Vetřelec

Vetřelec https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/29261/vetrelec-29261.jpg 4 117 29

čuřil
18.11.2016 4 z 5

Čekal jsem trošku více rozšířenou a propracovanější verzi oproti filmu, ale i tak to bylo povedené. Ale film byl první takže spíš vyhrála v hodnocení tentokráte filmová verze.

Rawar
21.10.2016 5 z 5

Ta klaustrofobická atmosféra, kterou známe z filmu, tady nebyla tak silná, pocit bezmoci takřka stejný, snad jen lehce méně intenzivnější. A skličující hrůza se tady servírovala trochu jinak, decentněji. Přesto stojí za to si jí přečíst, nemůžem srovnávat nejlepší sci fi filmové dílo s doprovodnou knihou, ale i tak je napsána důstojně a člověk si na těch několika málo stránkách rád připomene, jaké to tenkrát na té monstrózní lodi muselo být

Predator666
03.02.2016 5 z 5

Klasika, která předznamenala legendu zvanou Vetřelec. Velmi napjaté, krvavé, akční a hororové.

Terva
08.11.2015 5 z 5

Kdo viděl film, nepoznal pocity a myšlenky hlavních aktérů. Tento příběh mu to umožňuje. Je to vlastně perfektní myšlenka, napsat knihu podle filmu a obohatit jí o to podstatné, o to, aby divák mohl číst strach a beznaděj, čímž se umocnilo kouzlo celého příběhu. Je to horor a tak se to taky jako horor musí chovat. Ve Vesmíru nikdo neuslyší váš křik, ale v knize si ho můžete přečíst.

Ivan Kučera
01.12.2014 3 z 5

Nie je to prípad knihy, podľa ktorej vznikol film, ale o prípad, kedy bol film taký úspešný, že sa na ňom niektorí ľudia pokúsili zarobiť ako sa dalo a tak vznikla kniha. Čiže v tomto prípade zadaptovali Scottov kultový film. Alan Dean Foster následne to isté urobil s dvojkou, s ďalšou legendou menom Votrelci. Ako oni, aj "jednotka" vznikla nielen podľa filmu, ale zároveň podľa pôvodného scenára. To znamená, že kniha obsahuje scény, ktoré sa do filmu buď nedostali alebo síce boli natočené, ale vystrihnuté. Napr. vo Votrelcoch-knihe ste mohli naraziť na moment, v ktorom mariňáci proti alienom postavili automatické guľomety reagujúce na pohyb, avšak vo filme to nebolo (až v rozšírenej režisérskej verzii, ale to je iný príbeh). No a to isté platí o Votrelcovi. Pre mňa je to len pokus o ďalšie podojenie úspešnej komerčnej kravy. Ale na jedno prečítanie fajn.

pablovendat
17.11.2014 5 z 5

Film je dobrý, ale knížka je knížka

tomkoutsky
29.07.2014 5 z 5

Samozřejmě jsem film několikrát viděl a je super, ale knihu jsem chtěl stejně přečíst. Detaily, pocity, lepší rozvinutí a vysvětlení chování postav ve filmu chybí, proto dávám knize plný počet :-)

hromis666
23.09.2013 5 z 5

Pro me mile prekvapeni, lepsi nez film. Dokonale to popisuje psychologii postav, ktera mi schazela ve filmu. film se spise soustredil na chovani druziny. Kniha jde do nitra kazde postavy

Enehy
08.07.2013 3 z 5

Trochu hůř se mi to ze začátku četlo. Nevím, jestli to bylo překladem, ale přišlo mi, že některá slova do sci-fi příběhu, který by měl mít rychlý spád, neseděla. Nicméně zásadní scény byly skvěle popsány a kniha se dá jako bonbon vycucat na jeden zátah :-) ... ale i tak potvrzuje pravidlo, že co je dříve, to je kvalitnější.