Vesmír

Vesmír https://www.databazeknih.cz/img/books/55_/55750/bmid_vesmir-4IV-55750.jpeg 5 29 4

Toto je kniha o dějinách vesmíru v uplynulých osmnácti miliardách let. O tom jakými proměnami procházela hmota od „velkého třesku“ – nejvzdálenějšího časového bodu, k němuž dnes dohlédneme, jak vznikaly, pohybují se a mění galaxie, hvězdy v nich i naše Slunce se svými planetami, i kam snad spěje další vývoj. V první části bohatě ilustrované publikace podávají autoři srozumitelný výklad současných poznatků o vesmíru. Seznamují s moderními metodami astronomie a na základě získaných poznatků se snaží předvídat budoucí vývoj vesmíru. Druhá část pojednává o dějinách kosmu, o vědcích, kteří se snažili proniknout do tajemství vesmíru a o současné astronomické technice. 23-090-79... celý text

Tvurce001
08.02.2024 5 z 5

Má první kniha o Vesmíru. Tuším, že jsem ji dostal od nějakého Ježíška, jen čert ví už jakého, v každém případě mi udělal tenkrát obrovskou radost a já v té knize lehával po celé dny.

Janizoun
12.08.2022 5 z 5

Opět kniha, kterou jsem v mládí "hltala" a milovala. Je pravda, že dnes už je "zastaralá", ale dříve to byla "špica" mezi knihami v této literatuře. U mě má též čestné místo v knihovně i dnes. A je mi líto, že tu má tak málo hodnocení.

jan7940
02.05.2018 5 z 5

Ve své době smělý čin vědecké literatury. Bohužel, v dnešní době se jedná o obsahově velmi zastaralou knihu, i tak je ovšem zajímavé v současnosti studovat pohled na vesmír optikou minulého století, kdy bylo pozorování kosmu víceméně ještě v plenkách.

Radous79
30.06.2017 5 z 5

Jedna z prvních knih o vesmíru, která se ke mně ještě na základní škole z veřejné knihovny dostala. Čestné místo v mojí knihovně :-)