Ako sme kedysi žili

Ako sme kedysi žili https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/373283/bmid_ako-sme-kedysi-zili-MFc-373283.jpeg 5 7 1

Obrazy každodenného života našich predkov. Kniha o živote našich starých a prastarých rodičov nadväzuje na publikáciu Tradície na Slovensku (2015). Pútavé rozprávanie v slede ročných období opisuje život v južných oblastiach aj severných regiónoch Slovenska a približuje, na čo sa my súčasníci možno ešte pamätáme, ale i to, na čo sme sa už našich starkých nestihli opýtať. Ako kedysi vyzerali mestá, dediny, obydlia? Aké boli všedné i sviatočné dni našich predkov, aké práce ľudí zamestnávali okolo domu i mimo neho, ako trávili voľný čas, ako vyzeralo ich vzdelávanie, oblečenie či hygiena? Autorkou knihy je slovenská etnografka Zora Mintalová Zubercová.... celý text

freejazz
15.10.2018 4 z 5

možno až príliš populárne poňaté dielko. autorku určite nepodozrievam z naskočenia na módnu vlnu záujmu o folklór a etnografiu, vyvolanú hlúpou súťažou Zem spieva, zamyslieť by sa mohli vydavatelia, čomu a kedy dávajú prednosť. lásku k histórii, krajine a národu ťažko získa človek pri čítaní fantasy, hororov a thrillerov z cudzieho prostredia. a už vôbec nie pri hltaní alternatívneho toaletného papiera z neočervenej knižnice.
odporúčam, ak chcete získať základný vhľad do problematiky. zoznam použitej literatúry je fajn návod, ako pokračovať.