Ví o tobě

Ví o tobě https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/330877/bmid_vi-o-tobe-sCU-330877.png 4 995 400

LOUISE opustil manžel kvůli jiné, a tak se jediným mužem v jejím životě stal její syn. Proto Louise pracuje na poloviční úvazek, aby je uživila a zároveň mohli být spolu. Všechno se však změní, když se objeví DAVID, mladý, úspěšný a natolik okouzlující, že Louise nemůže uvěřit, že by o ni muž jako on nejenže mohl zavadit pohledem, ale že ho dokonce snad i přitahuje. To se ovšem dost zkomplikuje v okamžiku, kdy potká jeho ženu ADELE, překrásnou, elegantní a roztomilou bytost, z níž se rychle stane Louisina nová přítelkyně. Oba aktéři dokonalého páru Louise naprosto uchvátí a každý z nich ji po svém vtahuje do spletité sítě jejich manželství, v němž má Louise zatím netušenou zásadní roli. A najednou, ve chvíli, kdy je oba trochu víc poznává, zahlédne trhliny. Je David opravdu tím mužem, za něhož ho měla? A je Adele opravdu tak křehká a zranitelná, jak působí? Jaká strašlivá tajemství oba skrývají a jak daleko zajdou, aby je uchránili?... celý text

Literatura světová Pro ženy Thrillery
Vydáno: , Metafora

Behind Her Eyes , 2017

Aires
02.09.2017 4 z 5

Šokující závěr :) Konec této knihy 100% neuhodnete a sednete si z něj na zadek. Věřte, že polštářek či nějakou jinou dopadovou plochu pro vaše ctěné pozadí budete potřebovat :) Kniha si u mě nabrala body za to nečekané rozuzlení. Jinak jsem ji však dočetla již před pár dny a pamatuji si z ní jen ten konec, takže natrvalo se mi do duše nijak nezapsala. Jen efektivní konec k dokonalosti nestačí :)

DasaN
01.09.2017 4 z 5

Kniha je zajímavá, čtivá a konec je vážně nečekaný...možná až moc nečekaný, ale celkově fakt dobrý!

PetullaN
29.08.2017 4 z 5

Ctiva kniha s prekvapivym koncem. Po precteni prvnich padesati stranek mi prislo, ze ctu cervenou knihovnu, ale pak se pribeh prestal vlect a na konci nastalo jedno velke WAU.

Madi
29.08.2017 5 z 5

Už dlouho mě nějaká kniha tak nebavila a nešokovala jako tahle. Opravdu dejte na všechna doporučení a nedejte si prozradit konec, protože ten vážně stojí za to. Miluju knihy kdy je všechno jinak, než se na první pohled může zdát.

aishimizu
29.08.2017 5 z 5

Šílenství, šílenství, šílenství!

Ivuska.09
27.08.2017 3 z 5

Upřímně řečeno nejsem si jistá, co bych měla ke knize napsat. Je pravda, že jsem ji přečetla jedním dechem. Ale rozhodně jsem v poslední době četla knihy, které se mi líbily víc. Ví o tobě mi sice dokázala vyrazit dech, ale konec mi přišel opravdu značně přitažený za vlasy.

Lenka27
23.08.2017 4 z 5

Tak to je spíše sci-fi, hodně dobré, ačkoli tento žánr vyloženě nesnáším. Snad nebudu "spojlerovat", když napíši, že jsem se několik nocí bála usnout, ten pocit, co vše je možné. Změnila bych název "Druhé dveře". Každopádně jsem se začala více zajímat o spánek ve všech jeho podobách a co přináší.

lucka7870
22.08.2017 5 z 5

Cože? Prostě.. cože? Myslím, že čtenář musí být naladěn na to, že je tahle knížka prostě psycho, a nečekat od ní nic jiného. Pak nadchne. Mě nadchla.

Marluksa
16.08.2017 4 z 5

Vskutku dobrá a čtenáře dokáže perfektně zmást. Hlavně ve finiši. Překvapení, šok, emoce,... nic z toho v knize nechybělo. Žádná zbytečná omáčka, což oceňuji.

Nelíísek
14.08.2017 5 z 5

Od knížky jsem čekala opravdu hodně a dostala jsem ještě víc.

*MŮŽE OBSAHOVAT SPOILERY!!*

V průběhu děje jsem kapitolu, co kapitolu měnila názor, už ze začátku to bylo postavené na hlavu, proč jí pomáhá, když ví, že jí manžel s ní zahýbá, opravdu je zmetek on nebo ona nebo oba dva, a jak do toho zapadá Rob (Víc, než byste chtěli to vám řeknu). Poslední kapitola mě vyrazila dech, ale všechny kousky skládačky zapadli až moc dobře do sebe. Z milionů možností, které připadali v úvahu jsem ta tu možnost, jak tu skončilo ani neměla, protože by mě to nenapadlo ani v tom nejšílenějším snu.

*ZBYTEK UŽ SPOILERY NEOBSAHUJE*

Ze začátku jde čtení trochu ztuha ale jakmile odbydete prvních 50 stránek, už to jde opravdu samo a nebudete moct přestat, dokud nepřijdete tomuto milostnému truhlíku na kloub a konec vám prostě vyrazí dech.

HODNOCENÍ: Reference na této knize od Stephena Kinga opravdu nepřehání, já mohu tuto knihu jen doporučit, protože je to opravdu prokletě brilantní. Hodnotím tuto knihu na 5*, kdyby to šlo dala bych ji určitě i více!

Jen jedno vám při čtení tohoto příběhu poradím:
NEVEŘTE TÉTO KNIZE
NEVĚŘTE TOMUTO PŘÍBĚHU
NEVĚŘTE ANI SAMI SOBĚ
A AŤ SE DĚJE COKOLIV, NEPROZRAĎTE KONEC!
A všímejte si detailů….

amcb
10.08.2017 4 z 5

Včera večer dočteno, celou dobu jsem čekala, co mě ještě překvapí, domýšlela jsem různé varianty, přemýšlela, kdo je dobrý a kdo zlý, ale to co přišlo mě fakt nenapadlo. Konec překvapivý, až se mi vše vloudilo do snu, ze kterého mě probudil silný vítr a bouřka, takže jsem kus noci byla vzhůru.

Acinore
10.08.2017 5 z 5

Panejo. Strašidelný. Fuj. Doporučuju :)

Leni.S89
09.08.2017 5 z 5

Celou dobu jsem si tak nějak myslela, že vím o co jde a jak to dopadne..no..naivka :) poslední stránky jsem musela přečíst několikrát, abych to všechno vstřebala...tato knížka má opravdu nepředvídatelný konec, což mám nejradši. Stojí to za to a nevěřte této knize ;)

Illaa
08.08.2017 2 z 5

Musím se přiznat, že s většinou komentářů se tedy neshoduji. Ze začátku se kniha tváří stylově jako "Za zavřenými dveřmi". Manželé, kteří skrývají nějaká tajemství. Postupně autorka začne zařazovat nadpřirozené prvky a pro mě to jde vše do kopru. Čekala jsem úchvatný závěr, ale toto mě bohužel neuspokojilo.

martina5281
08.08.2017 5 z 5

Přečteno jedním dechem, kdybych mohla, dám hvězdiček klidně víc..
Kniha ve mně zanechala obrovský dojem. Někomu se může konec zdát překombinovaný, ale toto bylo přesně to WOW, které v některých knihách, obzvláště v thrillerech, dle mého, často chybí.
Určitě po ní sáhnu ještě někdy v budoucnu a budu si všímat hlavně těch detailů, které jsem z počátku knihy považovala za nepodstatné. :-))

Pazďa
02.08.2017 5 z 5

Ví o tobě se v jádru zdá jako typický příběh o milostném trojúhelníku což ovšem popírá přítomnost tajemství, které se nad celým příběhem vznáší. Vyprávění je vedeno z pohledu dvou hlavních ženských postav a tento styl střídavé ich-formy je pro tento příběh naprosto ideální. Vyprávění je čtivé a kniha vám po celou dobu dává malými čajovými lžičkami ochutnávat co se opravdu děje, a i když už máte v poslední části většinu tajemství rozkrytou, to co přijde na konci neočekáváte ani v nejmenším.

petjanca
02.08.2017 5 z 5

No teda! Včera jsem se do ní pustila a natolik mě pohltila, že jsem ji musela dočíst. Od začátku jsem přemýšlela, která z hlavních postav je větší blázen a kterému z nich věřit. No a závěr knihy mě naprosto "rozsekal". ¨
Knížku můžu jen a jen doporučit. Příběh se nevleče, a hlavně až do konce se nedá poznat, jak to tedy doopravdy je. Takové thrillery zbožňuji. Člověk je udržen v napětí po celou dobu čtení.

barbora2115
01.08.2017 5 z 5

Za mě úžasná kniha s krásným dějem a nepředvídatelným koncem. Mohu jen doporučit.

Jessie_K
31.07.2017 4 z 5

Celou dobu jsem si říkala ok, happyend tam určitě nebude a někdo z hlavních postav umře, nejlépe všichni :D ale tohle by mě prostě nenapadlo. Trochu se však obávám, že kniha ve vás zanechá silný dojem právě díky tomu konci. I když ano, ten děj - milostný trojúhelník, obyčejná žena vs. dokonalá žena, přátelství vs. láska, taky není tak úplně špatný. :-)

elfinkaa97
31.07.2017 5 z 5

Neuvěřitelné,naprosto dokonale propracovaná kniha, která vás nepustí a na konci vás nechá jen bezradně a ohromeně přemítat nad neskutečnou autorčinou vynalézavostí a nápaditostí. Já jsem po přečtení jen zůstala sedět s otevřenou pusou a poslední dvě stránky jsem musela číst pořád dokola,abych se ujistila, že to je pravda. Neuvěřitelné.