Vesnický román

Vesnický román https://www.databazeknih.cz/img/books/19_/192896/vesnicky-roman-LwI-192896.jpg 4 435 66

Vesnický román je první román z řady Ještědských románů, které autorka Karolína Světlá napsala. Román je vlastně takovou ukázku manželství, ve kterém se žije bez lásky. Popisuje vztah ženy a ženatého muže, ukazuje také to, jak jim je bráněno ostatními lidmi být šťastní a pokojení. Egoismus druhých lidí, mravní a společenské předsudky, to vše román řeší a popisuje.... celý text

Dandulka
19.07.2012 5 z 5

Pěkné čtení, ze začátku se člověk musí dostat do pravopisu 19. stpl., ale pak je to moc hezké.

Galadriel23
20.04.2012 4 z 5

Chvíli mi trvalo než jsem si zvykla na to nařečí, ale když jsem se do toho vžila bylo to pěkné i když smutné čtení.

Joudinka
15.03.2012 3 z 5

Velmi pěkný román, líbí se mi od této autorky nejvíce.

lady
09.12.2011 5 z 5

Skvělá kniha,úžasná kdyby jste věděli co k ní cítím najkrásnější román co jsem kdy četla.

Monnyska
30.11.-0001 4 z 5

Konec vystřižený z nějaké pohádky a to naznačuje přítomnost víry, čar a kouzel. Na onemocnění s těmi neštovicemi bylo znát, že věděla jaké to je ztrácet dítě (proto možná chtěla, aby v knize děti - potomci Antoše - zůstali naživu). Jinak kniha svižná, dala se dobře číst a oceňuji snahu spisovatelky, která žila v tak těžké době. Jako povinnou četbu bych ale do základky nedoporučovala, protože i na mě ve druhém ročníku střední školy to bylo docela složité, např.: některé fráze s tamním nářečím pochopit. :-)

Alix
30.11.-0001 4 z 5

Román o lásce smutné, nenaplněné i ztracené, řeší dilema, jestli " co bůh spojil, člověk nerozlučuj" má smysl i v případě, že manželství je nešťastné a nefunkční.