Věčná Ambra

Věčná Ambra https://www.databazeknih.cz/img/books/63_/6354/mid_vecna-ambra-3gH-6354.jpg 4 633 124

Slavný příběh půvabné venkovské dívky, která z nejnižší sociální vrstvy závratně vystoupí na společenském žebříčku až mezi anglickou dvorní smetánku a stane se favoritkou samotného krále Karla II. V široce komponované románové fresce ze sedmnáctého století rozvinula autorka podivuhodně barvitý, strhující děj. Do velké politiky, závažných společenských konfliktů a osudových událostí, jakými jsou válka s Holandskem, požár Londýna a morová epidemie, vstupují nesčetná dramata osobní, lidská. Autorčin pohled je přitom víc než na otevřenou scénu upřen do zákulisí, kam běžný smrtelník nevidí.... celý text

Literatura světová Romány Historické romány
Vydáno: , BB art

Forever Amber , 1944

koksoza
11.07.2013 5 z 5

Četla jsem ji jako malá, ještě dřív než jsem viděla Angeliku a tento romám nemůže nic překonat. Měli raději zfilmovat Ambru než Angeliku. To je jen čajíček. Opět jsem si ji zchutí přečetla a opět nezklamala. Moc romány s podtextem pro ženy nečtu, ale tento je vyjímka.

e.luk
06.07.2013 5 z 5

úžasná knížka stránky jsem do slova hltala. Zamilovala jsem si hlavní hrdinku,ale i přesto jak řekla po přečtení moje maminka byla to slušná kurtizána mě se líbilo,že věděla co chce a šla si za tím. tehdejší doba to vyžadovala. kdo se nesnažil nic nezískal. barvitě vše popsáno hlavně to morové období..brr to muselo být děsivé..

kkaca
03.07.2013 5 z 5

jako většina předchozích komentářů, četla jsem jako náctiletá a tu dobu jsem to hltala jedním dechem, krásný historický román podložený velkou láskou a intrikami té doby

Inusenka18
13.06.2013

skvělá kniha akorát sem nepochytila kdy zjistí že má hraběcí původy jak je psáno v příspěvku předemnou?

lucikg
23.05.2013

Krásný příběh Ambry, jak se snaží o lásku lorda Carltona. Také o nejvyšší možný titul u dvora, ale na konci se dozví, že přece jen v krvi má hraběnčin původ.

petik1
14.03.2013 5 z 5

Tato kniha je moje srdeční záležitost. Poprvé jsem jí četla před 13lety a neustále se k ní vracím. Prostě pro mě je NEJ.

hankapimi
28.02.2013 5 z 5

Bouřlivý život venkovské dívky Ambry, zamilované do anglického lorda Bruce Carltona. Ambra začínala svoji milostnou i společenskou kariéru doslova na ulici. Probojovala se až na samý vrchol anglické smetánky. Získá i šlechtický titul vévodkyně z Ravenspuru, dostane se do blízkosti mladého britského krále Karla II Stuarta a pozná nespoutaný život šlechty u dvora. Zaplete se do vysoké politiky, ocitne se při požáru Londýna a neohroženě zachrání Bruceho život při morové epidemii. Ta tenkrát postihla celou Evropu a zemřela při ní téměř polovina obyvatelstva. Ambra musí čelit intrikám a nemilosrdnému boji o moc, slávu a majetek, jak už to na královských dvorech bývá. Kathleen Winsorová provádí čtenáře přesvědčivě reálnými historickými kulisami 17. století, dobovou atmosférou, závažnými společenskými konflikty té doby, jako byla válka Anglie s Holandskem. Kdo má rád historii, šmrncnutou láskou,intrikami a romantikou, doporučuji.

cicibajza
30.01.2013 5 z 5

Jedna z mojich obľúbených kníh. Milujem historické romány a tento bol presne podľa mojej chuti :)

hortenzie
19.01.2013 4 z 5

Taky jsem ji přečetla jedním dechem, je to skvělá oddechovka. I když mne zklamal závěr - celou knihu jsem čekala, že se zjistí, ke které šlechtické rodině Ambra patří (viz začátek). Asi autorku nic nenapadlo?

Katuska001
19.01.2013 5 z 5

Strhující historický román s kapkou červené knihovny a mořem intrik z doby Karla II. odehrávající se převážně v Londýně, kniha má i prvky událostí dle skutečnosti. Jinak je to příběh jak chudá holka ke štěstí přišla...

pipili
06.11.2012 5 z 5

Po letech, kdy jsem si ji opět přečetla, nezklamala ! Skvělá.

tygrilady
28.10.2012 5 z 5

Moje srdcová záležitost!! Doporučuji všem co mají rádi historii,lásku a intriky na královské dvoře.Velice mě mrzí,že není možné sehnat dVD s tímto filmem :-( :-)))))))))))

Quinn
24.07.2012

Přečetla jsem spousty knih, bohužel u spousty z nich ani nevím, o čem byly...V této knize je mnoho okamžiků, které se vryjí do paměti a tím se pro mne stává Ambra nezapomenutelná.

princesse
23.06.2012 4 z 5

Jedna z těch, které se po letech opět chystám přečíst znovu! Výborná.

Pajik
19.02.2012 5 z 5

Kniha, která patřila mezi mé první a také jsem ji přečetla tzv. jedním dechem. Doporučuji.

Adina77
15.02.2012 5 z 5

Moc krásná kniha. Jedna z mých nejoblíbenějších. Při studiích mě kdysi inspirovala a použila jsem ji jako předlohu při projektu Návrh divadelního kostýmu. Šaty pro vesnickou dívku, honosné šaty ke dvoru, a šaty které si Ambra vymyslela – obepnuté, díky nim byla středem pozornosti. Asi mě na té knize bavilo to, že se děj neodehrával tak jak bych chtěla já – to očekávání, zklamání a znovu překvapení… Doporučuji. Já jsem ji četla na střední škole, ale opět se na ní chystám.

Mili13
04.02.2012

Knihu jsem četla jako jednu z prvních když mi bylo asi tak 15let,velice mě nadchla a od té doby čtu historické romány....20let,jen mě mrzí že tento krásný námět ještě nikdo nezfilmoval...:)Velká škoda..:(

janacheca
17.10.2011 2 z 5

Narozdíl od ostatních komentářů, mě knížka zklamala. Vydržela jsem číst až do konce a celou dobu mi to připadlo jako červená knihovna, která si hraje na velkoryse napsaný román.

1alena1
19.08.2011 5 z 5

Tuto knihu jsem za totality četla ve slovenštině a tak mě zaujala, že jsem ani neregistrovala, že není v mém rodném jazyce. Nedala se tehdy moc sehnat a byla to jedna z prvních knih, kterou jsem si po revoluci koupila s radostí, že už si budeme moci kupovat a číst co chceme (už samozřejmě v češtině). Je to kniha o jedné etapě v historii Anglie, ale spojená s láskou až za hrob krásné Ambry, původem z velmi chudých poměrů. Neznám nikoho, kdo by ji i přes její rozsáhlost četl déle než 10 dní, krásně, čtivě napsáno, lze doporučit !!!

free
25.07.2011

Jedna z mých nejoblíbenějších, vždy se k ní ráda vracím.