Co po ní zbylo

Co po ní zbylo https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/442520/bmid_co-po-ni-zbylo-rFq-442520.jpg 4 114 38

Vermontský cyklus série

< 4. díl

Neřeknu ani slovo. Na mou duši… Profesoru poezie na odlehlé Vermontské univerzitě Jonahu Baumovi se celý život převrátí vzhůru nohama, když jeho žena Rebecca a malá dcerka Sally zmizí z domova. Nic neukazuje na únos — žádné stopy vraždy, žádný důkaz, že Rebecca Jonaha opustila. Jen Sallyiny mrazivé kresby, Jonahovy malé lži a šerifovy obavy, že nic není takové, jak to vypadá. I Sallyina nejlepší kamarádka Lucinda ví, že Sally by jen tak nezmizela, když spolu sdílejí tolik tajemství — zvlášť to, co viděly v lese. A Lucinda přísahala, že tohle tajemství si nechá pro sebe. V den pětadvacátého výročí zmizení své ženy a dcery najde Jonah v lese malou dívenku. Nemohla by to být Sally? Je holčička vůbec skutečná, nebo je jen výplodem Jonahova zoufalství a smutku? Anebo se v temných lesích odehrává něco zlověstnějšího?... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: ekniha , Host

What Remains Of Her , 2018

veronna
15.09.2020 5 z 5

Kniha mě vtáhla do děje od samého počátku. Mně se zpracování moc líbilo.

ArwenAragorn
22.08.2020 3 z 5

Pochmurný thrillerový psychologický román především o zdeptaném otci, který ani po 25 letech neví, co se stalo s jeho zmizelou dcerou a ženou a prochází si po celou dobu pocitem viny.
Váhala jsem mezi 2 a 3*, nakonec ty tři dám a hned vysvětlím proč. V závěru je vysvětleno docela věrohodně zmizení matky a dcery, v to jsem po předešlých zmatcích už nedoufala a hlavně oceňuji autorovu práci s jazykem, jeho slovní obraty, přirovnání, popisy. Za to patří velký dík překladatelce, paní Radce Klimečkové.
Ale: Po celou dobu mě neskutečně štval hlavní hrdina. Už na začátku knížky se stačil na pár stránkách tříkrát zranit, pak se chová naprosto zmateně až idiotsky při nálezu dívky a když ho kousne pavouk a on střídavě ztrácí vědomí a střídavě něco nesrozumitelně drmolí, už jsem zuřila. Je taky fakt, že po větší část se toho v knize moc neděje. A nedošlo mi, kolik vlastně bylo tomu "starci", pokud dobře počítám, nemohlo mu být víc než nějakých 65. Ale ty tři hvězdičky nechám, už proto, že se mi předešlé knihy autora líbily.

Roubas
17.08.2020 4 z 5

Atmosférický a pomalý psychologický thriller vyprávěný naprosto poctivě a se vším všudy, ale bohužel maličko zdlouhavě. Zápletka není ničím novým, jen prostředí, minimum postav a pár lokací z něj dělá nevšední a sevřenou exkurzi do duše muže, který přišel o všechno. Mít to o 100 stránek méně, není zcela co vytknout. Pro milovníky krvavých thrillerů to bude sáhnutí úplně vedle.

DominaCZ
10.08.2020 1 z 5

Jak píše Aghatte.
Krátké, jakoby i jo, ale pořád něco vadí. Staroch se pořád válí, pořád někde lítaj pavouci nebo krysy, on pokousanej koktá někde lozí, furt se k něčemu chystá, ale nikdy to neudělá.
Myšlenky se honí okolo po těch 25 letech a já se ptám na základní osu, jež je i v anotaci - jak by to po 25 letech mohla bejt pořád ona, sedmiletá holka proboha ?!!!!!!!!
Divný osiřelý baráky, sockoidní rodiny, chudiny, noční shopy a benziny, divný místa prostě.
Lidi nesympatický, Lucinda a celý šerifovstvo taky.
Nebyly mi příjemný už jako holky - byly to takový ty malý zvědavý vlezlý opice, který všude vlezou a pak když dostanou po rypáku, tak ječej.
Prostě 400 stran se vleklo o ničem, aby se to táhle motalo a hrálo to na tajemnou a dojímací notičku.
Tak to pak jakože rozmotáme a má nás to zasáhnout, ale mně to nic neřeklo.
Od počátku prostě nic, ale je to škoda, nepotřebovalo to tolik.

Aghatte
10.08.2020 2 z 5

Přečetla jsem to s velkým přemáháním. Rozčilovaly mě krátké kapitoly se stupidními názvy. Jazyk velmi poetický, který ale chrlil jednu mystickou myšlenku za druhou, až mi to také lezlo krkem. Neustálé rozpouštění, přelévání a vpíjení stínů se na 400 stranách ale opravdu omrzí. Také hlavní hrdina, který během třech kapitol asi 5x spadl na zem, v podstatě se pořád válel bez většího smyslu na zemi, mi dal zabrat, než jsem ho s celou jeho situací začala brát vážně.
Samotný příběh by byl dobrý, jelikož mám už něco načetlo, hned v počátku jsem měla vlastní teorii, která se vyplnila, jen jsem přesně do detailu neodhadla "proč". Bylo mi jich tak líto.
Celé to ale bylo takové nepříjemné čtení. Ráda to vrátím do knihovny. Nikdy bych si tuto knihu nekoupila.

Janaves
13.07.2020 4 z 5

Mě se to celkem líbilo, jen zbytečně vleklé.Dala bych tři hvězdičky, ale konec si zasloužil o jednu navíc.

Hanaluna
05.07.2020 4 z 5

Na plný počet to nevidím, ale zklamání se také nekoná. Námět se mi líbil, rozuzleni také. Akorát to vše až na konci. Klidně bych uvítala více akce i dříve. Avšak autor má u mě v knihovně své stále místo a tak to zůstane.

kuttnerovka
04.07.2020 2 z 5

Od autora jsem četla všechny knihy, tato byla za mě asi nejslabší. Závěr překvapil a můj dojem na knihu zachránil. Průběh děje byl na mě pomalý, tak nějak se to táhlo a nic moc se nedělo.

konicekbily
02.07.2020 4 z 5

Námět a zápletka - oboje by vystačilo na novelu či povídku. Ale je to napsané pěkným stylem - škoda toho umělého natahování. Je to psychologie - není to thriller s akčními scénami. Další knihy autora bych si rád přečetl.

Hella
23.06.2020 2 z 5

Velké zklamání. Kniha sice psaná čtivě, jenže obsah - pro mě - nezajímavý a zvláštní.

Sidonia
22.06.2020 1 z 5

Kniha neuchvátila, styl psaní podivný, hrdinové nesympatičtí a, celé nějaké kostrbaté a nepřirozené. Četla jsem velmi zběžně.

Didi15
20.06.2020 2 z 5

Jsem zklamaná, tohle není Rickstad kterého mám ráda. Musím napsat, že mě to vůbec nebavilo.

Martiiiik
20.06.2020 3 z 5

Kniha se mi z Ericových knih líbila asi nejmíň.. Je to takové hrozně rozvláčné, táhne se to a trvá dlouho, než se autor k něčemu dostane, v podstatě až na posledních stranách. Rozuzlení je nečekané, ale ne překvapující.. A měla jsem i pocit, že některé otázky nemusely zůstat nezodpovězené.. Tentokrát víc než 3 hvězdy nedávám... Snad příště :-)

Nina
18.06.2020 5 z 5

Rickstad mě opět nezklamal. Stejně jako v předchozích knihách důležitou součást příběhu tvoří lesy a příroda severovýchodní části USA. Postavy jsou sympatické, příběh se díky krátkým kapitolám čte skoro sám a tajemství zmizení dcery a ženy a jeho rozuzlení je také super. A skvělý je i obal :-) Už se těším na další autorovu knihu.

Pípasek
18.06.2020 5 z 5

Tak z téhle knihy se Vám mozkové závity div nezavaří, zápletka super, nečekané rozuzlení bude tipovat asi málokdo. Jedním slovem mazec

lenka666
09.06.2020 2 z 5

Kniha se četla celkem dobře, ale pro mě zbytečně zdlouhavé. Závěr byl překvapující.

Titas9001
05.06.2020 5 z 5

Kdo čeká spoustu akce a krve, tak o tom tohle dílo rozhodně není. Ale kdo zná autora už z předešlých knih, tak bude vědět. Jsou to vždy příběhy, které se odehrávají v určité uzavřené komunitě (odpadá nám tápání v množství postav), a ta schovává hluboká tajemství a děj nebývá příliš košatý a nastavovaný. Tady ještě přidána určitá dávka tajemna, která se může zrodit v hlavách nejen malých dětí, ale i u lidí, kteří prošli traumatem nebo nemají vyřešenou minulost. Pátou hvězdičku dávám za ten dobrý konec a těším se na další knihy autora.

ddkk
03.06.2020 5 z 5

Nejdřív jsem si říkala "co to, sakra, je?" Tohle má být thriller? No, není. Je to skvělé psychologické drama, které vás pohltí a nepustí až do poslední stránky. A ani před samotným koncem si nejste jisti, dokud vám autor konečně neprozradí jak se věci opravdu mají. Charaktery všech zúčastněných jsou vám postupně předloženy tak, že jim dokážete porozumět, žijete s nimi a bojíte se o ně. Přitom kapitoly jsou velmi krátké, o to však výstižnější a také čtivější. Atmosféra celé knihy je tísnivá, děj se odehrává v zimě, často v noci, v hlubokých lesích a horách. Čtete a čtete a držíte nejen Jonahovi všechny palce co jich máte. A pořád si nejste jisti...

Pro mne zatím jednoznačně nejlepší Rickstadova kniha, která má ode mne plný počet a doporučení. Pokud ovšem neočekáváte skutečný thriller.