Víc než vzpomínka

Víc než vzpomínka https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/20058/bmid_vic-nez-vzpominka-BiD-20058.jpg 4 54 10

Nelda Hansonová se vrací na farmu po prarodičích, aby si promyslela, jestli ji prodá. Píše se rok 1958. Nelda má za sebou dětství s panovačným otcem, který ji nechal provdat za chlapce, s nímž v šestnácti otěhotněla, ale vzápětí ji přinutil k rozvodu. Dívka porodila, dceruška však jako půlroční zemřela. Zlomená Nelda odejde do Chicaga studovat a postupně se uchytí jako návrhářka interiérů. Po osmi letech se v městečku Clear Lake náhodně setká s bývalým manželem Lutem. I když ho stále miluje, neodváží se zasahovat nanovo do jeho života. Zlobí se proto sama na sebe. Také Lute je plný rozporuplných pocitů, ani jemu totiž není Nelda lhostejná. Až noční bouře napomůže sblížení bývalých manželů. Idyla však netrvá dlouho. Zůstane jim jen vzpomínka, anebo se karta znovu obrátí?... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Alpress

More Than Memory , 2001

RendyaDav
01.10.2022 4 z 5

Příjemné romantické počtení.

vladka16
22.08.2022 5 z 5

Pěkné, na první lásku se nezapomíná, ale málo kdo dostane druhou šanci, líbilo se mi to.

účetní
19.05.2020 5 z 5

Také musím říct, že je to nádherná a velmi čtivá kniha, krásný příběh o lásce dvou mladých lidí, která přežila léta odloučení, a i když se i v této knize ukázalo, jak může být láska slepá a jak málo stačí, aby nedorozumění a přílišná hrdost dva milující lidi rozdělily, stejně tak se ukázalo, jak důležitá je v lásce upřímnost a schopnost o lásku bojovat a otevřít tomu druhému srdce. Mám tuto autorku moc ráda, její příběhy a postavy jsou krásné a sympatické a takové opravdové, jako by psala o skutečných lidech, kteří v té době opravdu žili.

Evaho73
09.11.2017 3 z 5

Milé oddychové čítanie na zpríjemnenie jesenného večera, pri ktorom nemusíte premýšľať. Mám rada v knihách dialógy, ktoré ich určitým spôsobom oživujú, i keď ide iba o klasický ženský román:-).

jarkaska
18.08.2016 5 z 5

Nádherný příběh. Zase jedna kniha, která se četla jedním dechem.

moudivlacek
05.07.2016 5 z 5

Nebyla jediná kniha od této autorky, aby se mi nelíbila. Ani tato kniha není výjimkou.
Nádherný příběh dvou lidí, kteří po sobě od prvního setkání touží a chtějí být spolu, osud je svede, pak zloba jednoho člověka je od sebe odtrhne na několik let velice drsným způsobem, osud ale tomu chce, aby se zas potkali. Sice bolest minulosti je stále mezi nimi, tak si ze začátku ubližují, aby se ubránily svým citům, a i když se pomalu sbližují, zas je minulost a falešná představa o tom druhém rozdělí. Ale láska se nedá, tentokrát ne, a díky bohu - zvítězí.

JanaPET
12.01.2015 5 z 5

Skvělá, výborně napsaná kniha, která stojí za přečtení. Jen stěží se dá od ní odtrhnout :-)

Kalliope
05.05.2014 5 z 5

Krásný příběh, krásná zápletka, krásný konec! :-)

modranka
13.05.2013 5 z 5

Nádherný, srdcervúci príbeh, ktorý ešte veľmi, veľmi dlho zostane vo vašej pamäti. Viac si neodvážim prezradiť, lebo by som vám pokazila zážitok.

kika 13
28.10.2012 3 z 5

Nádherný příběh o lásce a vlivu ridičů na výběr partnera a nakonec je to že kdo se má potkat tak se prostě potká láska umí dát lidi dohromady.

láska faráři

Dorothy Garlock
americká, 1919 - 2018
2006  81%Na konci duhy
2002  82%Hrdá a krásná
2002  83%S nadějí
2008  84%Rozmarná řeka
2004  87%Víc než vzpomínka

Kniha Víc než vzpomínka je v