Velmi osobní kniha o zdraví

Velmi osobní kniha o zdraví https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/377808/bmid_velmi-osobni-kniha-o-zdravi-dkB-377808.jpg 4 526 139

„Jak dát tělu to nejlepší v dnešní uspěchané době? Tipy od nejvlivnější české expertky v oblasti zdravého životního stylu.“ Jsme obyvatelé přepychové části Země. Máme dostatek vody a jídla. Můžeme studovat podle chuti a zájmů, většina z nás si vybírá, co bude v životě dělat. Pokud onemocníme, jsme obklopeni kvalitní dostupnou péčí a blahobytem. Zároveň jsou ale mnozí věčně unavení, přejedení, nespokojení a stále ve spěchu. Může to být jinak? Ano! Univerzální recept nemám, ale nabízím střípky ověřených doporučení a nápadů, jak o sebe v tomto hektickém světě co nejlépe pečovat.... celý text

Zesamsun
06.07.2020 4 z 5

Docela povedená kniha, na rozdíl od většiny se autorka snaží propagovat nízkosacharidovou dietu, což je jedině dobře. Myslím, že nízkosacharidová dieta je v naší zemi zatím skoro tabuizovaná a je dobře, že vyšla tahle kniha.

Ashi
23.06.2020 4 z 5

Velice povedená kniha o zdravé stravě. Ano, možná s některými myšlenkami nesouhlasím, ale forma knihy a komplexnost je prostě krásná. Na mě osobně to bylo až "moc přísné" i uvolněnější styl je pro mě zdravý, ale je to takové osobnější - české.

RHorse
15.06.2020 4 z 5

Souhlasím s hlavní filozofií autorky jíst dobré jídlo vyrobené z lokálních surovin. K tomuto postupně také docházím. Jsem ráda, že vyvrátila zázračné účinky některých "superpotravin" jako je třeba zelený ječmen apod. Některé věci jsme si neuvědomovala, např. že čerstvé šťávy z ovoce jsou vlastně koncentrovaný cukr a obecně, jak se staví k cukru a tukům je pro mě docela novinkou. Ke konci se už více opakuje a ocenila bych, kdyby se autorka možná věnovala méňe tématům a více do hloubky. Zároveň však se kniha zabývá zdravím jako takovým, takže mě to aspoň donutí hledat k otevřeným otázkám více informací. Doporučuji všem, kteří například zkouší různé diety a nic jim nefunguje.

Jamira
09.06.2020 3 z 5

Priznam se, ze jsem nedocetla. Neni spatna, ale hodne veci vim odjinud. Je spis pro nekoho, kdo se o zdravou vyzivu a zivotni styl teprve zacina zajimat, pro toho je perfektni. Hezky vse popsano a vysvetleno.

eiramka
17.05.2020 2 z 5

Na tuhle knihu jsem si v knihovně vystála frontu, tedy rezervaci jsem měla si půl roku a tak jsem byla dost zvědavá, co tolik čtenáře přitahuje. A musím bohužel říct, že je to pro mne trochu zklamání. Asi nejsem tak úplně cílová skupina . Některé věci se v poslední době opakují pořád dokola - jíst jídlo a ne průmyslově zpracované polotovary. Tak to snad už dneska ví každý? Nevyhýbat se ničemu , nepočítat kalorie - ale stejně potom předloží zdravý talíř, takže zase určitý druh počítání a výběru:) Některé názory mi pak neseděly vůbec - takže bylo zajímavé si to přečíst, ale té popularitě moc nerozumím, nic převratného jsem tam nenašla.

Helča299
09.03.2020 5 z 5

Jsem velmi spokojena

lisell
09.03.2020 5 z 5

Nejlepší knížka, jakou jsem kdy o výživě přečetla. Moc se mi líbil styl, myšlenka a přiznám se, že v některých věcech mi otevřela oči v mém vztahu k jídlu a stravování vůbec.

kuky921
07.03.2020 2 z 5

Velmi hezky zpracovaná knížka, ale z obsahu už jsem tak nadšená nebyla. Pár věcí možná inspirativní, ale některé části se mi zdály úplně mimo a s jejími názory jsem nesouhlasila. Občasná přemoudřelost mi lezla krkem. Knížku dávám pryč, v knihovně chci mít místo pro lepší kusy.

Verpax
01.03.2020 5 z 5

Kniha se mi libila. Je hezky napsána a bude mi rozhodně přínosem a budu se k ni vracet.

martini.ce
18.02.2020 4 z 5

Knížku jsem měla půjčenou a i když jsem od ní nic moc nečekala, tak se mi líbila. Krásné a vtipné zpracování, zajímavé čtení. Líbily se mi osobní zkušenosti ze světa, rozhled autorky, shodneme se spolu na spoustě pohledů. Není to žádný extrémní přístup, nic násilného, žádné přesvědčování. Jen laskavá motivace dělat věci jinak, vrátit se ke zdravému rozumu (a tělu :))

Hauhau
16.02.2020 1 z 5

Taková kniha pro horních deset tisíc jak se zdravě žije, když máte dostatek peněz a času. Nic nového co by již nebylo napsáno jinde, tu a tam skrytá reklama. Jedna hvězda za osobní poodhalení soukromého života autorky.

Angelo
23.01.2020 4 z 5

Nejsem si jistý, zdali jsem tak úplně cílová skupina, knihu jsem četl spíše ze zvědavosti. Kniha mě však překvapila svým širokým rozsahem a místy i inspirovala recepty.
Pro začátečníka snažíc se zorientovat se v oblasti zdravého životního stylu věřím, že to může být zajímavé čtení.

RendyaDav
14.01.2020 5 z 5

Jak dát tělu to nejlepší , vrátit se k normálnímu vaření a ..A nekrmit se různými hotovkami ...Knížka je skvěle vypracovaná....

Mosula
11.01.2020 4 z 5

Protože na mě paní Slimáková vyskakuje téměř všude, říkala jsem si, že si přečtu její knihu, ať vím, s kým mám tu čest. Přívlastek velmi osobní odpovídá obsahu knihy, autorka píše převážně o svých životních zkušenostech a o svých názorech (dost často nepodložených vědeckou studií). Ve spoustě věcí s ní nesouhlasím a na kafe bych s ní nešla, ale oceňuji její rozhled. Myslím, že člověk, který se zajímá o zdravý způsob života, v knize nic nového nenajde, ale ani tak čtení knihy nepovažuji za ztrátu času.

Burnettka
09.01.2020 3 z 5

Kniha je dobrá, některé názory jsou zajímavé, ale některé mi přijdou až přehnané. Každopádně některé informace jsou dost přínosné :)

PetraBery
06.01.2020 4 z 5

Zajímavá, přínosná kniha o tom, jak dát tělu to nejlepší. Autorku sleduji delší dobu, kniha je souhrnem informací, doporučení i vlastních zkušeností. Pro ty, co se o zdravý životní styl nezajímají, spousta nových informací, pro ostatní pěkně zpracované shrnutí.

Verrrunka
31.12.2019 4 z 5

Velmi přínosná kniha, myslím, že by se každému hodilo mít ji doma a občas nahlédnout, všem by nám bylo lépe na těle i na duši. Samozřejmě ne se vším souhlasím, některé kapitoly mi přišly dokonce zbytečné, ke konci jsem měla pocit, že už se nedozvídám nic nového, jen se prostě autorka chtěla vyjádřit k tématu, ale nic nového už nepřinesla. Každopádně ale doporučuji všemi deseti! Navíc úplně skvostné grafické zpracování.

Hankie
31.12.2019 2 z 5

Nebýt toho, že jsem chtěla dotáhnout čtenářskou výzvu do konce, asi bych se nedonutila knížku doposlouchat. Nevím, jestli za to může hlas paní Mařasové, která knihu interpretuje, ale pro mě i díky tomu kniha byla čirým utrpením. Zatím na mě působí jako neskutečně otravné a samožerské dílko, ale hecnu se a zkusím jí v novém roce dát šanci ještě v papírové podobě.

sara2965
26.12.2019 5 z 5

Naprosto skvělá kniha, tu by měl mít doma každý a řídit se dle ní, hned by lidé byli zdravější, psychicky by se cítili lépe. P. Slimaková je opravdu milá a znalá osoba ( soudím dle youtube videí a knihy ! )

mekkejla
25.11.2019 3 z 5

Já vám nevím. Pro mě je ta kniha spíše než osobní hodně subjektivní. Margitiny názory jsou občas lehce vycucané z prstu a přesto za ně bojuje a nepřipouští diskuzi.

stravování, výživa zdravá výživa

Margit Slimáková
česká, 1969
2018  79%Velmi osobní kniha o zdraví
2021  73%Osobní receptář pro zdraví a pohodu
1996  93%Jonášův průvodce zdravou kuchyní
2022  41%Kronika doby covidové

Kniha Velmi osobní kniha o zdraví je v