Šachovnice bohů

Šachovnice bohů https://www.databazeknih.cz/img/books/18_/188444/bmid_sachovnice-bohu-188444.jpg 4 367 77

Věk X série

Když vyženeme bohy z našeho světa, jednou se stejně vrátí. A pomsta bude krutá. V blíže neurčené budoucnosti se vinou náboženských extrémistů svět dostal nebezpečně blízko k samotné hranici zkázy. Následný vývoj událostí připravil velkou chvíli pro Justina Marche, detektiva se specializací na náboženské skupiny, který byl ovšem po zásadním profesním selhání poslán do exilu. Sám je překvapen, že dostává druhou šanci, a v doprovodu Mae Koskinenové se vrací do Republiky spojené severní Ameriky, aby tam splnil nejvýznamnější misi svého života. Mae byla vychována jako příslušnice aristokratické kasty, ovšem nyní je členkou nejelitnější a nejděsivější jednotky v armádě. Vyniká nejen uměle vylepšenými schopnostmi a reflexy, ale také mrazivě dokonalou krásou, což je paralyzující kombinace – zejména pro samotného Justina. Společně jsou nasazeni k případu série rituálních vražd a oba si brzy uvědomí, že je pátrání vystavilo strašlivému nebezpečí. Jak totiž jejich vyšetřování pokračuje, shlukují se kolem nich neznámí nepřátelé. Justinovi a Mae se brzy potvrdí neblahé tušení, že kdesi v neznámu se chystají k úderu tajemné mocné síly: vyčkávají na svou šanci zmocnit se vlády nad světem. A pokud se jim to podaří, lidé se stanou pouhými figurkami na šachovnici samozvaných bohů.... celý text

Literatura světová Romány Sci-fi
Vydáno: , Domino

Gameboard of Gods , 2012

Melindaaaa
14.11.2014 4 z 5

Richelle Mead se snaží vymanit z pověsti autorky známé upírské ságy - Vampýrská akademie a ujímá se tohoto úkolu s grácií sobě vlastní. Šachovnice bohů je originální, zábavná, dechberoucí a nabízí slibný začátek nové série.
Celou recenzi najdete zde v záložce Recenze :)

Maragad
13.11.2014 5 z 5

Kromě zajímavého světa a dobře vykreslených postav určitě ještě stojí za zmínku výborné zakomponování božského tématu do příběhu. Díky tomu v Šachovnici bohů narazíme na kouzla, tajemné bytosti, ale i souboj dobra se zlem. Tedy pokud se vám podaří přijít na to, kdo je opravdu zlý. Protože tento díl, ačkoliv je celkem zakončený, v nás zanechává ještě spoustu nezodpovězených pojmů a otázek.

Adele02
26.10.2014 2 z 5

Richelle a její knihy mám ráda, ale tohle na mě bylo moc. Obrovské zklamání. Když se Adrian chová potrhle ve dvaceti letech, fajn, ale Justin po třicítce? o.O Žádná postava mi nepřirostla k srdci, všechno bylo divné. Radši zůstanu u meadovských upířin.

Dandulka
01.10.2014 5 z 5

Zdá se, že i tahle série bude skvělá a už se moc těším na další díl!!!!!

Bee
31.08.2014 4 z 5

Od knihy jsem měla velká očekávání, což je přesně ta potíž s autory, jejichž knihy naprosto zbožňujete. Námět je perfektní, rozjezd je slušný, dobře navnadí, a zároveň je to dost tajemný, aby vás to nutilo číst dál. Je trochu těžší se zorientovat v novém světě, ale chytla jsem se rychle a bavilo mě to.
I tak jsem si všimla podoby Mae a Justina se vztahem Sydney a Adriana z Pokrevních pout. Nevhodná, ba dokonce zakázaná "láska"?
Každopádně mi tu chybí jedna věc, a tou je humor. Chápu, že vzhledem k prostředí a postavení hlavních protagonistů je nějaký to popadání se za břicho od smíchu celkem nevhodný, i tak by ale neškodilo trošku odlehčit atmosféru. Jinak je to jedno velké plus - vývoj postav, děj, celkově i námět, paráda.

ala.mihalikova
30.07.2014 5 z 5

Na to jak jsem se toho bala, tak to bylo uzasny. Richelle nezklamala. I když to bylo trošku těžší čtení (hlavně na začátku vše pochopit), bylo to senzační. Líbí se mi námět a situace mezi hlavními hrdiny. Nakonec to utíkalo svižně. Jsem zvědavá na další díly.

Blančitos
29.07.2014 4 z 5

Richelle opět nezklamala. :) Už se nemůžu dočkat pokračování Justinových a Maeiných dobrodružství. :D

Jknr
17.07.2014 5 z 5

Už se těším na další díl.Tahle kniha mě fakt bavila!

trynitrix
13.07.2014 4 z 5

Mnooo tak to bylo něco :-D Ze začátku jsem s knihou měla hodně velký problém strašně moc věci na jednou a k nepochopení příběhu že mě to ani nějak nebavilo a potom velkým BUM asi cca 300str ke konci mě to pohltilo :-D Jestě že jsem to dočetla a ne že můj první umysl byl že to přestanu číst ale řikala jsem si vždyt je to Richelle Mead to dám :-D a taky že dala a nelituji toho. Fakt jděte do toho i když vás ten začatek nebude bavit .
Postavy sou fajn ale ještě to není 100% soucítění snimi pořad jo a ne jo a ne (ale teď to bylo prohozený kdo dělal drahoty) a co se týká havranů tak z těch jsem byla opravdu mimo ale pak jsem si je oblibila byli vtipný :-D Tak jsem zvědavá na další monstrozní pokračování :-)

Cherry731910
05.07.2014 5 z 5

Autorka opět nesklamala :) další super knížka kterou jsem přečetla jedním dechem a nemůžu se dočkat dalších dílů této velmi slibné série ;)

Lorrainee
25.06.2014 5 z 5

Ze začátku se mi to nečetlo nejlépe, rozložení světa jsem si musela párkrát zopáknout, ale holt první díl...
Řeckou mytologii miluju takže se mi kniha trefila do vkusu a zamilovala jsem si i všechny postavy což se stává málo.

luciefeix
12.06.2014

čekala jsem vic :(svět malo popsany ze jsem se v urcitych vecech do konce ztracela :(

NikinkaFantasy
26.05.2014 5 z 5

Naprosto úžasná knížka. Na tuhle knížku jsem se ohromně těšila. Bylo to něco jinýho, než běžný knížky od Richelle, ale bylo to naprosto perfektní. Postava Mae mi byla velice sympatická. Justin byl taky dobrý. Tessa byla úžasná. Celá ta věc kolem bohů byla famózní. Autorka zkusila něco nového... a s úspěchem. Hned po Pokrevních pout to je moje nejoblíbenější série. Moc a moc se těším na 2. díl a doufám, že bude stejně dobrý jako tenhle. Knihu určitě doporučuji.

hrubik
10.05.2014 4 z 5

Na novou knihu od Richelle jsem se velmi těšila, protože její styl psaní miluji. Tohle bylo ale něco úplně jiného, než na co jsme u ní zvyklí. Byla to mnohem složitější knížka, která se rozhodně nečetla sama, musela jsem se na ni hodně soustředit, zvlášť proto, že jsem neměla příležitost ji číst na jeden zátah, ale po částech. Přesto to byla velmi povedená knížka, která se mi hrozně líbila, hlavní postavy byly hodně sympatické, příběh zajímavý a tak se vážně těším na to, jakým směrem se bude celá série vyvíjet. Richelle mě opět nezklamala, rozhodně doporučuji.

lucifrid
20.04.2014 5 z 5

Ze začátku jsem se trochu bála, jak se Richelle povede vstup do světa sci-fi, ale rychle mě opustil. Bravurně promyšlený svět budoucnosti, skvěle vykreslené a sympatické postavy (že tam nebyla žádná výrazná záporná postava nějak nevadilo), perfektně rozehraná partie. Jsem zvědavá, co přinesou další díly, rozhodně je s čím pracovat. Přečteno jedním dechem za den :).

Eponka
20.01.2014 5 z 5

Jsem velice zvědavá na tuto knihu ale předem už vím, že nebudu zklamaná autorka Richelle Mead mě totiž ještě nikdy nezklamala :-)

Annette
10.01.2014

Na Věk X se hrozně těším, Richelle je moje oblíbená spisovatelka. Nevíte, jestli už v Americe vyšla?

bohové

Richelle Mead