Vězněná

Vězněná https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/269808/mid_veznena-Mtc-269808.jpg 4 609 215

Román Vězněná je bezkonkurenčně nejlepším thrillerem z pera Pavla Renčína. Čtenáři přebíhá po zádech mráz, když uváží, že děsivý příběh je inspirován skutečnou událostí ze šumavského pohraničí. Ponořte se do dusivé atmosféry samoty, divoké přírody a zla, které překonává lidské chápání. Při čtení se vám možná vybaví jméno Stephena Kinga, jehož dílům se román žánrově blíží. Středoškolský učitel Martin trpí nočními můrami a podivnými výpadky paměti. Připadá mu, jako by jej stahovala neviditelná bažina, propadá záchvatům zuřivosti – a v posteli se mu zjevuje mrtvá dívka, o níž tuší, že by ji měl znát. Děsí se toho, jakou roli mohl v její smrti sehrát. A možná že se jen ztrácí v hlubině šílenství. Jeho tajemství má kořeny ve čtyřicet let staré minulosti a klíč k němu drží v ruce malá holčička Marie, která jede na prázdniny do šumavských hvozdů. Brána k jejímu hrůznému osudu, jenž je neoddělitelně propojen s osudem Martinovým, je otevřená dokořán a už není cesty zpět…... celý text

Dela111
29.05.2019 4 z 5

Vězněná je drsný příběh, napínavý, směsice hororu, psychothrilleru a v závěru fantasy. Jako námět autorovi posloužila skutečná událost, ale je z ní ponecháno velmi málo.
Příběh má dvě dějové linky. Ta ze současnosti je spíš hororová, hlavní hrdina trpí halucinacemi, nočními můrami, slyší různé zvuky. Dějová linka z minulosti, kde je vězněná a týraná mladá dívka, na začátku ještě dítě, je více thrillerová. V závěru, kde se obě linky protnou, je přidán i žánr fantasy.
Celému příběhu prospívá prostředí Šumavy. Samota, divoká příroda, temné a hluboké šumavské lesy, které mají tajemné kouzlo, přímo vytváří patřičnou hororovou atmosféru.

Samema
22.05.2019 3 z 5

Jak to říct....psychedelická kniha a mě tedy moc nezaujala,ale dočetla jsem ji do konce :-)

mirka71
20.05.2019 5 z 5

Zrůdné, o to zrůdnější, že základ je podle skutečné události. Nebylo mi z toho dobře, rozhodně si nemyslím, že budu mít chuť knížku ještě někdy číst znovu. Styl autora výborný, jen toho týrání barvitě popsaného tam bylo až příliš, zvěrstva páchaná na jedenáctileté holce, vražda jejích rodičů před jejíma očima, nástin poměrů v minulém režimu...Knížka rozhodně stojí za přečtení, ale není odpočinková, spíš klidu ubere.

Prey
19.05.2019 2 z 5

Není nic ošidnějšího než hodnotit knihu, kterou vám někdo doporučil. Často chápete, proč se dotyčnému líbila a proč si myslel, že bude bavit i vás. Ale pocitově vás to mine. Vězněná mě nadchla první třetinou, pak už mi to všechno přišlo neskutečně přitažené za vlasy a plné hororových klišé. Promarněná příležitost skutečně vyděsit reálným případem.

mi-380
02.05.2019 3 z 5

Král Šumavy II, tentokrát jde ale o schizofrenický horor se zaměřením na krysy.
„Panu učiteli začíná jebat“, řekl by můj kamarád Václav.
60 % (zatím 292 hodnotících s průměrem 84 %).

Beky
30.04.2019 4 z 5

☆ Oceňuji originální styl autorova psaní a úžasné hříčky různých slovních spojení.
☆ Celkově pro mne působí děj dojmem, že nevím, co si myslet a v čem vidět "pravdu" a v čem naopak ne ...
☆ Má to spád, příběh je strhující a napínavý.

Murasaki
25.04.2019 4 z 5

Naprosto úžasná knížka. Místy mi opravdu lezl mráz po zádech a v noci jsem se bála usnout. Příběh do 3/4 působil tak neuvěřitelně reálně. Bohužel strhnu jednu hvězdičku za poslední čtvrtinu knihy, kde mi autor překazil ten pocit reálnosti příběhu. I když asi možná dobře, aspoň mě to po těch hrůzostrašných věcech trochu uklidnilo. :D Každopádně i přesto naprosto skvělá knížka.

Malíček
17.04.2019 5 z 5

Skvělé, brilantní, dechberoucí.
Má první kniha od tohoto autora a rozhodně nelituji, dokonce bych ji už teď zařadila mezi TOP knihy přečtené v tomto roce.
Příběh byl šokující a mrazivý a nepodařilo se mi od něj vůbec utrhnout. Ještě dnes, několik dní po dočtení, mi běhá mráz po zádech.
Výborně pojatý a zpracovaný příběh, který rozhodně doporučuji! I když to je docela čtení pro silnější povahy.
Určitě stojí za přečtění!

Olava
07.04.2019 3 z 5

Mám velmi rozporuplné pocity. Zdejší nadšení tedy nesdílím. Bylo to jako na houpačce - něco bylo Páni!, něco dost přitažené za vlasy. Některým částem jsem nedokázala uvěřit, některým ano. Prostě takový mix, který k sobě nějak nepasoval. A konec to nevylepšil. Dávám třetí hvězdičku za to, že je od českého autora, že se tohoto stylu nebál. Ale za za znovupřečtení mi to nestojí.

Vladii
06.04.2019 3 z 5

Na tuhle knihu jsem se po přečtení všech těch pochvalných recenzí těšila a věřila jsem, že se u ní doopravdy budu bát. Bohužel přišlo zklamání. Drást mi byl nesympatický. Navíc nemám ráda, když se v knize něco odehraje a pak se ukáže, že to byl sen. Příběh Máji mi přišel zajímavější. Ta část, kdy přijela na Šumavu, mi přišla i napínavá. Zbytek děje na mě působil nevěrohodně a nebavil mě. A konec to tedy nevylepšil. :-/

jaroiva
03.04.2019 5 z 5

Nejděsivější je, že je to podle skutečných událostí. Naštěstí to konec trochu vrací do oblasti krásné literatury, za což autorovi děkuji, jinak bych měla noční můry.
Celkově považuji knížku za geniálně vystavěné dílo. A doporučuji.

rodak
02.04.2019 4 z 5

Atmosféra teda hustá.Obě linie příběhu taky skvěle a konec to trochu pokazil.

Mirbu
24.03.2019 5 z 5

Opravdu hodně dobrý příběh. Ten závěr byl takový trochu divný, ale celkově se to četlo jedním dechem.

krtecek_1
21.03.2019 3 z 5

Tak tento knižní počin je opravdu "šílený". V průběhu čtení mi nebylo zrovna dvakrát nejlíp. Myslím, že další autorovy knihy si nepřečtu :D.

Pistácie
20.03.2019 4 z 5

Tenhle příběh je takovej, jak ho ostatní popisují. Souhlasím, že je to velké psycho pro náročné čtenáře. Šokovalo mě, že hlavní hrdinka má 11 let a zažívá takové šílenosti, které by nepřežil ani nejotrlejší 30tník. Celou dobu mě to nutilo přemýšlet, jaká jsem byla v jejích letech já, a co jsem prožívala. Neumím si představit být tak silná, jako ona, a zvládnout to samé. Je to šílené, co dokázal autor vymyslet a sepsat. Jaké hrůzy a násilí ho napadaly. Zároveň se ale musím přiznat, že jsem zažila horší knihy, třeba taková Dívka od vedle, to je teprve silné dílo, které bych doporučila jen silným žaludkům. Tady to bylo nechutné a zvrhlé, ale spíše i celkem strašidelné. Neustále jsem si představovala, jak hrůzně musel Šváp vypadat, ale neumím si ho představit ani v nejděsivějších snech.

sgjoli
09.03.2019 5 z 5

Wow, prostě wow! Z této knihy jsem opravdu nadšená. Je to jedno velké psycho a mně se ještě teď dlouho po dočtení dělá lehce nevolno, když si na knihu vzpomenu. Ale je to myšleno jako pochvala. :-D Autor píše hodně syrově, jde přímo na dřeň a s ničím se nemaže. Ten děs a hrůza na vás z knihy útočí velmi silně. Kniha je neskutečně čtivá a má spád. Trochu jsem se bála toho srovnání s Kingem, ale myslím, že to celkem sedí.

AltaMari
03.03.2019 5 z 5

Stephen King? Cha! Toto je mnohem lepší. Zatímco příšera v kanalizaci Derry, stát Maine, mě jen lehce rozechvěje, u tohoto příběhu z blízké a přece tajemné Šumavy mě fakt obcházela hrůza. Geniální propojení skutečné události, totalitní doby a fantazie autora, skvěle napsáno.

Alena1234
28.02.2019 5 z 5

Už obálka je děsivá a její obsah ještě víc.Hororový příběh inspirovaný skutečnou událostí.Čtivé,napínavé ještě teď mám husí kůži.Doporučuji

Alexxxka
24.02.2019 5 z 5

Toto byl mazec!!! Už jen tím, že je to z prostředí Čech je to hodně autentické ( až na ten konec ) Psycho, děsivé, mrazivé! Všechno to podtrhuje skutečnost, že se jedná o příběh na základě skutečných událostí. DOKONALÉ!!! A i když je to delší doba, co jsem Vězněnou četla, celý příběh si pamatuji. Doporučené už víc lidem a všichni nadšení. Hvězd si rozhodně zaslouží všech 5 - bez debat!

Lenourt
23.02.2019 3 z 5

Až příliš moc násilí a divny konec. Začátek byl super napínavý...vracet se k ní určitě nebudu. Paradoxně, to, že to je na základě reálných událostí trochu zlehčuje tíživost celého příběhu. Renčínovi horory jdou, ale toho násilí prostě až moc...