Poslední oběť

Poslední oběť https://www.databazeknih.cz/img/books/63_/63277/bmid_posledni-obet-1Oc-63277.jpg 5 1748 175

Vražda. Láska. Zrada. A také poslední oběť, kterou je třeba přinést. Rose čelí obvinění z vraždy. Lissa chce uplatnit svůj nárok na královský trůn. Ne, teď už mezi nimi nebude nic takové jako dřív…

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Domino

Last Sacrifice , 2010

Kituna
21.03.2013 5 z 5

nap

Charmedka
16.03.2013 5 z 5

Asi nejvíc napínavý díl,jeden zvrat za druhým. Celá tahle série byla úžasná,asi nejlepší ze všech fantasy, které jsem zatim četla. Rose mi byla hned od začátku moc sympatická a Dimitrij,toho jsem si prostě zamilovala a celou dobu čekala a doufala, až se dají dohromady. Až je mi trochu smutno z toho,že série skončila.

barca14
16.03.2013 5 z 5

Nemám slov..

hrubik
11.03.2013 5 z 5

S těžkým srdcem se musím rozloučit s touhle úžasnou knižní sérií, která byla opravdu skvělá! Jen díl lepší než druhý, všechny jsem četla jedním dechem a prožívala dobrodružství, napětí a romantiku spolu s Rose, Lissou, Dimitrijem a dalšími.... Budou mi chybět. Jsem ráda za happy end, vše dopadlo jak mělo a já si celou sérii VA vážně moc užila :-)

orangerose
05.03.2013 5 z 5

celá série Vampýrská akademie je dokonalá, jenom mi bylo líto Adriana,tahle knížka plná zvratů , konec je krásný :)

Honey0105
06.02.2013 4 z 5

Od předchozích dílů jsem si udělala určitý odstup a jsem za to ráda, protože mě tento díl zase bavil. Četla jsem ho tedy pomalu, ale i z toho důvodu, že se mi série poměrně líbila a nechtěla jsem se s ní úplně loučit.
V téhle knize dochází asi k nejvíce zvratům a některé mě poměrně zaskočily nebo trochu zklamaly (přeci jen jsem si díky předchozím dílům dost oblíbila Adriana).
Chvílema je kniha tedy opravdu přeslazená, ale zas se objevuje dost akce a řekla bych, že ta to vyváží.
Zcela upřímně.. První díl byl pro mě z celé série nejčtivější (bylo to nové a tak), ale tenhle šestý díl je poměrně zajímavým zakončením série.

Bet
28.01.2013 5 z 5

Je to fakt úžasná knížka.

Haninkaa
03.01.2013 5 z 5

Úžasná kniha!!!Celý příběh je úžasný :-) Dopadl přesně podle mích představ :-) Je to knížka o vampýrech,ale dokázala mě vždy něčím...naplnit.Jen mě moc mrzí,že už je po této sérii :-( Vím že Richelle Mead napsala volné pokračování,ale příběhu Rose a Dimitrije se nic nevyrovná!!!...Tak příběhy v dalších knihách snad budou stejně tak krásné jako dosud :-) I když bez odvážné většinou tvrdohlavé,akční Rose,která vždy chrání své milvané,i ostatní co potřebují pomoci,a nakonec udělá to,co je správné.Je hodná,a vše myslí dobře :-D ...Rose jsem si moc oblíbila,a taky se s ní rozloučila...! :-) Opravdu před touto celou řadou knih smekám!...:-)

deedulka
24.12.2012 5 z 5

Celá série byla úžasná. Před chvílí jsem dočetla poslední díl a v duchu se rozloučila s Rose (Rozou :-) ) Některé stránky mě sice už trochu nudily, tak jsem je proběhla zrakem (hlavně podrobné popisování schůzí rady, jak jsou všichni pořád nervózní a napjatí...), ale jinak úžasně propracovaný příběh plný překvapení, který mě vtáhnul do děje. Škoda jen, že se vždycky s hlavními hrdiny musíme rozloučit a nemůže být druhá série VA opět s Rose ve vedení. :)

danca044
18.12.2012 5 z 5

Velice dobré zakončení ságy. Jen mě mrzí, že už s Rose nebudu sdílet její cestu životem.

včelka
19.11.2012 5 z 5

Máte rádi knížky Vampýrská akademie a Pokrevní pouta tak hrozně jako já??? Tak se přidejte na mojí stránku na Facebooku "Pokrevní pouta (VA II)" Přidávám hodně příspěvků o VA i PP ;))

DarkFireflies
04.11.2012 5 z 5

Od té doby, co jsem přečetla předposlední díl této série už uplynule hodně vody, a já se konečně dokopala k tomu, abych si přečetla i díl poslední. Stejně jako předchozí knihy mě příjemně překvapil, není to klasická upířina, kterých je v dnešní době čím dál tím více a jenom velmi nepodstatná část z toho vážně stojí za přečtení. Tady je celý svět upírů brát spíše pouze jako rekvizita, je postavený na něčem úplně jiném - a já si myslím, že tím základem tu byl především zamotaný příběh Rose a Dimitrije... Ale samozřejmě nejenom ten jejich.

Velmi povedená série. Popravdě nevím, jestli se mám pouštět i do volného pokračování, Vámpýrská akademie na mě zapůsobila a nechci jí vidět jako zbytečně natahovanou a nekonečnou sérii příběhů bez konce. Uvidí se, co bude.
Každopádně, tohle velkolepé finále mě dohnalo k slzám a já nemůžu jinak, než tuto svojí srdcovku ohodnotit pěti hvězdičkami. :)

johisa
01.11.2012 5 z 5

Fantastický napínavý poslední díl. Krásné zakončení, a mrzí mě teda že už to končí, Rose s Dimitrijem mi budou chybět.

Haninkaa
27.08.2012 5 z 5

Opravdu už se nemohu dočkat,až si ho přečtu!!! :-)

Kikušák
10.06.2012

Brala bych klidně další a další díly, které by se odehravali okolo Rose a Dimitrije

xxiixxi
20.05.2012 5 z 5

Bohužel jsem si přečetla, jak to má skončit, takže pro mne žádné překvapení :-( Ještě by to chtělo dotáhnout do konce tu část okolo vraha královny, přišlo mi to nedotažený do konce. Ale jinak hezký příběh :-)

Bramboráček
09.05.2012 odpad!

Mě osobně se to nelíbilo taková kravina prej --- no rači to ani nebudu psát! 1/10

Rose18
05.05.2012 5 z 5

SPOILER - Happy end! ... Jak jinak by to mohlo skončit? Dokonalý díl plný překvapení - to byly vlastně všechny. :) A Dimitrij .. awww.♥ :D

netty.vanity
21.04.2012 5 z 5

Obsahuje SPOILERY. .Konečně jsem se po dlouhé době odhodlala sehnat si poslední díl a s trochou odstupu si ságu dočíst. Myslela jsem, že po dvou letech už moje nadšení vychladlo, ale opak je pravdou. Začetla jsem se do toho tak zarytě, že jsem ztratila přehled o času a s knihou jsem skončila už po pár hodinách. (Ve zkratce: Rose je zatčená za vraždu královny, kterou samozřejmě nespáchala; její přátelé v čele s otcem a Dimitrijem to tak však nenechají a pomůžou jí uprchnout. Rose si při utíkání po boku Dimitrije začne uvědomovat, že se přes něj ještě nepřenesla, jak tvrdila Adrianovi.Společně mezitím pátrají po sourozenci Lissy, aby se mohla stát královnou a mezi tím její přátelé na dvoře dělají všechno proto,aby očistili kamarádčino jméno...) Pro mě konec nebyl vůbec překvapivý, i když Tašu bych do role vraha neuhodla, rozchod s Adrianem jsem očekávala. Celá sága konec konců byla víceméně o Rose a Dimitrijovi a Adrian se držel v pozadí, nevyspělý, v alkoholovém oparu a s vtípky v rukávu (rozumím Rose, to není chlap do života).Trochu mi ovšem hlavní hrdinka lezla na nervy tím, jak utíkala k Adrianovi kdykoliv, jak nemohla být s Dimitrijem, bylo to na ni příliš laciné a kupodivu mě udivuje šok čtenářek, které nečekaly, že nezůstane s ním, protože tam očividně láska prostě nebyla. No, konec dobrý,všechno dobré, až je mi trochu smutno, že to všechno končí - tedy alespoň příběh R&D..PS:Proboha nechte si ty vaše puberťácké "Teamy"ke Stmívání...

Lucie249
03.04.2012 5 z 5

Tahle knížka je moje druhá nejoblíbenější. Zajímavý děj, napětí a spád:)