Velká kniha vládců starověku

Velká encyklopedie, určená všem zájemcům o historii lidstva. Kniha zpracovává přehledné dějiny všech známých starověkých civilizací, říší, dynastií, vládců a jejich činů. Časově se zabývá obdobím od počátku historie do pádu Říma roku 476 n.l., geograficky zabírá v podstatě celý tehdy známý svět od Evropy přes Malou Asii, Egypt a severní Afriku, Palestinu, říše na území Blízkeho a Středního východu, Indii, Čínu a další starověké státní útvary na území Dálneho východu. Kniha navazuje na mimořádně úspěšnou Velkou knihu evropských panovníků....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/66_/66973/velka-kniha-vladcu-s-66973.jpg 52
Literatura česká, Literatura naučná, Historie
Vydáno:, Regia

Kniha Velká kniha vládců starověku

braunerova
11.07.2016

Dějiny starověku letem světem. Kniha je členěná geograficky a dle národů, což umožňuje vybírat si jen kapitoly, které vás zajímají. Encyklopedie má sice 650 stran, ale vzhledem k tomu, že pojímá celý svět, musel se autor omezit jen na důležité milníky v historii. Na řadu vládců tak vybylo jen několik slov. Autor, jak sám říká, píše odlehčeným perem, takže nechybí kousavé poznámky, hojně také cituje jiné autory.

"Když se vykloníme z okna svého času a zahledíme se do temnot starověku, pojímá nás až závrať z jeho vzdáleného nám tajemna, které nás vtahuje do své hloubky jako propast, v níž tu a tam probleskují místa osvětlená podivnou září."

Ervín Hrych

Ervín Hrych
česká, 1929 - 2016

všechny knihy autora

Kniha Velká kniha vládců starověku je: