Ve stínu Hvozdu

Ve stínu Hvozdu https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/397707/bmid_ve-stinu-hvozdu-WFj-397707.jpg 4 509 137

Agnieszka miluje své domovské údolí, klidnou vesnici, lesy a průzračnou řeku. Ale na hranici stojí zlověstný Hvozd plný zlomyslné moci, jehož stín tíživě padá na její život. Aby zlé síly zůstaly v Hvozdu, spoléhají Agniežčini lidé na chladného a vypočítavého čaroděje známého pod jménem Drak. Ten však za svou pomoc vyžaduje hrozivou cenu: každých deset let mu musí jít sloužit jedna mladá žena, což je osud téměř stejně hrozný, jako kdyby propadla Hvozdu. Další volba se rychle blíží a Agnieszka má strach. Každý ví, že tentokrát si Drak vezme Kasiu — krásnou, hodnou, statečnou Kasiu, Agniežčinu nejdražší přítelkyni, která je vším, čím Agnieszka není. A neexistuje způsob, jak ji zachránit. Ale když Drak konečně přijde, překvapivě si vybere někoho jiného.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Host

Uprooted , 2015

Louisareading
11.03.2021 5 z 5

Jsem z knihy nadsena, krasne zpracovani, text k zamysleni. Magie tak akorat.

Libris_Na_Ex
05.03.2021 3 z 5

Kniha ve mě zanechala hodně rozporuplných pocitů. Můj největší problém byl tempo. Na jednu stranu děj plyne strašně rychle. Je to jako by jste sledovali film v dvojnásobné rychlosti. K tomu tam máte ale šíleně dlouhé odstavce plné popisů. Mnoho z těch popisů se mi ale líbilo, například popisy přírody a kouzel a i díky tomu mě první půlka fakt bavila.
Pak se děj přesunul do hlavního města a to mě fakt hodně nebavilo.
Konec byl dobře udělaný a vztah Agniesky s Drakem mě fakt bavil a věřila jsem mu. Navíc Hvozd jako záporák byl něco nezapomenutelného. Jen kdyby to nemělo to tempo, protože s tím jsme si fakt nesedly. Kdyby to bylo napsáno trochu jinak, knihu bych si užila mnohem víc. Na konci jsem z toho byla už jenom unavená a chtěla jsem to co nejdřív dočíst.
I tak dám ještě šanci V zajetí zimy, protože magie, kterou tady autorka vymyslela a to jak jí popisuje je něco neskutečného.

Christine-Marie
20.02.2021 2 z 5

Folklorní, pohádkové, hezky čtené, ale to je bohužel vše :( Mrzí mě to, knížka měla potencionál, bohužel děj se táhl, hlavní hrdinka uměla vše neskutečně rychle, místy zbytečné podrobnosti + predvídatelnost a konec opravdu hrr, i když ty dvě poslední stránky ve vesnici byly pěkné.

linda_pauer
17.02.2021 4 z 5

Zajímavá kniha. Čekala jsem, že to bude víc dětské, ale nakonec tomu tak nebylo a byla jsem spokojená. Nejvíc asi oceňuju to, jak autorka zpracovala různé mýty. Celé to na mě pak dýchalo takovou tajemnou energií.

zinon
11.02.2021 3 z 5

Nejprve jsem četla od autorky V zajetí zimy a ta se mi líbila teda mnohem více. Tato kniha mě bohužel moc neoslovila. Od té chvíle, kdy odešla Agnieszka ke dvoru, mě kniha přestala bavit a už se to nezlepšilo.

dada108
19.01.2021 5 z 5

Ze začátku kniha působí jako čtení pro náctileté a nechtěla se mi moc číst, ale už jsem si jí koupila tak jsem jí dala šanci a jsem ráda. Je to napínavý příběh, který má opravdu spád. Postavy jsou zajímavé a jejich sympatie k nim jsem několikrát měnila. Zakončení příběhu bylo pro mne více než uspokojivé. Nevýhoda - mohla být mnohem delší. Co může trošku vadit je, že působí kapku dětinsky, ale není. Nevím jestli uspokojí čtenáře, který vyžaduje seriózního hrdinu či hrdinku.

Uzivateljohy
09.01.2021 3 z 5

Hezká kniha, taková oddychovka. Konec mě lehce zarazil a moc se mi nelíbil, ale jinak super.

Padla Hvezda
05.01.2021 5 z 5

(SPOILER) Spletitá, výživná fantasy, která by možná zasloužila trochu zjednodušit, ovšem při jejím čtení jsem litovala, že nežijeme ve fantasy světě jako je v Uprooted (Ve stínu hvozdu). Líbí se mi využití slovanského folklóru i paleta postav. Ty dvě erotické scény byly popsány střízlivě a realisticky.
Co se dále týče romantické linky, nijak zvlášť jsem nepostrehla, dle mého na posledních stranách knihy jejich vztah teprve začíná (třebaže se spolu hlavní hrdinové už vyspali).

Mimochodem, neřekla bych že je to vhodné pro děti a mládež.

Fanoušci prosí Novik o pokračování, ale osobně doufám že nevznikne - příběh skončil spolu s knihou a ten slabý náznak toho, jak to s postavami dále bylo, je více než uspokojující.

Wasdy
29.12.2020 5 z 5

Skvělá kniha. Nejúžasnější kniha ze všech co jsem nedávno četla. Doporučuji

Malinali
15.12.2020 5 z 5

Krásná pohádka pro velké / dospělé, folklorní fantasy... děj tedy neskutečně frčí, stále se něco děje. Kouzlení, kruté situace i zvláštní láska... Konec už byl pak zbytečně protažený, ale i tak se mi kniha moc líbila a doporučuji.

Audrina
13.12.2020 4 z 5

Hodně souhlasím s komentářem Percabethky. Moc se mi líbil námět celé knihy, kouzlení, tajemný Hvozd...bylo vidět, že původ autorky je mimo anglofonní státy a věřím, že pracovala s různými mýty východoevropských zemí.
Bohužel jsem při čtení měla pocit, že potenciál příběhu nebyl naplno využitý. Chybělo mi tam, na jakém základě vůbec vznikala kouzla. Nedávalo mi moc smysl, že Agniezska s pár měsíci tréninku zvládla kouzla náročná i pro zkušené čaroděje. Stejně tak jsem moc nepochopila konec samotný, který měl vlastně osvětlit princip Hvozdu.

LenkaPet
07.12.2020 5 z 5

Moc se mi líbila, jen bych si přála trošku delší konec ????
Určitě stojí za přečtení. Moc hezká knížka ...

Percabethka
07.12.2020 3 z 5

Z téhle knížky mám hrozně smíšené pocity. Moc se mi líbil námět, taková ta temná a zároveň pohádková ruská atmosféra a postava Agnieszky. Ostatní postavy byly ale hrozně ploché, Draka bych z knihy úplně vyškrtla - a tu romantickou linku spolu s ním, protože naprosto nedávala smysl a působila hrozně nereálně. Navíc mi trochu vadil useklý konec.
Přesto se mi tahle knížka nějakým způsobem opravdu líbila. Myslím ale, že měla obrovský potenciál, který autorka úplně nevyužila...

Rostlina
22.11.2020 odpad!

Tahle atrapa že má být "fantasy s potenciálem stát se moderní klasikou"? Paskvilózní červená knihovna se samoúčelnými erotickými pasážemi (#explicita) v kulisách (!) fantasy světa, zasazeného do doby 16./17. století. Zdlouhavý děj je uměle natahován skrze prvek "všechno je vlastně jinak", téma neleží ve fantasy světě, nýbrž ve vnitřím světě hlavní hrdinky, která je typem America Singer (Selekce), styl: Nejsem jako ostatní, nejsem povrchní, ale neustále budu do detailu komentovat svůj zevnějšek a hodnotím, jak kdo vypadá. Iritující je kromě Agniezsky i druhá hlavní postava, čaroděj Drak, který je pro mě nepochopitelnou postavou hlavně z toho důvodu, že je vykreslen jako vzdělaný perfekcionista, avšak postrádá vznešenost a důstojnost (nepřirozená je zejména jeho řeč a některé akty jednání). Přiznávám, že jsem knihu dočetla s maximálním sebezapředím a poslední kapitoly četla už jen skokově. Možná jsem tedy nechtěně přeskočila skrytou hloubku. Na knize oceňuji nápaditost týkající podstaty kouzlení, která je postavena na tom, že čaroděj pronáší hlásky kouzelné formule svým vlastním stylem, čímž kouzlo ovlivňuje.

temna.vila
18.10.2020 3 z 5

Před několika málo minutami jsem dočetla Ve stínu hvozdu a bohužel musím přiznat, že mám z příběhu velmi smíšené pocity. Knihu jsem si vybrala právě pro motivy, které autorka v knize užila a příběh má vážně výborný potenciál, který dle mého názoru ale rozhodně nebyl plně využit. Zpočátku mi vyprávění přišlo příliš pohádkové, ale děj s každou další kapitolou začínal být zajímavější a konci správná dávka brutality nechyběla. Obrovský problém jsem ale měla s milostnou linkou, která se vůbec nepodařila. Respektive bylo mi jasné, že mezi hlavními postavami se nejspíš nějaký vztah vyvine, ale autorčinu uchopení mi připadalo celé špatně. Rozhodně nepatřím mezi odpůrce erotických scén v knížkách (u Maasové si je užívám a nepohoršují mě), ale tady mi vyloženě vadily. Absolutně mi do kontextu nezapadaly, nehodily se mi ani do samotného vyprávění a troufám si říct, že vztah mezi Sarkanem a Agnieszkou rozhodně nebyl natolik vyzrálý, aby minimálně první erotická scénka byla na místě. I druhá mi přišla hodně těžko uvěřitelná. Mně osobně by se mnohem víc líbilo, kdyby se vztah mezi Sarkanem a Agnieszkou prohluboval nějak výrazněji spíš po duchovní stránce, v tomhle směru má autorka rozhodně velkou rezervu, kterou snad u dalších příběhů využije více. Dále mě ve čtení rušilo občas násilné střídání scén, ze kterého jsem měla pocit, že autorka rozepsala nějakou situaci, ale už nevěděla jak jí ukončit, tak prostě začala psát další scénu, ale hluché místo ničím nevyplnila. Nicméně v konečném výsledku hodnotím knihu jako průměrnou fantasy, kdy autorka vytvořila postavy, které se v průběhu vyvíjejí, stvořila zajímavý příběh, který má sice několik nedostatků, ale čtenáře rozhodně umí zaujmout. Už se těším, až se pustím do autorčiny další knihy a doufám, že se nebudu potýkat se stejnými nedostatky jako zde.

TeraBla
16.10.2020 5 z 5

Naprosto nečekaně čtivý příběh plný kouzel ve smyšlené zemi . Doslova jsem knihu zhltla. Chvílemi mi dělala problém stylistika a občas nesedící průběh děje, ale v pohádkách je možné všechno. Hezké, nové a po dlouhé době jsem mile překvapena.

Verunka4444
09.10.2020 4 z 5

Tak toto mi sedlo naprosto perfektně,krásný příběh,krásné zpracování a kniha nešla odložit z ruky.Popis mi zněl trochu předvídatelně,ale omyl,omyl...dokázala mě překvapit.Drak se mi líbil už od začátku a moc děkuji za krásný konec,protože jsem ještě asi pořád tak naivní a potřebuji šťastné konce a tato kniha mi ho dopřála,takže mohu jen doporučit...byl to nádherný víkend a klidně bych brala i pokračování :)

Anette99
07.10.2020 5 z 5

Čtivý příběh, kde se snoubí tajemno, magie, pohádkové prvky, napětí i trocha romantiky. Postavy mi tam seděly prakticky všechny (každá do té své role), ale paradoxně jsem měla nejraději Draka :)

Monas123
26.09.2020

Tak tohle knihou jsem se prokousala pouze ze svojí tvrdohlavosti a také díky tomu, že jsem pořád nemohla uvěřit, že to bude pořád taková nuda. Bohužel se mi kniha vůbec nelíbila. Byla taková nijaká a strašně zdlouhavá.

dpxcz
25.09.2020 4 z 5

Začátek super, postavy se vyvíjely, ale pak přišla cca strana 200 a nevím, co se stalo. Prostě mě to přestalo bavit a až do konce jsem se nenahodil na úvodní pozitivní vlnu.