je jako telenovela odehrávající se o svatebním víkendu. Dva manželské páry, které se znají celou věčnost, společně letí do Portugalska na svatbu jejich dlouholetého kamaráda Willa a jeho snoubenky Ali. Nebyl by to thriller Sandie Jones, kdyby se už cestou tam neobjevily první komplikace a tajnosti, které dost zamíchají kartami.

Titul je postaven na vztazích, a tak se první polovina točí okolo jejich prozkoumávání. Nejrůznější spojitosti postupně vylézají na povrch a je tak důležité dávat pozor, abyste se do nich nezamotali.
Velmi čtivému vyprávění ovšem nejvíce ubližuje množství zápletek. Máme tři páry a každý z nich je do něčeho zapletený. Kromě Willa a Ali jsem si je zpočátku mezi sebou dost pletla a nedivila bych se, kdyby měl někdo podobný problém. Nepomáhá tomu ani er-forma, v jejímž případě se skutečně musíte soustředit na to, o kom právě autorka mluví.

Pokud nejste fanoušky vztahových dramat, raději se knížce vyhněte. Nejedná se o klasický thriller a k pořádné akci dochází až skoro na konci. Pokud ale drama naopak vyhledáváte, můžu vám knihu doporučit. Částečně připomíná seriál The White Lotus, jelikož se i v tomto příběhu vyskytují samé nesympatické postavy konající ještě méně příjemné činy.

Dle mého názoru se jedná o průměrné čtení, které vás nejspíš z židle nezvedne, ale určitě vás přivede na jiné myšlenky :)

Renatecka
05.03.2023 4 z 5

Rozhodně slabší než předchozí autorčiny díla, ale vcelku dobré.

kalinkacz
01.03.2023 2 z 5

Sandie Jones má dar psát neskutečně čtivé a jednoduše napsané psychothrillery. Její Matčina hra byla neskutečná! Tolik zvratů a šokujících momentů...
Od té doby jsem četla psychothriller Nevlastní sestra a nyní jsem sáhla po horké novince Víkend plný viny. A uf, tohle zklamání jsem musela hodně dlouho rozdýchávat.
Co nelze knize upřít je čtivost a jednoduchý styl psaní, díky kterému se jedná o opravdovou jednohubku. Zbytek ale už hodně pokulhával.
Námět není nijak originální, ale je třeba přiznat, že podobné náměty mohou dobře fungovat. Tady jsem ale narazila hned na začátku, v prvé řadě se nejedná o psychothriller! A ty zápletky? 3 páry, 1 svatby... No domyslete si.
Ach jo, tohle mě opravdu mrzí, ale prostě vím, že autorka umí napsat mnohem lepší příběhy. A ty vám mohu s klidem doporučit.

ivetdos
01.03.2023 3 z 5

Tato novinka mé oblíbené Sandie Jones se mi těžko hodnotí. Přečetla jsem ji za jeden den, ale jen protože jsem nemohla spát. Jinak bych ji bohužel četla velmi dlouho.
Autorka pro mě do teď byla sázka na jistotu. Jejím žánrem je společenský román s prvky thrilleru, který je extrémně čtivý, nemůžete se odlepit od čtení a vždycky překvapí svými zvraty. Tady tomu tak úplně nebylo.

90% knihy je o “small talkcích” party lidí, kteří se sejdou, aby oslavili svatbu dvou z nich. Už z anotace se jasné, že se něco důležitého stane, ale bohužel až opravdu na úplném konci. Ano, autorka mě překvapila, ale až snad v posledních 30 stranách, což mi bohužel nestačilo, když zbytek knihy byl nezáživný a vlastně o ničem. Mrzí mě to, jde o nejslabší autorčin kousek, snad to příště bude tak dobré jako obvykle. Dávám 3* za čtivost a rozuzlení na konci.

@knihomaniak

nada3314
27.02.2023 3 z 5

Vždy zajásám, když vyjde nová kniha od mého oblíbeného spisovatele. Od Sandie Jones jsem přečetla všechny knihy, hned jak u nás byly vydány. Mé hodnocení bylo jednotné, prostě TOP! Hodnotila jsem všechny knihy 5 hvězdičkami.

Když jsem si představovala svůj svatební den, koketovala jsem i s možností odjet se svědky někam za exotikou a tam se nechat oddat. Tady to autorka vzala podobně jen s tím rozdílem, že se celá svatba i se všemi hosty koná na ostrově v Portugalsku. Hlavní a nejdůležitější postavy jsou 3 páry, někteří se znají už od školy a všichni jsou propojení. Je jasné, že se vše bude odehrávat kolem nich. Byla jsem zvědavá, co se z toho vyklube, čím autorka překvapí. Trochu to drhlo, ale i tak mě příběh bavil, jen byl na mě málo thrillerový, tedy spíš první polovina knihy. Konec byl napínavý a pro mě teda nepředvídatelný. Jedná se tedy spíše o psychologické drama. Na jedné straně jsem byla přikloněná k nevěstě, sotva jsem stránku otočila, už jsem byla na straně kamaráda :-)

Autorka mě dokázala, tak pomotat, že jsem už nevěřila nikomu a podezírala jsem už úplně všechny. Tuto knihu doporučuji spíš jako odpočinkové čtení, není to žádný nervy drásající thriller, ale nelituji času s knihou strávenou. Příběh jsem si užila 

Pavlína2019
24.02.2023 2 z 5

Bohužel, tohle ne.
Nesedlo mi téma, motání se v neustálém kruhu podobných domněnek, kde se vůbec nic nedělo.

Konec to poněkud oživil, ale úplně nespravil.

Těším se na další knihu, protože předešlé byly výborné - ale za mě - tahle ne...

eva3992
22.02.2023 3 z 5

Šest lidí neboli tři páry, se vydávají na prodloužený víkend do Portugalska, aby se zúčastnili romantické svatby na pobřeží. Pomalu začíná vyplouvat na povrch nejedno tajemství a hrozí, že se přátelství, ale i manželství, rozpadne…

Od autorky jsem četla knihu Matčina hra, která byla skvělá. Tato kniha mě navíc nalákala nádhernou obálkou, takže jsem neváhala ani minutu, abych si Víkend plný viny přečetla. Ač se mi kniha líbila, pár výhrad k ní mám, ale hezky postupně…

Kniha je plná zapeklitých mezilidských vztahů, a to já mám ráda. Ač je kniha označována jako thriller, úplně bych to tak neviděla. Nemám moc ráda škatulkování do jednotlivých žánrů, ale této knize by spíše slušelo označení psychologické drama. Ten thriller přijde možná jen na pár posledních stránkách.

Chvílemi mi kniha přišla jako detektivka od Agathy Christie – pár lidí uzavřených na jednom místě a pomalu odhalují co má kdo na svědomí (jen ta mrtvola tam celou dobu chybí…). Příběh se odehrává během čtyř dnů. Chtěla bych napsat, že tam díky tomu nejsou hluchá místa, ale na můj vkus je v první polovině knihy až moc myšlenek typu: „co když…“. A navíc se některé věty hodně často opakovaly.

Na druhou stranu mě to bavilo číst a chtěla jsem vědět, co bude dál, potvrdit si, že mé domněnky jsou správné. Kniha je čtivá, pokud Vás pohltí, tak ji neodložíte a přečtete za dva večery. Kniha je plná lží, intrik a přetvářky. Situace, které nejsou vždy takové, jaké se zdají na první pohled.

Pokud nebudete očekávat thriller, myslím si, že by se Vám kniha mohla líbit. Příjemná oddechovka s kapkou napětí.

3,5*/5*

VeruHoráková
20.02.2023 3 z 5

Autorku Sandie Jones mám spojenou s knihou Matčina hra, která byla naprosto skvělá, proto jsem se těšila i na další její příběh. Kniha by žánrově měla spadat mezi thrillery, ale na rovinu říkám, že o thriller se nejedná, a kdo ale čeká příběh ve stylu Matčina hra, tak bude patrně zklamaný. Já bych knihu označila spíš jako psychologický/vztahový román, což mi nevadilo a můžu říct, že kniha mě ze začátku bavila. Gró celého příběhu je, že se tam stále řeší, kdo s kým, kdy, a jestli vůbec někdy někdo s někým něco měl, což mě bavilo Na druhou stranu, tím, jak se celou dobu řeší stále to jedno, tak to postupem času začalo být trochu monotónní a ztrácet šťávu. Nicméně, i tak mě zajímalo, jak příběh dopadne. Celkově tak knihu hodnotím pozitivně a na víkend byla ideální

annettka1098
19.02.2023 3 z 5

Přestože má kniha delší kapitoly než mám ráda, je text velmi čtivý. Hodně přímé řeči, málo zbytečné omáčky. Ideální na odpočinkové čtení.

Bohužel celou knihu se stále jen řeší, zda je Ali svému nastávajícímu věrná nebo zda má poměr. Navíc to vypadá, že má možná poměr s jedním z hostů svatby. Místo, aby na ni přátelé nastávajícího ženicha, kteří všemu přihlíží, uhodili a na rovinu se nevěsty zeptali co mezi nimi je, tak si domýšlí co znamenají jejich pohledy, gesta apod. Nenápadně je pozorují a vše mezi sebou probírají. Bylo to dost monotonní a domýšlivost postav mě začala dost štvát. Ne jednou jsem nad jejich úvahami musela protočit oči v sloup.

Tato kniha prostě nemůže být už víc bíla a víc americká. Dva mladí lidé si jen tak rozhodnou odletět vzít se do Portugalska, kam za nimi přiletí celá rodina a přátelé. Samozřejmě se vše odehrává v luxusní vile na útesu hned nad oceánem a řeší se pouze povrchní problémy.

Jane2016
18.02.2023 4 z 5

Zbožňuji thrillery. Kdysi bývaly dokonce mým nejoblíbenějším žánrem a kdybych si měla vybrat mezi čímkoliv a thrillerem, vybrala bych thriller. A část této lásky mi zůstala až do dneška.
Tento thriller ale pro mě byl specifický. Co se týče komplikovanosti v rámci vztahů mezi jednotlivými postavami. Nebudu lhát, že jsem nejednou tápala a listovala zpátky protože jsem jednoduše zapomněla „Kdo je kdo“ Ale čím více se do příběhu dostáváte, tím máte s tímto rozpoznáváním menší problém, tedy já to tak určitě měla.

Nejednou jsem si vymýšlela různé scénáře, jak se bude příběh vyvíjet dál. Kdo s kým vlastně ten poměr má. Či proč se jednotlivé postavy chovali, tak jak se chovali.

Thriller je vystavěn spíše na psychologické stránce než na akčnosti, ale to mi jako čtenáři vůbec nevadilo. Čili pokud nad knihou uvažujete a máte rádi thrillery, vůbec bych se nebála po knize sáhnout!

Všimla jsem si, že toto není autorčina prvotina. V minulosti napsala i knihy jako například Matčina hra, Nevlastní sestra či První chyba. Ty budu muset také vyzkoušet! Nějaký tip, která z těchto tří je nejlepší? A kterou mám pokračovat?

ivetdos
14.02.2023 3 z 5

luculi
14.02.2023 3 z 5

Už od prvních stránek jsem měla dost silný pocit déjà vu. Jako bych to už někdy četla. Autorka hned ze začátku dost naznačuje a odhaluje, což si myslím, že spíše škodilo, protože v podstatě už od nějaké třicáté stránky jsem měla docela jasno o některých postavách a částečně i o jejich minulosti. A to je špatně, pokud se má atmosféra a napětí udržovat až do konce.

Velký problém mi dělaly návraty do minulosti uprostřed textu, které nebyly jasně odlišené, takže jsem občas četla několik řádků, které mi nedávaly smysl, než jsem pochopila, že jde o další skok tam nebo nazpět. Takové míchání dvou časových linek není zrovna ideální pro udržení přehledu. Chtělo by to aspoň volný řádek v textu nebo něco.

Většina knihy je plná domněnek a 'co kdyby', které se tak neskutečně moc opakují, až to jednomu leze na nervy. Vůbec žádné jemné nadnesení a občasné spekulace. Ne, na každé stránce to samé, neustálé představy o nevěrách a různých teoriích, jako zaseknutá deska. Nemluvě o litrech vypitého alkoholu. Od poloviny knihy už jsem měla vážně problém to neustále číst. Je mi jasné, že ve skutečnosti by to člověku taky neustále šrotovalo v hlavě a vytvářel by desítky scénářů, ale číst to v knize tak dlouho je jak vymývání mozku.

I když spoustu věcí odhalíte už na začátku, v prvních stránkách je docela jasný záměr, kudy se celý příběh ponese, tak konec vás určitě překvapí. Bylo zřejmé, že ne všechno, co dostanete naservírováno na podnose tak i zůstane, takže alespoň závěr to pro mě zachránil tím, že některé věci obrátil vzhůru nohama. Tudíž pokud celou knihu zvládnete dočíst, alespoň ten konec si užijete... 2.5*

Ivuska.09
11.02.2023 3 z 5

Pokud autorku znáte, zklamaní nebudete. První polovina příběhu sice nebyla tak dobrá jako zbytek, ale za přečtení kniha i tak stojí. Cca od poloviny se vše rozjelo – nechybělo napětí a šokující zvraty. Zatímco první polovinu jsem četla několik dní, druhou jsem zhltla na jeden zátah.

nela3812
10.02.2023 3 z 5

Jedná se o zajímavý příběh, ale thriller určitě nečekejte. Je to spíše takové lehčí čtení s psychologickým nádechem, kdy jsou hlavním tématem vztahy (přátelské i partnerské).

Zpočátku se v příběhu vůbec nic neděje. Začátek byl poměrně hektický kvůli množství hlavních postav a tomu, jak se nás autorka snažila zasvětit do jejich životů a vzájemných vztahů. Poté bohužel následoval až příliš velký klid. Takový ten klid před bouří, před velkým odhalením.

Osobně bych ale byla ráda, kdyby se v příběhu něco dělo a trochu víc mě to vtáhlo do děje. Jedna z hlavních hrdinek sice vytváří všemožné teorie, ale nikam se to neposouvá. Nic se nevyvrací, nic se nepotvrzuje.

Těch posledních 90 stran bylo nejzajímavějších. Konečně došlo na přestřel názoru jednotlivých postav, hlubší rozhovory, a přemýšlení o tom kdo vlastně lže a proč. Konec knihy je rozhodně skvěle zpracovaný, ale ten začátek se oproti tomu bohužel zda ještě více vleklý.

Jediné, ale velké mínus za závěr knihy, ve které se ocitnou vyšetřovatelé. Hned zkraje pokládají až příliš konkrétní otázky s ohledem na to, kolik tam bylo lidí. Jestli už stihli zúžit výběr podezřelých, tak to tam rozhodně chybí a v knize vzniká hodně velké hluché místo.

Body do plusu za propracovanou zápletku, jejíž odhalení je sice těžší, ale není nemožné. Takže jsem měla na konci radost, že jsem to všechno odhalila správně.

Hodnotím 3,5/5.

tajemství svatba kamarádi přátelé thrillery pro ženy

Sandie Jones
anglická