Chaloupka na vršku

Chaloupka na vršku https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/264364/bmid_chaloupka-na-vrsku-264364.jpg 5 130 28

Večerníček série

Život na venkově v dobách našich předků harmonicky plynul v souladu s koloběhem roku. Střídání ročních období s sebou přinášelo různé zvyky a tradice. Vyprávění o dětech z malé podhorské vesničky, jak prožívají jaro, léto, podzim a zimu se všemi radostmi i povinnostmi, působí v dnešní době trochu jako z pohádky. Ale jejich příhody jsou tak živé, že se mohly stát tehdy i dnes. Do příběhů našich čtyř kamarádů se promítá prostota, laskavost a moudrost lidových obyčejů a tradic a dokreslují ji pořekadla, přísloví a lidové písničky. Vraťme se tedy do dob minulých. Třeba na nás dýchnou svou mírností a hlubokým spojením s přírodou a připomenou nám duchovní a etický odkaz předchozích generací, v současnosti tak opomíjený.... celý text

MaxQ
20.02.2017 4 z 5

Pěkná knížka s krásnými obrázky. Jenom bych vytknul jednu věc - ono rozepsat sedmiminutový večerníček na cca. 15 stránek značně ubírá na ději a spádu. Respektive se děj hodně zpomalí a kapitoly jsou spíše popisné. Ale i přesto je to pěkná dětská knížka.

Lucissia
24.01.2017 5 z 5

Knihu jsme kdysi dostali, ale protože neznám tyto večerníčky, nezaujala mne a tak jsem čtení odkládala. Ale došlo i na tuto knížečku a jsem opravdu nadšená. Tak milé příběhy se mi moc pěkně předčítaly. Syna to taky převážně bavilo. Jen mi trošku vadily koncovky milej, malej, pěknej... A jak byl příběh o Velikonocích, musela jsem překládat do valaštiny, u nás máme šmigrust a rapače a buďačku... :-) Určitě se ke knížce vrátíme a budu se snažit sehnat i pokračování. A na večerníčky se taky podíváme :-)

hana11
08.10.2016

Velice hezká knížka. Nášemu malému čteme pořád dokola a zatím neomrzela.Máme i druhý díl. Rád si prohlíží obrázky a zná už spoustu písniček a říkadel. Mohu jen doporučit. Někdy bych takové časy taky brala.

Eliš1plyš
26.06.2016 5 z 5

pěkná knížka :D

JAnD
23.02.2016 5 z 5

Pratetička se jednou strefila do vkusu našich dětí. Stejně pěkné, jako večerníčky.

Adissek
05.10.2015 5 z 5

Krásná pohádka.

MartinaF
03.01.2014 4 z 5

Nádherný idylický příběh, který nám nastiňuje zvyky a tradice v dobách, kdy lidé měli blíž nejen k přírodě, ale i k sobě.

zuzlajs
12.12.2012 5 z 5

Krásná. Opravdu nádherně zobrazené staré zvyky a obyčeje. Moje dcera je nadšená jak z knížky, tak i z večerníčku. Dá se číst stále dokola a rošťárny malého Honzíka, Martínka i dobrotivé Andulky nás teda neomrzí. :-)