Velká kniha egyptských detektivek

Velká kniha egyptských detektivek https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/28616/bmid_velka-kniha-egyptskych-detektivek-xV4-28616.png 4 24 6

Soubor 19 skvělých povídek provádí čtenáře několika staletími vývoje fascinující země a její tajemné kultury – a jen tak mimochodem se při tom vyřeší pár zločinů, většinou hrdelních... Lze to říci i opačně: přečtete si napínavé, vtipné a někdy i trochu mystické detektivní příběhy – a jakoby přídavkem se dozvíte spoustu zajímavého z egyptské historie. Ostatně jména jako Elizabeth Petersová, Michael Pearce, Paul C. Doherty nebo Lynda S. Robinsonová jsou zárukou nejvyšší kvality. Najdeme tu jak zločiny, které by se nemohly stát jinde než právě ve starém Egyptě, tak i případy „moderní“, jež se jen náhodou odehrály před několika tisícovkami let. Každou povídku doprovází stručný historický úvod, aby byli „v obraze“ i ti, kdo o egyptských dějinách vědí málo nebo skoro nic.... celý text

Literatura světová Povídky
Vydáno: , Knižní klub

The Mammoth Book of Egyptian Whodunnits , 2002

Naias
11.11.2023

Zväčša ide skôr o historické poviedky s detektívnou linkou, než o historicko-detektívne poviedky, čo je dané tým, že autorov opis prostredia, zvykov, postavenia postáv v spoločnosti, ich mentality a pod. zaberá veľa miesta, a preto nezostáva dosť priestoru na pátranie, ktoré je dosť zhustené až bleskové. Ale bola to príjemná aj poučná exkurzia.

SirJohny1981
26.08.2020 5 z 5

Užil jsem si knihu jako letní odpočinkovou sbírku detektivek z prostředí, které mám rád. Vracel jsem se k ní několikrát, kniha je dlouhá.

AlčaVaca
05.08.2019 5 z 5

Až na jednu nebo dvě detektivky se mi kniha dobře četla. Díky ní se můžu poohlédnout po autorech, kteří mě zaujali a po kterých bych běžně neskočila :-)

niki-chan
18.06.2018 3 z 5

Příběhy, které se odehrávaly ve starém Egyptě byly zajímavé, nejlepší byla detektivka se smaragdy v mumii. Ale jakmile se děj detektivek přesunul do 19. století, nestály příběhy ani za pendrek, bohužel.

syskas
27.01.2016

Egypt veľmi nemusím, ale Egypt a detektívka, to som si chcela prečítať. Čítala som pomaly, po jednotlivých príbehoch. Niektoré boli zaujímavé, niektorými som sa musela doslova prehrýzať, lebo tam bolo veľa opisov a mnohým veciam som nerozumela (politické okolnosti...). Ale práve preto je to kniha aj pre ľudí, ktorí nemusia detektívky, ale zaujíma ich Egypt. Dozvedia sa veľa o živote, okolnostiach, súvislostiach... Príbehy sa odohrávajú v rozsahu cca štyri tisíc rokov.

JaneTrestry
23.06.2012 3 z 5

Docela to šlo. Některé ty příběhy byly dokonalé a četla jsem je hltavě, ale některé teda nestály za nic. Kniha se mi docela líbila, ale že bych si ji chtěla přečíst znova, tak to asi zrovna ne.