Vepsáno krví vlastního srdce

Vepsáno krví vlastního srdce https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/468881/bmid_vepsano-krvi-vlastniho-srdce-O5K-468881.jpg 5 195 43

Cizinka / Outlander série

Píše se červen roku 1778 a zdá se, že svět je vzhůru nohama. Britská armáda pronásledovaná Georgem Washingtonem se stahuje z Filadelfie. Poprvé to vypadá, že by rebelové doopravdy mohli zvítězit. Ale Claire Fraserovou a její rodinu čekají ještě bouřlivější revoluce, které je potřeba zvládnout. Její bývalý manžel Jamie vstal z mrtvých a chce vědět, proč se v jeho nepřítomnosti vdala za jeho nejlepšího přítele lorda Johna Greye. Syn lorda Johna, devátý hrabě z Ellesmere, není o nic méně šokovaný, když zjistí, že jeho skutečným otcem je vlastně nově vzkříšený Jamie Fraser. Jamieho synovec Ian Murray se dozví, že jeho čerstvě nalezený bratranec si myslí na ženu, se kterou se má Ian oženit. A zatímco se Claire strachuje, že jeden z jejích manželů se možná chystá zavraždit toho druhého, její potomci čelí ve 20. století ještě hroznějším změnám. Dcera Brianna se snaží chránit svého syna před surovým zločincem s vražednými úmysly, a to zrovna v době, kdy její manžel Roger zmizel v minulosti.... celý text

Literatura světová Pro ženy Historické romány
Vydáno: ekniha , Omega

Written in My Own Heart's Blood , 2014

Falgen123
27.01.2021 5 z 5

Za mě by mohla být knížka i delší. Opět jsem se nenudila ani na jedné stránce a musím říct, ze mi ne jednou tekly slzy... Ať už smíchu nebo smutku :0) Všechny dějové linky jsou propracované, poutavé jak uz to u Diany bývá a v tomhle dílu mi ani nevadily popisy bitev za nezávislost...a opět otevřený konec. Nezbývá než čekat az se dopíše další díl... Uz se nemůžu dočkat...

gleti
20.01.2021 5 z 5

Knihy Diany Gabaldon mě natolik fascinují (svou barvitostí a plastičností), že jsem ochotna prominout naprosto nevěrohodnou hrdinku.

tanecnica
21.11.2020 4 z 5

Tento díl mne bavil mnohem více než předchozí, i když je o sto stran delší. Prolínání časových vrstev je zpestření, děj ubíhá, s Jamie a Claire se tentokrát setkáváme mnohem častěji. Příběh je o lidech, tentokrát se tolik neřeší války, politika. Za mě super čtení pro fanoušky Cizinky.

Daiv666
12.11.2020 5 z 5

Netřeba komentovat....Diana je top autorka

ivka67
11.11.2020 5 z 5

Nádherné vyprávění a opět zcela otevřený konec,doufám že Diana bude psát rychle.

milena8281
31.10.2020 4 z 5

Tentokrát mi čtení trvalo déle než obvykle. A není to vina Diany Gabaldon. Kniha je opět nabitá zvraty od začátku až do konce - Linka Briany a Rogera ... to je nervák. Claire a Lord John - docela vtipné. William a Jamie - vzrušující. V předchozích dílech se připravovaly ingredience na závěrečný koktejl a v tomhle dílu skončily všechny v shakeru. A moc se těším, až je v příštím díle bude Diana míchat a protřepávat.

jopp
14.10.2020 4 z 5

Kdo přečetl i tento, už ani nevím kolikátý díl série Cizinka, musí být fanda :-)
Druhá polovina knihy mě pohltila, první mi přišla slabší. Každopádně jsem i s tímto dílem prožila několik zábavných a napínavých i romantikou ovoněných večerů, mnohdy jsem četla až do noci :-) Paráda :-)

Jane333
18.09.2020 5 z 5

Já nepřestávám žasnout, kde D.G. bere stále ty nápady na další děj, nové postavy atd. Vždycky, když vidím tu bichli, tak si říkám, co tam mohla vymyslet nového. Doufám, že vyjde další kniha. Akorát mi občas přijde divné, že Jamie a Claire jsou už padesátníci, protože se občas chovají, jak mlaďoši.

blanka5960
06.09.2020 5 z 5

Opět čtivě napsáno. Miluji Dianiny bichle a tato byla opravdu maxi, 1200 stránek uteklo jako nic a příběh mě bavil od začátku až do konce. Těším se na další díl, snad se jej brzy dočkáme.

čef
01.09.2020

Obrovskou nálož dvanácti set stránek jsem hrubě podcenil. Myslel jsem, že se začtu bez toho, abych znal všechny předchozí díly této série. Nezdařilo se, a musel jsem to vzdát. Děj se pomaličku posouvá dlouhými hovory postav a bez znalosti jejich předchozích osudů to prostě nejde. Možná se ke knize vrátím, až se někdy v této sérii dostatečně zorientuji.

rakakan
30.08.2020 5 z 5

Myslím že to byl nejlepší díl. Plno nečekaných zvratů a situací, napínavý děj. Připadalo mi, že se vyřešení všech problémů a a situací ani nemůže do celé knihy vejít. Trochu mě zaskočila kapitola, která popisovala amputaci, ale poprala jsem se s tím. Překvapil mě strohý závěr - setkání Brianny s rodiči. Pokud je ale pravdou další pokračování..... určitě tam bude vše rozepsané.
Takže už teď se těším na další příběh celé rodiny Fraserů.

vera5841
27.08.2020 5 z 5

Další báječný díl. Je až udivující, že i po tolika stranách stále baví.
Moc se mi líbilo, že tentokrát byla kniha rozdělena spíše na části a linie Claire a Bree se nemíchali dohromady jako v předchozím díle. Také jsem moc ráda za to, kolik prostoru dostal Lord John

martina1199
25.08.2020 4 z 5

Tedy to bylo stránek, ovšem stálo to za to, každá z nich. Tento díl je plný akce, válečné vřavy. Prostor získávají i původně jen vedlejší postavy a to velmi výrazný. Je to opravdu bichle, ale bavilo mě to a rozhodně navnadilo na další díl :-)

hafalt
22.08.2020 5 z 5

Miluji příběh Cizinky a ani tento díl mě dějem nezklamal. Ale přesto, že se čte jedním dechem pár věcí mě zarazilo.
1. V předchozím díle a i v tomto je psána úvaha o průchodu kameny 200, resp. 250-260 let tam a zpět. A najednou Brianna s rodinou se bez vysvětlení přesune z r. 1739 do r. 1779, což je jen 40 let. Jak se jim to podařilo? No je to román a nějak se tam asi museli dostat.
2. Ještě větší záhada je ale psací stůl z Lallybrochu. V r. 1739 do tajné přihrádky dal Roger dopis pro Briannu. To jej tam vpašoval když Brian Fraser spal, nebo byl mimo dům? A jak to, že ho Brian F. , nebo někdo další neobjevili, když se stolem pracovali?( Viz poštovní známky a kadeř vlasů). A proč ho neobjevila Brianna, když tam v roce 1980 dávala svůj dopis Rogerovi? A starožitník, který v r.1980 stůl rozebíral našel Rogerův dopis, známky, ale ne dopis Brianny? Kam zmizel? A jak se do tohoto stolu dostal dopis Franka Randalla, když ten se k němu vůbec nepřiblížil? Asi zapracovali druidové a víly, nebo David Copperfield. To se paní Gabaldon moc nepovedlo, i když má jinak příběh celkem propracovaný. Možná by mně to vysvětlila, kdybych měla možnost se jí zeptat.

AlenaF
12.08.2020 5 z 5

Bezvadné čtení. Jen ten konec ... no, budu si muset asi delší dobu počkat na další díl. Škoda.

Jido
19.07.2020 5 z 5

Smekám klobouk před Dianou Gabaldon, její série je stále čtivá i po tolika stránkách, pořád mám ten pocit, jako bych tam byla se všemi postavami, stejně jako na začátku. Jen škoda, že čekání na další díl bude hoooodně dlouhé. Bude se mi stýskat...

SlamLenka
07.07.2020 4 z 5

Dalších 1 200 stran Cizinky a opět to byla jízda! A byla to poslední kniha ze série, která už vyšla v originále – Diana Gabaldon teď už šest let píše další, tedy již devátý díl a jsem si jistá, že nás čeká další pořádná bichle! =)
Děj příběhu už je v tomhle kousku pevně spjatý s historickými událostmi, které vedou k americké revoluci, a jak se dalo čekat, máme tu opět nějaké to válčení a Claire může uplatnit své lékařské schopnosti a zkušenosti. Dojde i k nějakým těm neštěstím a pro pár postav je tento díl bohužel tím posledním, v němž se s nimi setkáme. Ne vždy jde o následky bojů, každopádně obzvlášť jedna smrt mě nesmírně zasáhla... Nebo vlastně dvě, ale v tom druhém případě se to s ohledem na jeho věk asi brzy dalo čekat. Román ovšem nabízí i několik velmi pěkných a pozitivních okamžiků a řekla bych, že je jich tu tentokrát i více, než kolik jich bylo v dílu minulém. Autorka dává větší prostor i vedlejším postavám, tedy Johnovi, Williamovi či Ianovi - zvlášť za toho třetího jmenovaného jsem byla ráda.
A co bylo nejlepší? Rozhodně závěr! Diana to s cliffhangery umí, ovšem oproti závěru Paměti kostí nejsem z finále rozhozená, ale naopak plna příjemného očekávání. Teď už musíme jen doufat, že Diana devátý díl dopíše brzy! Snad si v tomhle ohledu nevezme příklad z G.R.R. Martina...

Ronnie68
29.06.2020 5 z 5

Krásné zakončení série ... příběh za mě nemá chybu ... až na jednu část, která souvisí s Marsali a Fergusem mě rozesmutněla ... ale jinak opravdu vynikající příběh :)

Zenithgirl
29.06.2020 5 z 5

Co napsat k osmému dílu v sérii, snad jen pokud jste se prokousali až sem, musíte ten Fraserovic svět milovat, jinak to nedává smysl. Tak nějak tušíte, že by konec mohl přijít každou chvíli (všichni víme, jak je Diana nevyzpytatelná) a o to déle chcete s postavami zůstat. Musím přiznat, že tohle je první kniha, kde mě bavily všechny postavy a jejich peripetie, obvzlášť William.
Kniha sleduje 2 oddělené linky, které se však vzájemně neruší, navíc nechávají prostor pro zápletky dalšího dílu. O něco přehlednější než předchozí kniha.
Jediná výtka, kterou mám se týká překladu. To, že se v jedné části knihy Fraser's Ridge nepřekládá, ale v dalších už se zase mluví o Hřebeni, nad tím v klidu přivřu oko, ale že se z proslulé hlášky Claire "Ježíši H. Roosevelte Kriste" najednou stalo "Kristova noho", to nějak zkousnout nemůžu.

likaf
29.06.2020 5 z 5

Nádherné čtení. Plné akcí. I když se v ději objevuje hodně válčení, vždy se tam táhne nějaká nit osobních záležitostí našich hrdinů. No a to nejpodstatnější všichni jsou zase doma :-))

historické romány

Diana Gabaldon