Věci, které uvidíte, jen když zpomalíte

Věci, které uvidíte, jen když zpomalíte https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/357748/mid_veci-ktere-uvidite-jen-kdyz-zpomali-0HR-357748.jpg 4 88 14

Jak si zachovat klid a bdělou pozornost v uspěchaném světě Průvodce na cestě k vnitřnímu klidu a rovnováze pro moderního člověka. Tato knížka plná duchovní moudrosti zen-buddhismu přináší příležitost k zamyšlení nad různými oblastmi lidského života. Věnuje se mimo jiné tématům mezilidských vztahů, práce, lásky a spirituality a zdůrazňuje důležitost nalezení hlubšího vztahu a soucitu nejen vůči ostatním, ale i vůči sobě samému. Jednoduchou a srozumitelnou formou esejů a krátkých poselství, s nadhledem a pochopením pro člověka žijícího současným hektickým životním stylem inspiruje čtenáře k jinému pohledu na svět a k hledání cesty ke šťastnějšímu a vyrovnanějšímu životu. Ohromná obliba této knížky v mnoha zemích, milióny prodaných výtisků a řada získaných ocenění svědčí o tom, že její myšlenky jsou velmi aktuální pro široký okruh lidí z nejrůznějších koutů světa. Učte se zvládat nejrůznější životní situace díky tomu, že se na ně podíváte jinýma očima. Učte se skutečně vnímat okamžiky svého života a nacházet cestu ke klidu, vyrovnanosti a štěstí.... celý text

Tichaholka
16.04.2022 4 z 5

Pekné citáty, zaujímavé myšlienky na zamyslenie ale inak s názvom knížky moc spoločného nemá.

Anilka13
17.01.2021 2 z 5

Kniha mi až na poslední 2 kapitoly nedala vůbec nic. Ano, obsahuje několik citátů či výroků, nad kterými se člověk zamyslí, ale s názvem jako takovým toho moc společného nemá. Tohle nebyla dobrá investice.

anansie
22.07.2020 4 z 5

Tato kniha se mi líbila více než předchozí Láska k nedokonalým věcem od stejného autora. Byla více buddhistická, meditativní a více návodná pro práci se sebou, se svými pocity. Jinak řečeno, byla více zvědomovací. K tomu všemu je doplněná jednoduchými krásnými ilustracemi, které prodlužují ten příjemný rozjímavý stav, který četba této knihy navozuje.

"Ten, kdo vás vede k duchovnímu probuzení, není ten, kdo vás chválí nebo je na vás milý. Vaše duchovnost se prohlubuje díky těm, kdo vás urážejí a působí vám obtíže. Jsou to vaši duchovní učitelé v přestrojení."
"Zklamalo vás něco? Zarmoutilo vás něco? To se vám škola života snaží dát důležitou lekci. Až budete připraveni, dopřejte si čas tu lekci pochopit."
"Svět se bude točit dál i bez vás. Vzdejte se myšlenky, že vaše cesta je jedinou cestou a že jedině vy ji můžete uskutečnit."
"Když v hlubokém, upřímném rozhovoru pocítíme, že jsme s někým propojeni, prožíváme veliké štěstí. Stejně hluboce můžeme být propojeni sami se sebou, když zcela přijmeme, kým jsme a uvědomíme si svou osvícenou podstatu. I toto je zdrojem štěstí a svobody, jakým není rovno."

lucy.sankova
07.03.2020 3 z 5

Na této knize se mi paradoxně nejvíce líbily předmluvy k jednotlivým kapitolám než samotné výroky spisovatele... A doslov už byl takovou příjemnou tečkou na konec.

klaraskolkova
03.02.2020 3 z 5

S některými myšlenkami jsem se ztotožnila, jiné jsem si zapamatovala jako dobré nápady k úvaze do budoucna, celkově mi však příliš nevyhovoval styl a zpracování, na začátku jsem zřejmě měla větší očekávání.

Pettinka
26.01.2020 2 z 5

Já jsem asi čekala víc.

jaroiva
22.01.2020 3 z 5

Zezačátku mi knížka připadala až moc sluníčková, ale nakonec se tam dalo najít i něco zajímavého.

knihyKeMne
31.12.2019 5 z 5

Člověk cítí při čtení takový zvláštní mír, jako by seděl tváří v tvář pokojnému mnichovi. Srdce se celou dobu usmívá, věřím, že nás obou. Úžasné propojení, jak to jen udělal?

magdicz_
21.10.2019 4 z 5

Knížečka, která je tvořena několika tématy/oblastmi, kdy je každé z nich uvedeno krátkou esejí, na niž navazuje spoustou zajímavých citátů, nad kterými se člověk zamyslí a bude se k nim rád vracet. Navíc je kniha doplněna nádhernými ilustracemi.

Kate84
11.07.2019 5 z 5

Kouzelná knížečka, která se bude krásně vyjímat v mojí knihovně. Budu se k ní vracet, je v ní tolik nesmrtelný pravdy... Ale čtěte pomalu.

zbožňuju_knihy
10.01.2019 5 z 5

Hezké počtení pro potěšení.

MartinLiterKing
05.11.2018 4 z 5

Pěkná kniha, kterou jsem dostal darem. Je zde mnoho myšlenek o životě, práci, pocitech, o kterých lze přemýšlet a některé by vás ani nenapadly. Určitě se k ní budu časem vracet.

Hořícíkuře
23.07.2018 4 z 5

Kniha přináší souhrn krátkých příběhů a citátů na jednotlivá téma, která tíží dnešní uspěchanou dobu. Podle mého názoru je kniha pěkně uspořádaná s citlivě napsanými poučkami, proložená krásnými malbami. Není to nic revolučního, co bychom se nedočetli v jiných duchovních knihách, ale krátkost a grafická zpracovanost dodává knize příjemnou hodnotu.

soukroma
19.12.2017 4 z 5

Nic nového pod sluncem, navíc podáno přesně tak, jak to autor - poté co se sám dostatečně vychválil jako přední korejský guru a univerzitní profesor - připouští hned v úvodu: prostý souhrn poznámek, rad a vzkazů, které na Facebooku a jinde poskytoval svým fanouškům. Eseje v úvodu jednotlivých kapitol nejsou ve skutečnosti žádné eseje rozebírající daný problém, a pak už následuje změť lépe či hůře zdařile srovnaných postřehů a zen-budhistických myšlenek. Nelad podaného materiálu, nesouvislost, opakování, ale někdy až protiřečení (zřejmě kvůli chybějícím rozborům a kontextu) neslibuje, že kniha bude dobrým průvodcem čtenáři, který si ji právě z toho důvodu pořídil.
Ale abych nebyla tak negativní (což je samozřejmě zapovězeno), je dobré si mnohé rady připomenout, případně objevit nějaké nově podané, až moderní, pro naši hektickou dobu. Anebo podumat nad něčím - já stále dumám nad tímto:
"Když položíte otázku a odpověď nepřichází, pak je odpovědí právě to."
Takže občas v knize zalistovat ano, studovat systematicky nikoli.

Haemin Sunim
jihokorejská
2017  74%Věci, které uvidíte, jen když zpomalíte
2019  81%Láska k nedokonalým věcem
2024  90%Když věci nejdou tak, jak chcete

Kniha Věci, které uvidíte, jen když zpomalíte je v