Vieš, že mi chýbaš?

Vieš, že mi chýbaš? https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/428569/bmid_vies-ze-mi-chybas-PMg-428569.jpg 4 619 113

DIMILY série

Strhujúci tretí diel bestsellerovej série, ktorá sa vo Veľkej Británii zaradila do rebríčka piatich najlepších young adult kníh všetkých čias Prešiel už rok odvtedy, čo Eden naposledy hovorila s Tylerom. Rok, odkedy vyšli s pravdou von, oznámili svoj vzťah rodine a on ju potom úplne nepochopiteľne opustil. Štúdium v Chicagu ju priviedlo na iné myšlienky a pomohlo jej aspoň trošku zabudnúť a pohnúť sa ďalej. Teraz sa vracia na leto domov. No nielen ona. Tyler prichádza tiež. Eden už nechce otvárať staré rany, ale toľko otázok je nevysvetlených! Dozvie sa konečne, prečo Tyler odišiel? Majú po tom všetkom ešte šancu na normálny vzťah?... celý text

Literatura světová Pro děti a mládež Dívčí romány
Vydáno: , CooBoo

Did I Mention I Miss You? , 2016

Nikychlupova
31.01.2021 5 z 5

Na Eden a Tylera budu hodně dlouho vzpomínat. Tím, že jsem všechny díly četla po sobě jsem s nimi strávila hodně chvil. Určitě nečtu naposled. Emoce odrážející se v očích a kvalitní káva - doporučují !

Kniholenka9
26.01.2021 2 z 5

Jediné co se mi na celé trilogii líbilo, byl popis míst, kde se zrovna hlavní hrdinové nacházeli. New York, Portland a Santa Monica mají jistě své kouzlo. Všechny díly byly bez jakékoliv akce a byly velmi předvídatelné.

AdellB
06.01.2021 4 z 5

Podle mého jeden z nejlepších dílů této série. Eden ani Tyler se už nechovají jako 'děti' a ke všemu přistupují zodpovědněji. Doporučuji.

AnnieR.
06.01.2021 5 z 5

Tuhle knížku budu hlavně hodnotit až s tou poslední. Takže v rychlosti. Eden opět fajn, Tyler pořád můj oblíbenec. Miluji čím se stal od první knihy. Co však nemůžu vystát, je otec EDEN. Zato mamkám tleskám. Tenhle díl, se mi líbí stejně jako ten první. No zřejmě o stupínek víc.

Fortuna7
22.12.2020 3 z 5

Konečně konec téhle podivné série. Aspoň se v tomto dílu něco dělo (konečně...). Bylo fajn že jsme zase navštívili další místo v USA.

Lucynell
02.11.2020 4 z 5

Záverečný díl byl pěkný, opět se odehrává na jiném místě, tentokrát v Portlandu, kde Eden vyrůstala. Celá tato série se mi moc líbila.

Akléda_
25.10.2020 3 z 5

Další díl ze série DIMILY. Za mě zase fajn pokračování, děj se opět odehrává na novém místě a vztah hlavních hrdinů se dále vyvíjí. Bavilo mě to číst a objevovat to, jak se postavy dále měnily. Opět to není nijak obohacující čtení, ale baví mě to a na odpočinek je to super.

NewKiddo
10.10.2020 3 z 5

Celou tuto sérii vlastně hodnotím dost podobně. Pro mě to není žádný hit, ale vzhledem k tomu, že jsem došla až ke konci třetího dílu, tak to nějakou jiskru muselo mít. Líbí se mi posun postav, který jde poznat obzvlášť v tomto díle. Celé je to trošku klišé, ale to vlastně každá romanťárna :-D

Pedruska01
01.10.2020 3 z 5

Tento díl končí slovem "konečně" a já tímto slovem začnu. Konečně jsem tohle dočetla, bože. Do posledního pokračování jsem nešla úplně s nadšením, spíš s povinností tuhle sérii dočíst, i když pravda, že tam kapka zvědavosti byla. Trochu mě překvapila první třetina knihy, která za mě byla vážně super, a to rovnou v mnoha ohledech. Já byla nadšená a v kouzelném šoku, s nadějí, že by... ne. V zápětí se to všechno sesypalo jak domek z karet a vzplálo v nenávratno. Dost do kolísalo, klesalo, stagnovalo a ve výsledku žádnej slávek.
Hlavní hrdinka Eden mě na začátku překvapila. Přestože trpěla a měla deprese a nenávistné období, já si ji vážně hodně oblíbila, dost jsem jí odpustila a její myšlenky si vážně užívala. V ten moment hodně super holka, ke které nemám ani popel, bavila mě, jen jsem byla zvědavá co dál. No a pak tohle období skončilo a zase se ukázalo, že je to vlastně pořád ta stejná nepochopitelná blbka, kterou znám už předešlé dvě knihy, která mi lezla krkem myšlenkou, činem i samotnou existencí a mé nadšení umřelo společně s nadějí na lepší vyhlídku. Vážně, když se člověk rok dost zlobí, tak dokáže odpustit doslova za pár hodin a učinit takové naprosto idiotské rozhodnutí? Dospělý člověk? Ta holka nebyla normální. Rozhodně ne. Velmi často labilní pacient. Prostě pokračovala moc hezky z druhého dílu tím, jak moc mě štvala. Bravo, Eden, to ti šlo na výbornou! Vážně při každé druhé věci, co spáchala jsem si musela ťukat na čelo anebo protáčet oči, to jinak nešlo.
Druhý hlavní hrdina Tyler i mě překvapil, kým se stal a jakou cestu ušel. Musím před ním smeknout pomyslný klobouk, protože byl vážně dobrý. Měl občas naprosto pitomý nápad, ale to mu člověk odpustí. Rozhodně postava, která měla skvělý vývoj a smysl.
Musím krátce zmínit i Edenina tátu - stačí pár slov. Je to vážně debil! Nesnášela jsem ho celou jeho psanou existenci. Hrozná postava! A to, co se stalo na konci mě rozhodně neuchlácholilo.
Co se týče děje anebo spíš určitých okamžiků, v mnoha případech, nemůžu si pomoct, tam jsou prostě naprosto zbytečné a nesmyslné kroky. Ale úplně. Jako chápu, že když píšete o ničem, tak to prostě aspoň musí nějak vypadat, že to nic "žije", ale... Prostě bych knihu seškrtala. Zbytečně moc stránek. A znovu se ptám - proč to má sakra vůbec tolik dílů?!
Tohle byla pro mě série, kterou mnozí vychvalují, ale mě silně potrápila. Pokud bych neměla tak pitomý zvyk (pokud to jde) dočítat série, tak bych s tím flákla už dávno. Zklamalo mě to. Trpěla jsem. Odpočítávala jsem každou stránku do samotného konce. Byla to dlouhá a úmorná cesta a konečně!, jsem to doklepala. Chvála bohu, že je konec. "Doplňující" díl z pohledu Tylera je dle mého názoru hloupost, jen tahák, a to není nic pro mě. Já svůj boj už odehrála.
Přesně jako v předešlém díle zmíním, že tohle je věc, kterou musí každý čtenář zvážit, zda se do toho pustit. Rozhodně se nekoná pohoršení, co se týče tématu nevlastních sourozenců, spíš pohoršení nad IQ hlavní hrdinky, která velmi často ukázala, že v mozkovně má dobu temna či dobu ledovou. Podle její nálady. Hodnocením jdeme průměrem, protože první třetina hodně dobrá a pak ta mizerná klasika a já prostě neumím být víc zlá. A doporučení? Za mě ne, bohužel. Tenhle díl ani tahle série DIMILY ji ode mě nedostane. :(

LillyM.
22.09.2020 4 z 5

Tyler vyspěl, a postavil se veškerým svým problémům čelem a Eden konečně přestala dělat co je "správné" a řídila se svým srdcem:)

Ann98
09.09.2020 3 z 5

Jak si tak pročítám komentáře, většině se kniha líbí, já budu evidentně výjimka. Druhý díl mě zklamal, ale tento díl byl dle mého názoru naprostý propadák. Na to, že má kniha poměrně dost stránek se v ní nic moc nedělo. Jako kdyby autorka příběh jen úmyslně natahovala. Kdyby zůstalo jen u prvního dílu a člověk si mohl sám domyslet, jak by to mohlo pokračovat, bylo by to stokrát lepší.

mariva
02.08.2020 4 z 5

Zatím se mi nepodařilo sehnat druhý díl, tak jsem si většinu musela domyslet, ale jsem ráda, že jsem se dostala k závěru série. Příjemné čtení, trochu zbytečně natahované, ale knížka se četla dobře.

petulkapeta
15.07.2020 4 z 5

když to vezmu od konce,konečně se dozvime proč otec neměl tolik v lasce...ale jinak Portland a konecně vysvětlení co cely rok dělal i Eden pochopi že to asi tak bylo nejlepší...ale stejně nejvic jsem zvědava na jeho pohled...

anet.myblog
11.07.2020 3 z 5

Knížka se mi líbila. Čekala jsem ale trochu víc napětí, ke konci už to bylo takové nudnější. Jinak se mi to zdálo jako hezké zakončení trilogie. Nebudu tady psát uplné detaily, abych knížku nevyspoilerovala těm, kteří se jí chystají číst.

hrabalikoval
03.07.2020 3 z 5

Poslední kniha série. Četla jsem celkem později jak první dva díly. Ale i přesto mi přijde, že byla asi nejslabší. Nadruhou stranu pořád příjemné čtení u kterého si odpočinu. Knížka jednodušší. Děj plyne trochu pomaleji, jak u těch předchozích. Každopádně jsme rádi, že máme konec, a že jsme toho hodně dozvěděli. :) určitě si přečtu i čtvrtý díl, který je výpovědí Tylera.

Suou
27.06.2020 2 z 5

Poviem to v skratke... ako môžem mať rád knihu, keď nemám rád hlavnú postavu?

ElikaS
29.05.2020 4 z 5

Moc pěkné završení série. Edenin otec byl teda příšerný a většinu knížky mi lezl na nervy, ale jinak jsem se závěrem série spokojená.

Luc.i
10.05.2020 4 z 5

Odpočinkové čtení stejně jako předchozí díly. Eden už mě tady vůbec nerozčilovala což beru jako úspěch a Tyler je každým dílem lepší. Celkově 4*

knihomolka78
15.04.2020 2 z 5

Sice se na konci série povedlo, že oba hrdinové dozráli a zapracovali i na řešení problémů s rodinou, ale tohle má být bestseller? Po prvním díle bych dala do 2 kapitol další 2 díly a konec, tohle bylo jen nudné natahování.

LenysekC
26.02.2020 3 z 5

Oproti jinym, umele natahovanym seriim, byla tahle natahovana spis na zacatku a treti dil byl nejlepsi. Coz pri te bide znamena, ze se dal precist bez preskakovani a prinesl aspon trochu nejakeho poselstvi.