Velmi osobní kniha o zdraví

Velmi osobní kniha o zdraví https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/377808/bmid_velmi-osobni-kniha-o-zdravi-dkB-377808.jpg 4 526 139

„Jak dát tělu to nejlepší v dnešní uspěchané době? Tipy od nejvlivnější české expertky v oblasti zdravého životního stylu.“ Jsme obyvatelé přepychové části Země. Máme dostatek vody a jídla. Můžeme studovat podle chuti a zájmů, většina z nás si vybírá, co bude v životě dělat. Pokud onemocníme, jsme obklopeni kvalitní dostupnou péčí a blahobytem. Zároveň jsou ale mnozí věčně unavení, přejedení, nespokojení a stále ve spěchu. Může to být jinak? Ano! Univerzální recept nemám, ale nabízím střípky ověřených doporučení a nápadů, jak o sebe v tomto hektickém světě co nejlépe pečovat.... celý text

Gabi13
08.08.2018 5 z 5

Velmi kvalitní knížka o zdravém životním stylu. Nejen grafika a styl celé knížky je úchvatny, ale i obsah, kterému 100% věřím a obdivuji takovou práci.

petshop
07.08.2018 3 z 5

Moc jsem se na knihu těšila a doufala v získání informací, které mi usnadní stravovat se tak, abych udělala něco pro své zdraví. Zdánlivě to vypadá velmi jednoduše - jezte kvalitní základní potraviny. Avšak když jsem četla, propadala jsem pocitu marnosti, že něčeho takového není v dnešní době možné jen tak snadno docílit. Protože kde je vzít? Všude jsme obklopeni průmyslově vyráběnými potravinami. Co ze supermarketu není průmyslově vyráběno? Kam chodit na bioprodukty? Ne, že by nebyly, ale člověk by mnohdy musel najezdit spousty kilometrů, aby tuhle koupil sýry, támhle zeleninu či ovoce, tam zase nějaké maso apod. Nicméně tohle není názor na knihu, ale na bídný stav naší planety a kam až jsme to dopracovali, že jsme nuceni konzumovat tak špatné potraviny. Co mi v knize chybělo, byly nějaké konkrétnější příklady potravin, co má jíst člověk, který nemá možnost si doma nic vypěstovat s výjimkou snad nějakých pár bylinek. Co si v tom supermarketu vybrat z běžně dostupných potravin, aby alespoň trochu jedl zdravě? Mohlo tam být třeba i pár receptů. Celkový dojem z knihy je tak půl na půl. Půlka mi pomohla, půlka mi trochu vadila nejspíš z důvodu toho, že s některými názory nesouhlasím, ale to je můj problém :-)

harena
05.08.2018 5 z 5

Paní Slimáková není žádná fanatička, kniha je opravdu zajímavá, rozumná a čtivá. Je tu plno informací o jídle, nápojích, o pohybu, prevenci, o očkování. A o tom, že žít zdravě je vlastně mnohem jednodušší, než jsme si zatím mysleli. Velice pěkné ilustrace od Remi Pavlovské.Knihu určitě doporučuji.

Petrush
24.07.2018 4 z 5

Čtivá, zajímavá, inspirující, graficky hezky zpracovaná a určitě doporučeníhodná kniha.
Sympatické je, že autorka nic nevnucuje a má pochopení i pro odlišné přístupy. Navíc je kniha místy opravdu velmi osobní, čímž se autorka čtenáři více přibližuje. A také se mi velmi líbí autorčiny aktivity a názory týkající se stravy ve školách.
Své názory autorka podkládá různými studiemi, ale čtenář není zahlcen "technickými detaily."
Kapitola o jídle je nejrozsáhlejší, přesto mi tam ale chyběla konkrétní doporučení ohledně konkrétních potravin, hlavně těch, ve kterých nejsou odborníci úplně zajedno (např. ryby plné toxinů, oleje a vhodnost jejich použití atd.).
Kapitoly, které se netýkají jídla, byly často jen "zběžné", což je škoda. Autorka se do nich mohla ponořit pořádně anebo je raději vynechat (protože působí trošku jako kompilát blogových příspěvků).
Přestože s autorkou nesouhlasím ve všem a mám těch pár výtek uvedených výše, knihu rozhodně dopouručuji.

mufin
20.07.2018 5 z 5

Průvodce zdravým životním stylem - kniha je psaná přehledně, "přátelským tónem", nenutí striktně své názory. Velmi pěkné grafické zpracování.

barcc85
19.07.2018 5 z 5

.. Kéž by každý dokázal uvažovat, alespon z části, právě tak jako autorka

Birlibán
13.07.2018 4 z 5

Graficky zajímavá kniha. Shrnutí výživových informací známých i méně známých. Mnohdy se opakují i základní věci, působí to na mne občas jak vysvětlování pro méně inteligentní čtenáře. Nicméně kniha stojí za přečtení, úvahu a vyzkoušení výživových doporučení.

PetrM64
12.07.2018

Zdánlivě pouze další z řady knih o výživě. Po začtení se ale dojdeme k názoru, že to tak není, že zde je cosi více. I ten zkušenější najde v této knize něco nového či zajímavého. Popř. si alespoň rozšíří a obohatí své znalosti. Doporučuji všem, kteří se
zajímají o to, co jedí. Kniha se mi líbila i po výtvarné stránce. Společně s knihami Hanky Zemanové, Biolenky a Kuchařky ze Svatojánu ji považuji za základ knihovny
každého vážného zájemce o zdravý životní styl.

Blanchidlo
11.07.2018 5 z 5

Jedno velké a ohromené "Ach". Tahle knížka mi neskutečně pomohla srovnat si hodnoty, co se jídla týče. Vždycky jsem byla vnitřně přesvědčená o tom, co paní Margit zastává, ale poslední dobou je tlak různých jídelních směrů tak silný, že jsem začala váhat. Takže paní Margit velké díky, že mě postavila nohama zpátky na zem. Líbí se mi, že nikomu nic nenutí, jen předkládá své znalosti a zkušenosti. A z čeho jsem ještě velmi nadšená, je obal, kulaté rohy :) a ilustrace. Je skvělé, když někdo vydá pohádkovou knížku pro dospělé :)

petaSk
10.07.2018 4 z 5

Paní Slimákovou ráda sleduji a pořád kroutím hlavou nad tím, že ji někteří označují za radikální, když v podstatě doporučuje hlavně jíst kvalitní základní potraviny. Kniha se mi líbila, ale můj problém, že pro mě tam bylo máloco nového, jelikož pravidelně čtu články a shlížím videa paní Slimákové. Je to sympatická a pragmatická osoba a stejně taková je její kniha. Je to takové povídání, které bude přínosné hlavně lidem, kteří nemají tolik načteno nebo mají prostě paní Slimákovou rádi a budou knihu brát jako povídání s ní. Já už ale potřebuji jít trochu hlouběji.

Honey19
17.06.2018 3 z 5

Velice krásně graficky zpracovaná kniha. Obsahově se snaží pokrýt od všeho něco (co se týká zdravého žití) a proto klouže po povrchu. Vzhledem k tomu, že jsem několik knih s podobným tématem přečetla, neobjevila jsem nové informace. Přesto kniha stojí za přečtení. Margit je mi názorově blízká a fandím ji.

Aleen
17.06.2018 4 z 5

Kvalitně zpracovaná. Moc pěkná a příjemná. Velmi dobře podané informace. Hodně informací. Podáno opravdu osobně.

unhappy69
10.06.2018 5 z 5

Kniha plná zajímavých informací, které se jen tak nedozvíte. Líbili se mi i osobní poznámky a životní zkušenosti paní Margit. Určitě doporučuji k přečtení všem, kteří se zajímají o zdravější stravování a životní styl celkově.

holkamodrookata
06.06.2018

Kdy knihu Velmi osobní kniha o zdraví rozhodně číst
- chcete zlepšit svůj životní styl a nevíte jak na to
- zajímají vás souvislosti mezi tím co jíte a děláte a tím jak se cítíte
- jste zvídaví

Kdy knihu Velmi osobní kniha o zdraví rozhodně nečíst
- jste spokojení tak jak jste a nechcete nic měnit
- okolní svět vás absolutně nezajímá
- zbožňujete všechna ta éčka a umělá ochucovadla a nehodláte se jich za žádnou cenu vzdávat

Alunda
01.06.2018

Výborná kniha, moc děkuju, dobrý průvodce pro mě i kamarádku.

ajla5
31.05.2018 5 z 5

Skvělá kniha. I poměrně složité véci o výživě a pochodech v těle či ekonomice podává srozumitelně. Spousta věcí mi otevřela oči. Díky, paní Slimáková.

hana52
31.05.2018

Knihu mám, čtu, obdivuju její vzhled i informace, které jsou v ní. Margit je skvělá! Knihu by měli zařadit mezi povinnou četbu do škol. Kdyby ji četli učitelé, lékaři, rodiče i děti, bylo by méně nemocí a více radosti. Stále opomíjíme prevenci, která je podstatně méně bolestivá ať zdravotně či finančně, než následná léčba nemocí!!!

RobertVlach
30.05.2018 5 z 5

Neznám nikoho, kdo dokáže nadchnout do zdravého jídla i životosprávy tolik lidí a tak trvale jako Margit — je jedinečná, stejně jako tato kniha.

Gabba99
22.05.2018 5 z 5

Opravdu osobní kniha o rodině, zdraví, jídle a celkově o zdravém životním stylu. Autorka vychází ze své zkušenosti i ze spousty studií, ale nikomu nic nevnucuje, jen ukazuje svůj pohled na věc. Zajímavé jsou autorčiny zážitky a zkušenosti z cizích zemí, kde pobývala a musím vyzdvihnout grafickou stránku knihy, je radost ji mít v ruce!! Doporučuji každému, kdo se chce o své zdraví, tělo, rodinu dobře starat a dozvědět se něco nového ..

stravování, výživa zdravá výživa

Margit Slimáková
česká, 1969
2018  79%Velmi osobní kniha o zdraví
2021  73%Osobní receptář pro zdraví a pohodu
1996  93%Jonášův průvodce zdravou kuchyní
2022  41%Kronika doby covidové

Kniha Velmi osobní kniha o zdraví je v