Velká kniha magie a čarování

Velká kniha magie a čarování https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/21324/velka-kniha-magie-a-carovani-21324.jpg 3 28 9

Největší encyklopedie magie, kouzel a čarování. Černá i bílá magie od počátku historie do současnosti, magické obřady, čarovné formule a slova, literatura, nejrůznější kouzla a woodoo všech dob i kontinentů, slavní čarodějové minulosti i současnosti.

Edgar
24.03.2021 3 z 5

Tuhle knihu jsem přečetl několikrát, když jsem byl v internátu a byla to první kniha, která se zabývala okultismem a magií, kterou jsem četl. Vděčím jí hlavně za to, že jsem začal být skeptický. Což bylo pro mě jako čtenáře různých okultních blogů, na už zaniklé službě blog.cz, dost přínosné a autorovi bych rád za to podědoval. Dávám nižší hodnocení hlavně kvůli tomu, že ta kniha nebyla to, co bych z názvu očekával. Není to ta velká kniha, ze které by člověk čerpal vědění o tajných naukách. A boužel, to ani není, ten faktický průvodce magií a esoterikou jako takovou. Každopádně je to dobrá kniha, která s humorem ukazuje magií a esoteriku. Mohu jen doporučit.

Zrzavá-Liška
13.03.2019 2 z 5

Bohužel do této knihy vnáší, a to až nevhodně, autor svůj názor. Bohužel né jen jednou ale stává se to snad v každé kapitole. Knihu jsem dostala, ale nečekala jsem, že budu neustále konfrontována s autorovými názory, které nikoho nezajímají. Podstrkávání názorů mi ostatně nevonělo nikdy. Publikace je jinak obsáhlá, ale chybí občas dost zásadní informece,které autor, jako by před čtenáři tajil.Na neúplných informacích tedy poté vnáší svůj názor na dané téma a pro někoho,kdo nění obeznámen s tématem, je to dosti zavádějící. Tímto mě tedy kniha dost podstatně zklamala. Navíc v části o runách považuji překlepy v názvech snad za špatný vtip (jako fakt je někdo schopen předložit veřejnosti knihu, kde je runa Ansuz napsána jako Anus?? :D ) Kdo tedy dokáže vyfltrovat výše uvedené, bude mu to ku prospěchu,ale žádný odvaz,který jsem čekala ve formě ucelené , věcné, přesné a přehledné knihy, se bohužel vůbec nestal. Laici si budou stejně muset dohledávat a ověřovat informace sami.

Meybe-
08.04.2018 odpad!

Naprostá slátanina, která nedává smysl. Autor posbíral množství informací z esoterismu a snaží se je objektivně předávat dál. To se bohužel nepodařilo a kniha působí velice nevyrovnaně. Jakoby ani autor nevěděl čemu vlastně věří.

michal9632
05.01.2017 5 z 5

Skvělá kniha pro všechny, které zajímá spiritistika a ezoterika. Výhodou této knihy je možnost si kapitoly vybírat, protože na sebe nenavazují.

michal9632
01.01.2017 5 z 5

Skvělá kniha o magii, ezoterice, čarodějnicích a okultních vědách. Co na této knize cením nejvíc je možnost číst si jen kapitoly, které čtenáře zajímají. Kapitoly na sebe nenavazují.

KateřinkaKulas
05.12.2016

Prosím Vás a to je jako :doopravdy: ? Nebo smyšlené ?

sabanka
29.07.2015 2 z 5

Velké množství informací na malém prostoru. Líbí se mi informace avšak ne jejich uspořádání. Jen je to kniha na kterou musíte velmi pomalu a dle mého měla být rozdělena do několika dílů.

Bet
29.01.2013 4 z 5

Moc hezky psaná. Ráda si čtu různé kapitoly,podle nálady.

Renik
25.01.2012

Moc dobrá kniha, hezky a čtivě napsaná. Je pro začátečníky i ty pokročilejší a lze si ji přečíst celou nebo jen jednotlivé kapitoly. Mně nejvíce zaujaly dějiny magie a čarodějnictví.

magie víra mystika duchovní rozvoj

Ervín Hrych
česká, 1929 - 2016
1991  90%Krhútská kronika
2006  64%Velká kniha magie a čarování
2003  71%Velká kniha evropských panovníků
2000  67%Velká kniha bohů a bájných hrdinů
2003  96%Velká kniha vládců starověku

Kniha Velká kniha magie a čarování je v