Velmi osobní kniha o zdraví

Velmi osobní kniha o zdraví https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/377808/bmid_velmi-osobni-kniha-o-zdravi-dkB-377808.jpg 4 526 139

„Jak dát tělu to nejlepší v dnešní uspěchané době? Tipy od nejvlivnější české expertky v oblasti zdravého životního stylu.“ Jsme obyvatelé přepychové části Země. Máme dostatek vody a jídla. Můžeme studovat podle chuti a zájmů, většina z nás si vybírá, co bude v životě dělat. Pokud onemocníme, jsme obklopeni kvalitní dostupnou péčí a blahobytem. Zároveň jsou ale mnozí věčně unavení, přejedení, nespokojení a stále ve spěchu. Může to být jinak? Ano! Univerzální recept nemám, ale nabízím střípky ověřených doporučení a nápadů, jak o sebe v tomto hektickém světě co nejlépe pečovat.... celý text

Jarča64
18.11.2019 5 z 5

Velmi zajímavá kniha plná informací pro zlepšení životního stylu každého z nás.

Atisa
31.10.2019 5 z 5

Hodně zajímavá kniha. Dozvěděla jsem se zajímavé informace z opravdu různých oblastí zdravého životního stylu.

Edeltruda
29.10.2019 4 z 5

Velmi dobrá kniha o zdraví. Ocenila jsem zejména pasáže o výživě a různých alternativních výživových směrech vycházející z nejnovějších poznatků. A ty skvělé ilustrace!

Veggi
21.10.2019 4 z 5

Přemýšlela jsem zda dám 3* nebo 4, nakonec jsem dala 4, především kvůli pěkné vazbě a ilustracím. Co se týká obsahu. Pokud čekáte nějaký podrobný návod na zdravý život, tak ho nenajdete. Pokud se zajímáte o zdravý životní styl, tak zde nenajdete příliš mnoho nových informací. Kniha je spíše volným doporučením ke zdravému životu s informacemi co a jak dělá autorka. Sympatické je, že nikomu nic nevnucuje.

Kytiii
21.10.2019 4 z 5

Líbí se mi autorčin velmi střízlivý a rozumný pohled na zdraví jedince. Jednoduše souzním s názorem, že každý z nás by měl převzít zodpovědnost za své zdraví a potažmo celý život do svých rukou a nehrát si na oběť...

katka.oo
17.10.2019 5 z 5

Super kniha, zajímavá, poučná, dostala jsem se k ní díky výzvě a díky za to :-). Některé věci znám, některé jsou pro mě novinkou a ve spoustě věcech s p.Slimákovou souhlasím.

gretl74
06.10.2019 3 z 5

Za mne trošku zklamání a rozpaky. Některé věci jsou notoricky známé, ale uznávám, že pokud se zdravějším životem někdo začíná, spoustu informací upotřebí. Pár studií je určitě zajímavých. Co mne ale štvalo: 1) Velká část textu už se objevila na autorčině blogu. 2) Reklama v textu (pod maskou toho, kde autorka nakupuje). Nejprve zkritizuje pana doktora Jonáše kvůli prodejům a reklamám na výrobky, aby se pak sama ubírala velmi podobnou cestou. Já to naprosto chápu, je to jedna z významných "influencerek" (bože, to je slovo), tak proč si nevydělat, ale ... 3) Pak mne ještě vždycky dostanou tipy na zdravé svačinky do školy - ráda bych to viděla v praxi - náctiletého školáka, který vyfasuje na svačinu skleněnou lahvičku s jogurtem a pár oříšky ... 4) Také rady do života typu dělejte co máte rádi - pracujte u kafíčka v kavárně či v parku - tak to už žádného doktora, úředníka, prodavačku či dělníka na svém místě nenajdeme - hezky se to píše, ale ta realita bude asi trošku jinde. 5) A ve finále - z mé strany naprostý nesouhlas s otázkou domácích porodů a očkování.
A jdu si dát čokoládu ... bio :)

lenkaabooks
30.09.2019 4 z 5

Hodně zajímavá a poučná kniha. Je vidět, že paní Margit má vše pečlivě nastudované a nebojí se říct svůj názor nahlas. Přivedla mě k zamyšlení nad sebou samou, nad mými stravovacími zvyklostmi a přiznávám, stydím se.

Jordyz
27.09.2019 5 z 5

Skvělá kniha. Určitě doporučuji všem, kteří se chtějí vymanit z přehršle informací na internetu a tlaku reklamy.... Zajímavé, poučné, čtivé a krásně graficky zprácováno.

josska
09.09.2019 4 z 5

Moc pěkně graficky zpracovaná kniha,zajímavá i poučná,,,

bee88maja
20.08.2019 5 z 5

Zajímáte se o zdravý životní styl? Pak si tuhle knihu zkuste přečíst. Nebudete litovat :). Úvodem je nutno se trochu prokousat. Na tuhle knihu je nutné trochu uzrát. S některými názory, které jsou v knize uvedeny, ovšem nesouhlasím. Přesto tuto knihu považuji za "bibli" zdravého životního stylu :). A doporučuji ji všem, komu není jedno, co jí, jak žije :).

VěraČamková
14.08.2019 5 z 5

Začátek knihy mě trochu od dalšího čtení odrazoval (i když chápu, že autorka měla potřebu čtenáře seznámit se svou minulostí), ale nelituji, že jsem vytrvala. Vše nazvané pravými jmény, paní Slimáková rozhodně nikoho do ničeho nenutí na rozdíl od zarytých zastánců různých diet, směrů a ochránců čehokoli (žádný radikalismus v jejím pojetí jsem nezaznamenala). Čtení knihy mě pohladilo na duši, ale i pobavilo, v mnohém otevřelo nové obzory nebo potvrdilo mé názory na superpotraviny a různé "náhražky" a "doplňky" zdravé výživy. Vřele doporučuji přečíst.

Coco3
13.08.2019 5 z 5

Já ji prostě miluji, knihu, ale hlavně autorku. Líbí se mi vracet k jednoduchosti a prostě to dává smysl. V době, kdy se už konečně víc a víc mluví, co jsou polotovary a průmyslově upravené potraviny vlastně zač a jaká nesou rizika. Četla se mi moc dobře i v kombinaci s Bioherbářem od Hanky Zemanové, více mi věci do sebe zapadaly. Margit mám moc ráda, hlavně za to, co dělá, že šíří osvětu zdravému kvalitnímu stravování, vaření a jak to dělá, osobitě, neúnavně a na svém vlastním příkladu. Kniha probírá i rizika různých diet, stravu dětem, očkování. Sleduji Margit, čtu články, co sdílí, píše, videa a musím říct, že se mi hodně změnil pohled na jídlo, lidi trpící nadváhou. I na živo je moc fajn, vřele doporučuji!

Misi78
06.08.2019 2 z 5

Moc hezky graficky zpracovaná kniha. V některých částech jsem se dozvěla něco nového, něco mne příliš nezaujalo. Některé názory mi přišli příliš radikální. Za mne všeho s mírou :)

mamboleta
15.07.2019 5 z 5

Inspirativní kniha, která naprosto pohřbila mé iluze o "dietních" kukuřičných chlebíčcích :)

Papaja1
10.07.2019 5 z 5

Naprosto úchvatná kniha o tom, jak zdravě žít a užívat si života. Obsah knihy je dokonalý stejně jako vzhled. Margit je prostě třída, která všechny své čtenáře vymaní ze ziskuchtivého potravinářského průmyslu a ukáže ten správný směr. Kdyby to šlo, dala byl 6 hvězd.

J.books
07.07.2019 5 z 5

Nádherně designově zpracovaná kniha. Stručně a jasně sepsané pro a proti u jednotlivých food směrů. Za mě velmi cenná publikace a rozhodně doporučuji.

Keiko.L.
06.07.2019 5 z 5

Úžasná kniha, a to nejen pro ty kteří se aktivně zajímají o zdravou výživu. Je v ní krásným osobním přístupem vysvětlen zdravý postoj k životu, a jak si poradit s tím, co na nás hrnou média a různé jiné zdroje. Vřele doporučuji všem.

lubospanda
24.06.2019 4 z 5

3* kniha + 1* za grafiku

Bustedka
23.06.2019 4 z 5

Knih o zdravém životním stylu je obrovská hromada. Tahle ale tak trochu vyčnívá. Především nádherným zpracováním. O tom, co je a co není správné se diskuze budou vést vždycky. Moc se mi ale líbí p.Slimákové, která každý svůj názor vysvětluje. Proč. Sama umí přiznat, že nějakou etapu života nezvládla, že udělala sama chyby. Ty osobní vsuvky o životě byly super. Zbytek jsou věci dohledatelné, ale důležité.

stravování, výživa zdravá výživa

Margit Slimáková
česká, 1969
2018  79%Velmi osobní kniha o zdraví
2021  73%Osobní receptář pro zdraví a pohodu
1996  93%Jonášův průvodce zdravou kuchyní
2022  41%Kronika doby covidové

Kniha Velmi osobní kniha o zdraví je v