Říkání o víle Amálce

Říkání o víle Amálce https://www.databazeknih.cz/img/books/58_/582/bmid_rikani-o-vile-amalce-e7g-582.jpg 4 178 40

Večerníček série

Pohádkové vyprávění o malé půvabné víle, která chce všem pomáhat. Příběhy o tom, jak potkala beránka Kudrnu, jak vyléčila obra a ohniváče, jak pomáhala ježčí tlapce, jak přetancovala obra Hrompace, jak zatančila králi a řada dalších nepostrádají laskavý humor a dobré srdce. Děti dobře znají postavičku Amálky z večerníčků, a tak si o ní i rády něco hezkého přečtou či poslechnou.... celý text

smazenaryba
09.10.2019 3 z 5

Čtvrtek myslím napísal aj oveľa lepšie detské knihy, no stále je to milé, nevtieravé čítanie pre malé víly s pár kúzelnými momentmi.

whale77
24.07.2019 5 z 5

Myslím, že Amálku jsem jako dítě znala jen jako Večerníček. A knížku jsem „objevila“ až teď, díky předčítání svým dětem, které zase pro změnu neznaly Večerníček (žijeme v zahraničí – ale našly jsme ho na youtube, takže už chybu napravujeme).
Příběhy v knížce jsou téměř totožné s těmi filmovými, jemně jsou propojené i s jinými postavami ze Čtvrtkových příběhů. Říkání jsou jednoduchá, ale přitom příjemná (včetně nenásilných poučení), obrázky dokonalé, vílečka roztomilost sama, prostě knížka, kterou si jako malé dítě (i to v těle dospěláka) nemůžete nezamilovat.

Hani77
04.01.2019 4 z 5

Vílu Amálku jsem jako dítě neměla vůbec ráda, ale dcery ji měly rády, tak jsem jim ji opakovaně četla, až mi přestala vadit. Ale plný počet * u mě nemá.

Ven_D
30.07.2018 3 z 5

Věrná klasika - četly jsme před spaním a až dcerka povyroste, zase se k ní vrátíme.

knih.sasa
22.04.2018 3 z 5

Četla jsem dítku před spaním, také mi to nešlo často přes pusu a příběhům jsem se nestačila divit, moc jsem je nechápala, hledala jsem chvílemi děj a přišly mi nedotažené, useknuté, bez rozuzlení. Kdyby to nebylo pro děti, řekla bych, že pro příští čtení si pěkně přihnu vínka a možná je pochopím snáz. Obrázky jsou to, co dělá, dle mého názoru, knihu vcelku atraktivní, aby se znovu vydávala. Já mám jasno, znovu ji číst nebudu, prcek si ji bude muset následně přečíst sám. :-)

Ishir
31.03.2018 5 z 5

to jsou vynikající pohádky, dceru velmi zaujaly

HDosoudilová
09.09.2017 5 z 5

Veselá knížka pro děti, kterou jsem měla ráda i já a taky se mi líbila v podání stenojmenného Večerníčku.

ospalaa
05.08.2017 3 z 5

Čteme dětem na dobrou noc. Když jsem ji četla poprvé, málem se mi z toho zlámal jazyk, teď jsme ji přečetli po třetí a už mi to tak strašné nepřijde. Každopádně dětem se příběhy líbí, ale myslím, že nebýt těch nádherných ilustrací, asi by je kniha zas tak moc nezaujala.

martinkaLLL
31.05.2017 odpad!

Na knížku jsem se moc těšila, ale zklamalo mě to. Nelogické příběhy a závěr každé pohádky nedomyšlený.

Tereza.K91
17.03.2017 3 z 5

Pěkné pohádny na dobrou noc.

tatafa
07.01.2017 5 z 5

Krásná a velmi čtivá knížka, která chytne za srdce stejně, jako stejnojmenný večerníček. Další z knížek, na kterých jsem vyrostla, a které byly doslova všudy přítomné (knížka, večerníček a navíc i CD nahrávky). Vřele všem doporučuji!!

ovpana
28.01.2016

Moc hezká kniha pro všechny malé čtenáře.

veronie
10.01.2016 5 z 5

Hezká knížka, milé příběhy, krásné obrázky a večerníček též :)

zuzi1162
22.11.2015 3 z 5

Kdybych neviděla večerníček, tak mám pocit, že bych se někde ztrácela. Jazyk je to hezký, i to samotné vyprávění. Jen mi to příjde nějaké až moc prostoduché. Neořezali to nějak pro tohle vydaní?

trudoš
17.10.2015 4 z 5

Přiznávám, že mě Václav Čtvrtek velmi mile překvapil, což jen svědčí o tom, nakolik mám ještě stále mezery ve vzdělání. Nečekal jsem příliš a Říkání o víle Amálce otevřel spíš kvůli nostalgii ze samotného večerníčku, než že bych automaticky předpokládal stoprocentní záruku kvality. Přitom jsem však dostal přesně to, co od pohádek vyžaduji - zvukomalebný jazyk, poetické příběhy a navíc ještě vtipné hrátky s češtinou. V tomhle ohledu smekám před autorem klobouk, jako přeborník v nových výrazech je absolutně neporazitelný.
Snad jen jedinou slabinu rozprávky mají - po dějové stránce si dělají, co chtějí, občas jdou na ruku sami sobě a ne vždy drží logika pospolu (nemluvím o logice světa, ale o logice zápletky). Naštěstí, jak jsou kratičké, tak jim tuhle nedbalou eleganci člověk klidně odpustí.

Zuzu23
16.10.2015 5 z 5

Super kniha

maurarita
10.10.2015

Náherné čtení k rásnými obrázky

petka-2007
22.01.2013 5 z 5

Jedna z knih mého mládí - krásné vzpomínky :-)

maryzka
25.05.2012 2 z 5

Nejmilejší kniha mého dětství. Vlivem této knihy jsme si hráli o prázdninách na víly.

WEIL
18.08.2011 4 z 5

Kde se vílka Amálka objeví, tam je velká romantika.