Vesmír, jaký je

Vesmír, jaký je

Vesmír, jaký je aneb Současná kosmologie (téměř) pro každého. Tato kniha známého odborníka přístupnou formou přibližuje poslední výsledky výzkumu vesmíru.

https://www.databazeknih.cz/images_books/28_/28652/vesmir-jaky-je-eH1-28652.jpg 4.636
Literatura naučná, Vesmír, Přírodní vědy
Vydáno:, Mladá fronta

SBH
19.05.2017

Napsat zábavnou a zajímavou knihu o kosmologii je opravdové umění. Popisuje složité fyzikální děje a souvislosti, vyvolává mnoho filosofických otázek a podněcuje fantazii. Četla jsem ji několikrát a stále si nějak neumím představit barvy kvarků. Ale určitě se k ní vrátím a třeba jednou... Jedinou, zato podstatnou závadu vidím v grafech autora. Daný, zpravidla komplikovaný problém autorovo znázornění ještě víc zatemňuje. Ale jinak super.

mistrikova
18.07.2016

Tuto knihu jsem četla ještě na gymnáziu a díky tomu mi pak fyzika nepřišla tak nudná a lépe se mi chápala teorie relativity. Dobře napsaná populárně naučná kniha o vzniku a fungování vesmíru..

samos
23.06.2012

Obsahově nejlepší grygarova kniha (míněno kniha pro laickou veřejnost). Samozřejmě, že jsou již knihy modernější, zachycující nové poznatky vědy od roku vydání této publikace. Přesto raději sáhnu po "Vesmíru jaký je" - zvláště v rozsáhlé kapitole o "naší" budoucnosti je překvapivě mrazivý a četba Vás přivede až k opravdovému transcendentnu.
Hodnocení: 85%