Veľká kniha slovenských Vianoc

Veľká kniha slovenských Vianoc https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/306265/bmid_velka-kniha-slovenskych-vianoc-t6D-306265.jpg 5 1 1

Publikácia približuje zaujímavé a bohaté tradície súvisiace s najobľúbenejšími sviatkami roka, poodhaľuje tajomstvo ich vzniku a ich zmysel. "Vianočný" okruh sviatočných tradícií opisuje počnúc dňom sv. Martina, pokračujúc celým adventným obdobím a končiac až sviatkom Troch kráľov. Prináša mnoho unikátnych informácií o tradíciách z rôznych krajov a spoločenských vrstiev Slovenska. Sprítomňuje zvykoslovie vianočných sviatkov, históriu a rôzne zaujímavé variácie zdobenia vianočného stromčeka, čokoládových ozdôb, vianočného stolovania, darčekov. V druhej časti diela nájde čitateľ pestrú ponuku tradičných i súčasných receptov na vianočné pochúťky, vrátane rôznych krajových špecialít z rôznych kútov Slovenska. Atraktívnou súčasťou diela je množstvo obrazového materiálu - unikátne dobové fotografie, farebné vyobrazenia jedál, vianočných ozdôb a ďalšie zaujímavé ilustrácie.... celý text

haki34
17.12.2016 5 z 5

od tradícií, vývoja vianočných zvykov až po porekadlá, pranostiky, a aj tradičné vianočné recepty..

Vánoce tradice zvyky a obyčeje svátky vánoční zvyky křesťanské svátky slovenské tradice

2015  80%Tradície na Slovensku
2018  94%Ako sme kedysi žili