Veľká šanca

Veľká šanca https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/491682/bmid_velka-sanca-VIF-491682.jpg 4 93 20

Šestnáste pokračovanie mimoriad ne úspešnej série Denník odvážneho bojka prináša nové dobrodruž stvá a trampoty školáka Grega Heffleyho. Greg Heffley a šport? To predsa nejde dokopy! Po katastrofálnom športovom dni v škole sa Greg rozhodne oficiálne ukončiť svoju „športovú kariéru“. Po maminom naliehaní, aby dal športu ešte šancu, však neochotne súhlasí, že vyskúša basketbal. Po chaotickom výberovom tréningu Greg po chybuje, že z toho niečo bude, ale na vlastné prekvapenie skončí v jednom z družstiev. Greg a jeho noví spoluhráči nemajú veľkú nádej, že počas sezóny vyhrajú hoci len jediný zápas. Na ihrisku sa však môže stať naozaj všeličo. Vyznamená sa Greg, keď sa mu v rozhodujúcej chvíli dostane do rúk lopta? Alebo svoju veľkú šancu premárni?... celý text

Literatura světová Humor Pro děti a mládež
Vydáno: , Ikar (SK)

Diary of a Wimpy Kid: Big Shot , 2021

Verunka289
06.07.2023 4 z 5

Mít teď 10 let, asi jsem totálně nadšená a u čtení hýkám smíchy! A víte co? Je mi 36 let a nadšená jsem stejně :D Není to knížka, která by mi něco přinesla nebo mě nějak obohatila, ale odreagovala jsem se hezky, možná si i zavzpomínala na moje studijní roky.
Greg je ale totální nemehlo! :D

Netopyr07
14.03.2023 4 z 5

Páni, doufám, sorryjako, že všechny děcka nejsou jako Greg a přece jen se o sport trochu zajímají !!! Nicméně je to skvěle podané chacha....

Kopretina
01.02.2023 5 z 5

Pobavila jsem se, sport také není moje silná stránka.

Knihomolka2009
27.12.2022 2 z 5

Knihy z této série si vždy ráda přečtu, protože je to nenáročné čtení u kterého se vždy pobavím. Sice to ničím neobohatí moje vědomosti ( ne že bych si stěžovala), ale je to zkrátka fajn. Zrovna tenhle díl mě ale moc nenadchl kvůli tomu, že sport není moje silná stránka.

haki34
26.12.2022 3 z 5

ježíšková....jak napsat celý jeden díl jen o basketu...je to svým způsobem děsivé, protože evidentně autor může tuhle sérii tahat donekonečna...bylo to takové..nemastné neslané. Možná víc než text pobaví obrázky...

Knihomolka506
14.08.2022 5 z 5

"víkendovka"
Další díl rodinných okamžiku a trapasů Grega Heffleyho je tady! Tématem je sport , výkon a fyzická kondice. Na školním sportovním dni to dopadlo katastrofálně, ale kvůli někomu, kdo ho má rád to zkusí s míčovým sportem. Basket se brzy stane jeho přítelem. Nebo ne ? :)
Myslíte, že tohle je konec deníků? Tadá... bude pokračování- letos na podzim vychází 17. díl v angličtině. U nás určitě taky vyjde. A autor příští rok chystá překvapení :)

jajsemenyk
04.07.2022 5 z 5

Skvělý díl s překvapivým závěrem.

dájavídek
25.05.2022 5 z 5

Tento díl je výborný jako ty minulé díly. Další velice dobré dobrodružství Grega. Doporučuji tuto knížku :D.

Štěpinambura
04.05.2022 5 z 5

Konečně další díl - JUPÍ!

Mistři
24.03.2022 5 z 5

Už se nemůžu dočkat na další knížku z série. Knížka byla super. Akorát škoda že autor nenapsal tu cestu zpátku autem. To by mně zajímalo jak by to bylo.

Pert
28.01.2022 5 z 5

Dobré, zvláště konec

nicolettkaa
26.01.2022

Nejsem cílová skupina. Nečetla jsem všechny díly.

U tohoto dílu jsem se už tolik nenasmála, už mi to přišlo takové natahované a o ničem. Uvidím, co na ni řekne synovec, kterému je především určena.

Edit: Synovec byl nadšený, takže u cílovky kniha určitě obstojí.

marek53
10.01.2022 4 z 5

Nový poseroutkové začínali být čím dál horší a horší ale tato knížka je dokázala zachránit.
Není to sice nic extra ale jestli budoucí poseroutkové budou mít takovou kvalitu tak si stěžovat nebudu.

Didi15
04.01.2022 5 z 5

Zase jsem se nasmála, ukradla jsem ji synovi než ji začne číst dříve :) Tohle nezklame :)

Akléda_
02.01.2022 3 z 5

Už moc nevím co k jednotlivým dílům psát, protože mi přijde, že je to pořád to samé. Tady mě dost bavila zápletka a to, že se celá kniha odehrává v pár měsících a ne v průběhu roku, přišlo mi, že to bylo celé svižnější. Já mám Poseroutku prostě ráda, už mi to nedá nic extra, ale z nostalgie a na odpočinek je to super. Některé díly jsou slabší, některé už se trochu vykrádají, ale tohle bylo zase fajn počtení.

Varjohukka
29.12.2021 5 z 5

Jako již tradičně na Vánoce jeden poseroutka. Stále baví.

wistar
28.12.2021 3 z 5

oproti minulým dvou dílum slabší, ale pořád příjemný poseroutka

Kikulka97
28.12.2021 4 z 5

Velice příjemná jednohubka na jedno odpoledne. Jeden z těch povedenějších dílů série.

Boku
26.12.2021 5 z 5

(SPOILER) Další už šestnáctý poseroutka. Co k němu dodat. Obecně k tématu tohoto dílu ma blízko asi každý :-). Greg nehraje žádný sport a vlastně asi nikdy pořádný ani nehrál, a to se jeho mámě vůbec nelíbí. Tak se rozhodne jen na oko přihlásit do konkurzu do basketbalového týmu, no a shodou okolností se tam i dostane. Super knížka na oddech na jedno odpoledne. Rozhodně nevybočuje z řady výborných ostatních dílů. Nemůžu se dočkat dalších!

Lachtaan
27.11.2021 5 z 5

Já už vlastně ani nevím, co k těm Poseroutkům stále psát. Šestnáctá knížka v pořadí a pořád je to nesmírně pohodové čtení, na které jen tak nikdy nezanevřu. Teď už záleží jen na Kinneym, jak dlouho bude v téhle sérii pokračovat a jestli já ji budu tedy moci hltat i po třicítce.