Velmi osobní kniha o zdraví

Velmi osobní kniha o zdraví https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/377808/bmid_velmi-osobni-kniha-o-zdravi-dkB-377808.jpg 4 525 139

„Jak dát tělu to nejlepší v dnešní uspěchané době? Tipy od nejvlivnější české expertky v oblasti zdravého životního stylu.“ Jsme obyvatelé přepychové části Země. Máme dostatek vody a jídla. Můžeme studovat podle chuti a zájmů, většina z nás si vybírá, co bude v životě dělat. Pokud onemocníme, jsme obklopeni kvalitní dostupnou péčí a blahobytem. Zároveň jsou ale mnozí věčně unavení, přejedení, nespokojení a stále ve spěchu. Může to být jinak? Ano! Univerzální recept nemám, ale nabízím střípky ověřených doporučení a nápadů, jak o sebe v tomto hektickém světě co nejlépe pečovat.... celý text

Pavla-Adina
30.05.2021 4 z 5

Graficky vydařená kniha a uvážlivý pohled odbornice na problematiku zdraví. Při čtení jsem si uvědomila svůj konzervatismus ke konvenční medicíně.

veneta
29.05.2021 3 z 5

Kniha je velmi osobní, četla jsem ji nadšeně, jednoduše je zde vysvětlena řada mýtů o stravování . V závěru mě však překvapily vyhraněné názory na preventivní prohlídky, očkování a porody. Taktéž jsou zde citováni pouze američtí autoři, což také zamrzelo. I přesto rozhodně za přečtení stojí, ať už jsou znalosti a stravování čtenáře jakékoli

Little.deer
19.05.2021 3 z 5

Tuhle knížku jsem dostala od mamky k narozeninám a měla jsem z ní hned radost :-) ..je krásně ilustrovaná a moc se mi líbí střízlivý pohled na zdraví a ekologii paní Slimákové...vše tu dává smysl, má dobré uvažování...

Kate_rin
04.03.2021 3 z 5

Kniha je hezky graficky zpracovaná a dají se v ní najít zajímavé informace. Často mi bohužel přišly složitě interpretované, kniha mi přišla celkově nekonzistentní, a jak už je psáno pode mnou, i já jsem v knize různé kapitoly přeskakovala. Obecně se mi na osobnosti Margit mnoho nelíbí, ale knihu hodnotím jako relativně zdařilou.

Zdenek72
13.02.2021 2 z 5

Dobra kniha

Metroušek
14.01.2021 5 z 5

Trochu bych škrtal (zejména životní příběhy), ale respektuji, že autorka to vzala hodně komplexně. A má na to, má načteno a napřemýšleno, je poctivá a otevřená, a na rozdíl od mnohých rychlokvašek, které zaplevelily trh svým pofidérním zbožím, lze její tolerantní cestou možné s klidným svědomím jít, a vědět, že si neublížíte, ale polepšíte. Je to takový slušný střední proud. Proto také dávám plný počet hvězdiček. (Nesouhlasil jsem jenom výjimečně. Dělená strava je podle mě pokrokem, alespoň tak, jak ji prezentuje Herbert Shelton a ne evropské rychlokvašky. Kdo nevěří, ať zkusí jíst maso jenom se zeleninou. Také se obávám, že problematiku "kvašení" stravy v lidském těle vidí až příliš bezproblémově. Podle mne má ajurvéda s konceptem "ama" pravdu, a pokud člověk přejde z běžné stravy na vegetariánskou, a chce se skutečně očistit, zřejmě to na dlouhodobě vylučovaném odpadu pozná.)

manka71
31.12.2020 1 z 5

Zklamání. Ta jedna hvězdička je za grafické zpracování.

prazskaholka
27.12.2020 odpad!

Kniha, která je velmi špatně napsaná i zpracovaná pro každého, kdo oplývá intelektem. Hned autobiografické zpracování má několik chyb - je velmi idealistické a není reálné se s autorkou ztotožnit. Její život je totiž zdánlivě dokonalý.
Nelíbilo se mi ani textové zpracování, texty si protiřečí, jsou mnohdy opravdu špatně formulované. Například řeči o tom, jak je potřeba k potřebám lidí přistupovat s nadhledem, a v dalším okamžiku nazývat lidi “zabedněnci”, jsou opravdu matoucí a vtipné. Jak by asi řekla Margit, která na svých platformách nedává kritikům prostor, jsem já pouze “hater”. Nicméně knihu jsem dostala a dobrovolně bych si ji nekoupila ani ji nedoporučila dál, existuje totiž mnoho jiné kvalitní literatury na toto téma. Je to kniha psaná středoškolským jazykem pro matky v domácnosti, které mají rády pohádkové životní příběhy a první dítě, a nevědí si s ním rady. Rozhodně se nejedná o knihu pro vyspělejšího vzdělaného člověka.

jana8352
10.12.2020 4 z 5

Celkem se mi kniha líbila je tam hodně zajímavého o zdravém způsobu života a stravování

petrucha86
10.11.2020 2 z 5

Bylo to hodně o Margit, o jejích názorech a o jejím životě; autobiografie obohacená o většinou již známá doporučení. Některé pasáže jsem i přeskakovala. Možná pro někoho, kdo je na úplném začátku svého zdravého životního stylu, užitečné, mě to nic nového nedalo. Co oceňuji je zábavné grafické zpracování.

klarazelena
03.11.2020 4 z 5

Pro někoho, kdo Margit nezná, to mohl být dobrý úvod do zdravé výživy. Pro nás ostatní je to takové shrnuté a trošku příliš one woman show. Margit dělá zcela jistě velice záslužnou práci ve vzdělávání populace, patří jí za té dík. Ale mě osobně toho kniha nového zas tolik nedala.

Folqin
30.10.2020 5 z 5

Velmi dobře sepsaná knížka o základních pravidel zdravého stylu. V době chaosu informací, kde každý druhý je odborník na zdravý styl života, se velice hodí.

m_friedlova
25.10.2020 5 z 5

Knihu jsem četla na 2x, ne však proto, že by pro mě byla nezajímavá, jen na ni nebyly příhodné podmínky (běhala jsem kolem miminka a bylo málo času na čtení a soustředění se na čtený text). Na druhý pokus mě kniha naprosto nadchla. Je plná zajímavých a jednoduchých rad a informací, vše srozumitelně napsané, spoustu osobních zkušeností, což mě osobně se líbilo. Nemůžu tvrdit, že se ztotožňuji se vším na 100 %, nicméně množství informací mě inspirovalo a jsem ráda, že jsem si knihu koupila a mohu se k ní kdykoli vracet.

Olous1
25.10.2020 5 z 5

Vše o knize napsali mé knižní přítelkyně. Kniha je moc hezká, poučná, mnoho dobrých rad. Jsem ráda, že ji mám ve své knihovně, můžu do ní kdykoliv nahlédnout.

kleozpatra
14.10.2020 4 z 5

Margit Slimáková ví o výživě hodně a .... ano, vynikající kniha zahrnuje dlouholeté zkušenosti, odbornou znalost, osobní poznatky i sebereflexi a kromě toho je moc pěkně výtvarně vymyšlená a stejně jako její rohy nemají hroty, tak ani Margit nic nehrotí, naopak objímá a podporuje ty, které osvítí, že aby tělo dobře sloužilo, je fajn pro něj taky něco udělat.

PetikLozik
07.09.2020 2 z 5

Knížky od Josefa Tótha mi tedy přišly mnohem lepší... určitě se z nich dalo vzít více nových poznatků. Tady jsem se dozvěděla více o autorce, než o zdraví. Jediné co se mi v této knížce líbilo, byl přehled sladidel a jinak mi názory v knížce přišly až moc přísné, obzvlášť co se používání léčiv a celkově stravování týče.

Martina1725
18.08.2020 3 z 5

Kniha hezky psaná, ale opakuje již notoricky známé doporučení o zdraví.

Fantasmagorka
08.08.2020 odpad!

Kniha o sobě aneb já já já jenom já. Koupila jsem ji, protože vypadala pěkně a byla dobře členěná. Místo toho, aby se ale zabývala čtenářem a jak ho dovést ke zdravému životnímu stylu, jsem narazila na autobiografii. Například kapitola Práce - Dělejte, co vás baví, není o tom, jak začít dělat co nás baví, ale o tom, jak autorka pomáhala školám se zdravě stravovat. Taková škoda peněz.

Toledo
07.08.2020 5 z 5

Kniha se mi moc líbila a téměř se všemi částmi plně souhlasím. Dozvěděla jsem se pár nových věcí, ale jako člověk, který se o jídlo, životní prostředí a pohyb zajímá to pro mne nebylo nic převratného, avšak ocenila jsem, že je vše krásně sepsáno a vysvětleno v jedné knize. Určitě bych doporučila lidem, kteří v jídle tápou a trápí se nejrůznějšími dietami nebo se snaží zbavit toxické domácnosti. Stačí malé krůčky a ono se všechno začne nabalovat a vlastně zjistíte, že to všechno se vším souvisí a ve finále vede ke zdravějšímu a spokojenějšímu životu.

Caa
04.08.2020 2 z 5

Velké zklamání. Paní Slimákovou jsem doteď vnímala jako odbornici na výživu a chtěla jsem se dozvědět podrobnosti o jejím konceptu stravování. O rady jako kupujte bio a vyhněte se antibiotikům, ani o podrobný životopis a názory autorky na život, vesmír a vůbec, jsem opravdu nestála. Udělala jsem si sice nějaké výpisky, ale na knihu o 336 stranách jich je zoufale málo.
P.S. V knížce je pěkný a podrobně rozpracovaný přehled snad všech existujících sladidel.

stravování, výživa zdravá výživa

Margit Slimáková
česká, 1969
2018  79%Velmi osobní kniha o zdraví
2021  73%Osobní receptář pro zdraví a pohodu
1996  93%Jonášův průvodce zdravou kuchyní
2022  41%Kronika doby covidové

Kniha Velmi osobní kniha o zdraví je v