Tradície na Slovensku

Kniha Tradície na Slovensku je zaujímavým čítaním pre celú rodinu o pôvode, vývoji a význame našich bohatých tradícií. V prvej časti ponúka pútavé informácie o rodinnom zvykosloví, o narodení dieťaťa, svadbe i o úmrtí, o pôvode zvykov a obradov aj o tom, čo sa z nich v priebehu storočí zachovalo. Druhá časť knihy prechádza štyrmi ročnými obdobiami a oboznamuje s výročnými zvykmi a obradmi. Súčasťou knihy je receptár s tradičnými jedlami, ale aj mnoho piesní, riekaniek a pranostík. Autorkou knihy je slovenská etnografka Zora Mintalová Zubercová. Vo Vydavateľstve SLOVART jej vyšli knihy Vianoce na Slovensku a Pečieme na Vianoce....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/28_/288980/tradicie-na-slovensku-7qk-288980.jpeg 32
Literatura faktu, Cestopisy a místopisy, Hobby
Vydáno:, Slovart (SK)

freejazz

pri týchto knihách si uvedomujem, koľko toho Slováci nevedia o svojej histórii a tradíciách. pekné čítanie a pripomenutie, odkiaľ sme a z čoho by mohla čerpať naša autentická kultúra, ak by v súčasnosti chcela byť originálna.

tradice slovenské tradice lidová kultura

Zora Mintalová - Zubercová

Zora Mintalová - Zubercová