Venuše ze zátoky

Venuše ze zátoky https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/407579/bmid_venuse-ze-zatoky-bVD-407579.jpg 4 495 129

Pohodovou prázdninovou atmosféru léta roku 2009 naruší hrůzostrašný nález dívčího těla bez hlavy a rukou. Torzo najdou mladí sportovci z loděnice a zažijí opravdový šok. Za dva dny se na opačném konci města v jiné zátoce najde useknutá hlava. Případ se začíná nepříjemně a hlavně nepředvídatelně zamotávat. Extrémně horké léto komplikuje vyšetřování nejen milovníkům sněhu a deště, jakým je detektiv Richard Krauz, ale i odolnějším kolegům. Do života oddělení vražd zasáhnou kromě rozsekaného děvčete i jiné tragické události. Poprvé od založení samostatného oddělení specializujícího se na nejzávažnější trestné činy se stane tragédie přímo v řadách detektivů. Realita bývá občas krutá – se ztrátami se počítá na každém válečném poli, ale boj je třeba dovést do úspěšného konce, ať už se osud zpěčuje, jak chce.... celý text

pavčape
05.08.2019 5 z 5

Proč se mi knížky DD tak líbí? Jsou čtivé. Jsou realistické. Jsou brutální. Jsou z reálného světa...
Nález torza zohaveného ženského těla. Posléze nález hlavy. A rozjíždí se pátrání. Tentokrát se protnou zájmy nejen oddělení vražd, ale i protidrogového a mravnostního. Jak vše dopadne? No není to veselá četba.

weberda
27.07.2019 5 z 5

Super,ale co dál....Potřebuji vědět jak to dopadne,která knížku mám rychle koupit???

Ellise
14.07.2019

Byla to druhá kniha tohoto autora a myslím že poslední. Četla jsem ji v originále takže nevím jak to "zní" v češtině, ale hrozně mi vadí ten jeho styl, ta žoviálnost, rádoby vtipnost. Jak se snaží být lidový či lidský, všechny ty hlášky... Navíc používá slova, která se ve slovenštině až tak často nepoužívají (čmarigal, pizúkajú, vyňúrať) To druhé jsem v životě neslyšela a jen z kontexu jsem si domyslela co znamená.
Námět dobrý, i když už od půlky knihy tušíte co přesně se stalo, závěr trochu ukvapený a překvapivý, ale pořád to jde, i ty věci kolem vyšetřování, to všechno se dá, ale jakmile se zavřeli do kanceláři, tak ty dialogy jsou strašné, neuvěřitelné.

Reacher
06.07.2019 5 z 5

Borci od Dvou lvů nám pomalu, ale jistě stárnou. Zbavení všech iluzí, unavení roky náročné služby táhnou svoji káru dál a o slovo se začínají hlásit vážné nemoci.
DD nám opět naservíroval vyšetřování vražd v přímém přenosu a musím napsat, že tato kniha je ještě lepší než ty předchozí. Děj se odvíjí rychlým tempem, není v něm moc zbytečných postav a vše je správně uvěřitelné.
Bez váhání dávám všech pět P :)

MichalHoráček
28.06.2019 5 z 5

Co ještě napsat ke knihám DD.... Všude jen samá chvála... Tak to já bych měl i jednu kritiku, na můj vkus, je těch knížek málo! Už mám všechny a vždy s netrpělivostí očekávám další!!!!
Tak jen doufám, že ve psaní nepřestane a obdaří nás ještě spousty knih ze série "Naše Mesto"

JelloBiafra
13.06.2019 4 z 5

Najnovšia Dánovka sa odohráva v auguste 2009 a je teda dejovo chronologicky najbližšie. V rameni Dunaja je nájedné torzo ženského tela bez hlavy a rúk. Lenže kúsok odtiaľ sa nájde hlava, ktorá patrí zasa inej obeti. Vraždári sa teda púšťajú do nového prípadu dvoch vrážd, ktoré spolu na prvý pohľad nesúvisia, avšak indentifikácia oboch pozostatkov ich zavedie na stopu ilegálnym aktivitám rôznych pochybných skupín. Kniha sa už odohráva v dobe, ktorú veľmi dobre poznám, pretože v tých časoch som začal chodiť na strednú a dobové reálie sú mi známe. Autor tu raz opäť ponúka pohľad medzi zazobanú elitu a na druhú stranu aj k sociálne slabým deťom ulice, ktoré si privyrábajú načierno. Rovnako tak autor odhaľuje stále kvitnúci obchod s drogami. V priebehu knihy sa stanú dve nečakané udalosti, ktoré poznamenajú ďalšie pokračovania, ale o tom sa rozpisovať nebudem. Každopádne sa jedná o veľmi vydarený kus do dánovej zbierky a pre mňa osobne o moju jubilejnú 20. prečítanú Dánovku.

Reat
11.06.2019 3 z 5

Dlouho, opravdu hodně dlouho jsem nebyl tak zklamaný knížkou od autora, jehož miluju a na níž jsem se tak těšil a považoval ji za spolehlivou jistotu. Tahle Dánovka mi až na pár stránek prostě absolutně nesedla. Jestli je to tou až únavnou přímou řečí (měl jsem celou dobu pocit, že čtu scénář), nebo tím až nepochopitelně zběsilým tempem vyprávění, nebo čím jiným nevím, ale přiznávám se, že jsem stránky kolikrát otáčel bez zájmu, aniž bych vstřebal, co se na nich odehrává. Pro mě osobně jednoznačně nejslabší výtvor od DD. Panebože, ať je to výjimka, prosím, prosím......

DriftBooks
04.06.2019 4 z 5

Další klasická „dánovka“. Veselá mordparta z Našeho Města, která vyšetřuje věru neveselé věci. Jako vždy se příběh valí jako Dunaj Naším Městem… Široce, klokotavě, rozvážně i krkolomně. Jako Dunaj, ve kterém tu a tam plavou mrtvoly. Bez hlavy…

Dán je prostě skvělý „řemeslník“. Člověk si tu nesourodou bandu „vraždárov“ chtíc nechtíc oblíbí. V pozadí vyšetřování opět sledujeme i jejich osobní příběhy. A celé je to vlastně moc milé a humorné čtení. Tedy až na ty mrtvoly mladých dívek… bez hlavy…

adulik23
02.06.2019 5 z 5

Fuuu, tak to bol masaker, stalo sa toho veľmi veľa v tejto časti príbehu, dúfam, že sa veci dajú do poriadku... Zase raz podarená časť.

bábuška
06.05.2019 5 z 5

Hodně zajímavá nová detektivka mého oblíbené autora, tentokrát snad víc napínavá, zvláště v druhé polovině.
Spoiler !!!
Přidává se těžké onemocnění nejstaršího z mordpaty Burgera a tragické postřelení členky party Petry, která zůstává po operaci v komatu. Opravdu kvalitní četba, mohu jen doporučit.

LadyLane
17.03.2019 4 z 5

Ďalšia výborná kniha od Dána.
Veľa vážna, ale aj veľa vtipu. Zaujímavé prípady aj pozadie.
Len to uzatvorenie na posledných stranách mi prišlo také deadline-ové: rýchlo- rýchlo dopísať.

Dimas
15.03.2019 5 z 5

Další skvělá detektivka, napínavá do poslední kapitoly...

petr4927
12.03.2019 5 z 5

Mé první setkání s Dominikem Dánem a zcela jistě ne poslední! Kniha má spád a nakonec jsem byl tak zvědavý, jak to dopadne, že jsem ji přečetl téměř v jednom kuse.

Lost Soul
11.03.2019 5 z 5

Moje první setkání s autorem. Těch "kauz" bylo na můj vkus příliš, ale vše bylo velmi logicky vysvětleno, nic nedrhlo. Moc dobře se to četlo, určitě si od D. Dána ještě něco přečtu.

Macek58
02.03.2019

Nechci se stále opakovat. Dán je jednička a každou knížku zhltnu na posezení a pak netrpělivě čekám na další.

Česneksmedem
22.02.2019 5 z 5

Pokud jste již některé knihy Dominika Dána četli a máte je rádi (což není obtížné), tak v tomto titulu dostanete přesně to, co očekáváte: parádní slovenštinu (včetně hovorových výrazů), humor (občas i černý) a velice málo nudné vaty. Parádní je například pojednání o vrhání mince (v souvislosti s případem), jinak je to samá chamajda. Navíc je to místy i smutné, takže se vám dostane ode všeho. Někomu možná může trochu vadit občasné opakování stejných vět, s tím jsem ale problém neměl.
Doporučuji!!!

ivoiro
10.02.2019 5 z 5

Tak tohle Dán v té nejlepší formě. Věřím, že další příběh na sebe nedá dlouho čekat.

Simona02
12.01.2019 5 z 5

Moja prvá kniha od autora nebola sklamaním, práve naopak. Dej bol zaujímavý, príbeh plynul, sympatické postavy. Nemám čo vytknúť. Super!

Lenka83lm
09.01.2019 4 z 5

Jedna z lepsich Danoviek. Velmi dobre sa citala a nevadil mi ani otvoreny zaver :)

Pavlusa007
05.01.2019 5 z 5

Opravdu jeden z nejlepších dílů, což je u 27. co říct! :)