Věci z jednoho pokoje

Věci z jednoho pokoje https://www.databazeknih.cz/img/books/58_/58453/bmid_veci-z-jednoho-pokoje-AwQ-58453.jpg 4 13 3

Knížka krátkých příběhů - reminiscencí z autorových cest takřka po celé zeměkouli.

Pebra
10.05.2021 5 z 5

Každá věc má svůj příběh. Elstner nepodceňuje ani nedopalek cigarety. Kouzelné vyprávění, takové chlapské, bez zbytečných kudrlinek, přesto ve vás vzbudí emoce.

malpet
25.08.2020 5 z 5

Miluju staré cestopisy, sem tam se dají ještě sehnat v antikvariátech poklady, jako tahle kniha, dokonce s vlastnoručním věnováním autora kamarádce Ančí Pšeničkové. Knihy Elstnera stejně jako Bauma nebo Zikmunda a Hanzelku jsem poznal díky dědovi, který znal tyto pány i osobně. V dnešní době šílených turistů honicích se z místa na místo jen kvůli fotkám na instagram jsou tyto dávné cestopisy z dob, kdy ještě bylo co objevovat, pohlazením po duši.

vlkodlaq
19.01.2020 5 z 5

Elstner je prostě Elstner. Po antikvariátech sháním od něj prakticky cokoliv a cítím nadšení lovce pokladů při každém dalším objevu. E. má svůj specifický, dnes už mírně archaický styl psaní, přesto je mi povahou blízký a způsobem života velmi sympatický.