Antibohyně

Antibohyně https://www.databazeknih.cz/img/books/18_/184078/bmid_valka-bohyn-antibohyne-Jiu-184078.jpg 4 140 36

Válka bohyň série

1. díl

Staří bohové neumírají Aspoň si to Athéna myslela. Jenže pak jí pod kůží začala vyrůstat pírka, která jí zahltila plíce jako nějaká podivná rakovina, a Hermése sužovala spalující horečka. Tím skončil jejich poklidný věčný život ve zdraví. Athéna a Hermés putují světem a zoufale hledají příčinu svého pomalého, bídného umírání. Cestou získávají spojence a odhalují pradávné i nové protivníky. Pátrání je zavede ke Cassandře, obyčejné dívce, která se kdysi coby vědma těšila přízni a ochraně jednoho z bohů. Dnes už se Cassandra do života bohů nijak neplete, vlastně ani netuší, že existují. Přesto by mohla hrát klíčovou úlohu ve válce, k níž se schyluje. Královna bohů Héra se spojila s dalšími antickými obyvateli Olympu, kteří ve snaze prodloužit vlastní život vyvražďují své rivaly. Touha přežít z nich udělala antibohy, ubohé karikatury jejich někdejší slávy. Athéna bude potřebovat nějaké trumfy, protože život nesmrtelníků jen tak nevyhasne. Každý z nich umírá po svém. Někteří se zadusí peřím. Z některých se stanou příšery. Ale všichni zuří až do posledního dechu. Nadešel čas války bohyň.... celý text

Romány Fantasy
Vydáno: , Baronet

Antigoddess , 2013

Cocina
19.07.2015 5 z 5

Super knížka,přečetla jsem ji jedním dechem,nemohla jsem se od ni odtrhnout. Muzu jenom doporučit :) i kdyz mi tam moc nesedelo,jak se chovali bohové,ale i přesto jsem byla moc spokojená :))

Týnušxxx
07.07.2015 3 z 5

První polovina knihy podle mě zbytečně zdlouhavá a nudná, v té druhé se to ale pěkně rozjelo. Podle mě kniha jako dělaná pro milovníky Percyho Jacksona :-)

Vianescee
30.06.2015 3 z 5

Narozdíl od Anny krví oděné, která mě bavila, jsem byla touto knihou zklamaná. Možná mi prostě nesedlo vyobrazení a chování řeckých bohů, které jsem takhle nečekala. Kniha se mi nečetla špatně, takže stejně zkusím i případné další knihy autorky.

julliette
12.05.2015 5 z 5

Krásná kniha. Aidan je Apollon. Z Kassandry se vyklube Kassandra Trojská. Athéna, Hermes a Odysseus se jí vydají hledat, poněvadž je věštkyně, protože se mohou dozvědět, proč bohové umírají a jak to zastavit. Athéna Kassandru uškrtí, pak ji vzkřísí a probudí se v ní její pravá podstata, neboli vzpomene si na svůj minulý život. Trochu se štítí Apollona, protože ji proklel a udělal z ní věštkyni, které nikdo nevěří. Ale poddá se lásce, i přes veškerou nenávist. Héra a Poseidon hledají tak Kassandru, aby ji zničili. Ale ukáže se, že Kassandra má vůči bohům smrtící dotyk, zabíjí je. Z Héry udělala kámen. Spolu s ostatními bohy roztrhala Poseidona. Ale Afrodita se mstí a probodne Apollona, umírá. Každý bůh umírá jinak, Athéna se dusí sovím peřím a on umře jako smrtelník. Kdoví, jak to bude pokračovat, jestli dokáží zastavit to vymírání nesmrtelných bohů.

ElisR1
06.05.2015 3 z 5

Takový průměr, četla jsem mnohem lepší knihy, ale i horší.

kklepkaa
06.05.2015 3 z 5

Kendare Blake mě už jednou překvapila Annou, rázem mě pak zkalamala pokračováním. Byla jsem zvědavá na její další počin a nezklamala mě. Jiný svět, jiná pravidla, jiní hrdinové a nový příběh, který pouze započal. Celkem se těším na pokračování.

kleo9554
17.03.2015 4 z 5

Oproti tomu, jak mě nenadchla Anna, se mi toto velmi líbilo. Není to perfektní - to ani omylem, ale líbí se mi nápad atd. Autorka teprve začíná. myslím, že není "vypsaná" :-)

Lenka.Vílka
12.01.2015 2 z 5

Po Anne jsem zkusila jeji dalsi serii a s naprosto stejnym vysledkem. Chapu, proc se kniha muze nekomu libit (chapu to az moc dobre), ale ja do te skupiny patrit nebudu...stejne jako Anna je pro me Antibohyne par stran, ktere jsem precetla, ale nic jsem z toho nemela. Docetla jsem vlastne jenom proto, abych mela jistotu, ze se to na dalsich stranach neobrati a ja se nezacnu bavit. Jenze to mi neni proste dost. S touhle autorkou to uz nebudu zkouset (jdu do "trikrat a dost!") a uz se nebudu trapit, ze se mi to zase nelibilo, kdyz z komentaru na DK to vypada, ze jsem zase mezi temi, kdo vubec nic nepochopili...

barleyfox
06.01.2015 5 z 5

Netradiční pojetí tématu řecké mytologie, kniha splnila všechna má očekávání. Jestli tedy někdy bude pokračování, už se na něj moc těším. :)

Maragad
30.08.2014 4 z 5

Oproti předchozím knihám Kendare Blake má Antibohyně jednodušší děj, který je ale o to svižnější a také má své kouzlo. S řeckou mytologií si autorka poradila po svém, využila známá fakta, kdy nás odkazuje na historii a legendy a nynější postavy, které používá v této době, si uzpůsobila dle svých potřeb. V příběhu samozřejmě nesmí chybět napětí, láska, přátelství až za hrob, ale také nenávist a beznaděj. A právě beznaděj dohnala bohy až do této situace, kdy po prožitých staletí netuší, jak se umírá s grácií. Je to pro ně něco nepochopitelného a chtějí se rvát za své přežití.

lenka608
30.08.2014 3 z 5

Kniha se četla dobře, ale nedá se říct, že by mě děj nějak nadchl. Často jsem byla nucena si klást otázky "proč je tohle takto a jak k tomu došlo" atd.
Autorka doslova vhodí čtenáře doprostřed nevysvětleného děje. To mě trochu mrzí, ovšem oceňuji zajímavý námět.

anishta
28.08.2014 4 z 5

Dobré, ale ne až tak dobré jako příběh o Anně. Celkově se mi to líbilo, ale asi jsem čekala více. I tak velmi dobrá kniha.

Mishak
25.07.2014 3 z 5

Na Antibohyni jsem se mooc těšila, ale už po několika stránkách jsem byla velmi zklamaná. Anna krví oděná se mi moc líbila a čekala jsem něco podobného i od Antibohyně. Bohužel, překvapení se nekonalo a zklamání zvítězilo... =( Bohužel...
Neříkám, že námět byl špatný. Určitě byl dobrý, ale na můj vkus špatně podaný. Možná je to tím, že si nedokážu velké antické bohy představit jako 17ti leté teenagery chodící po zemi, kord když jsou nesmrtelní, moudří a spoustu toho zažili. Na můj vkus opravdu velmi přehnané a kýčovité.. Škoda. Někomu se to však může líbit a čtení ho bude více bavit a lépe ho vtáhne do děje.
Za mě bohužel jen 3 hvězdičky a lituji, že v knize nebylo spíše více pasáží s Kassandrou, kde bude více a lépe vysvětleno, k čemu byla vlastně předurčena a co všechno umí...

Brambram
22.07.2014 3 z 5

Tak nevím, ale mě teda nesedla. Nedotaženost popisu - proč bohové umírají, proč zrovna Kassandra umí co umí a co je tedy vůbec cílem celého děje?? Podle mě kniha neposune čtenáře ani co se znalosti antického panteonu týče, to všechno jsme se učili už na základní škole.

Knihoholka:'33
08.07.2014 5 z 5

Mně se knížka strašně líbila! Už i předtím Anna krví oděná mě uchvátila. Kendare má úžasný (aspoň pro mě) styl psaní, díky kterému mě příběh vůbec nenudil, četl se úplně sám. A musím ocenit i skvělý nápad. Nesmrtelné bohy čeká nevyhnutelná smrt, každý umírá jiným způsobem. Litovala jsem Athénu kvůli jejímu způsobu umírání, strašné. Díky knížce jsem se i zlepšila ve znalostech řecké mytologie :D

Nikolka001
06.06.2014 4 z 5

Na Antibohyni jsem se velice těšila, protože Anna krví oděná byla úžasná série. Při čtení můžeme naleznout v kapitolách odstavce, které se Anně podopají. Odpadávající maso, hniloba. Jde poznat, že se jedná o dílo této autorky, protože se velice podobá Anně. I když jsem mírně zklamaná, protože jsem čekala děj, který mě uchvátí více, ale i tak jsem si knihu velice užila. :)