Válečná smršť

Válečná smršť https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/483491/bmid_valecna-smrst-xiS-483491.png 4 266 56

Za každé vítězství se platí. Mare Barrowová to ví až moc dobře. Když ji zradil Cal, málem ji to zničilo. Nyní je odhodlaná bránit své srdce a zajistit svobodu Rudým i novokrevným. Musí zničit království Norty jednou pro vždy… Jenže to nemůže dokázat sama. Nastane čas, aby spojené síly Calových Stříbrných přívrženců a Šarlatové hlídky ukázaly, co umí. Mavenova posedlost Mare je však tak silná, že ho nic ani nikdo nezastaví. Nadchází válka a jisté je jen to, že ne všichni přežijí.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: ekniha , CooBoo

War Storm , 2018

_kadla_
27.10.2020 3 z 5

Celkem jsem bojovala s tím, abych se začetla. Prvních 50 stránek jsem fakt trpěla - moc jsem si nepamatovala předchozí díl, a tak jsem byla celkem mimo. Pak se to rozjelo, podle očekávání a názvu se většinou bojovalo. Konečně všechny mladé postavy prošli pubertou a už neměli takové ty náladičky, kdy bych je nejraději propleskla. Konec mi výjimečně přišel taky utahaný. Vše bylo celkem předvídatelné, postavy opět nesmrtelné, což už mě celkem unavuje.

Fortuna7
25.10.2020 1 z 5

Za mě tedy nejhorší díl série... vždy jen boj-výplň, láska-výplň a tak se to opakuje celou tu bichli...

katasokolov
27.09.2020 5 z 5

Miluju tuhle sérii, ať si každý říká co chce!! Skvěle vystavěný příběh a rozhodně mi nepřijde, že by byl nějak uměle natahovaný, jak hlásají některé recenze.

markulka
28.08.2020 4 z 5

Ze začátku se mi děj strašně vlekl, neuměla jsem se do příběhu naplno ponořit. Naštěstí autorka nezklamala a s přibývajícími stránkami se to začínalo pořádně rozjíždět, až jsem se nakonec vůbec nemohla odtrhnout a napínavě jsem hltala stránky po desítkách. Závěr mě trošičku rozhodil, ale zase na druhou stranu...aspoň to nebylo klasické klišé. Za mě hodně povedený závěr série.

ajak
04.08.2020 3 z 5

no popravdě jsem čekala víc, děj se sice hýbal ale přece jen to bylo zbytečně zdlouhavé, do čtení jsem se musela kopat, Mare jakoby v tomhle díle ztratila veškerou jiskru, nevím předchozí díly byli rozhodně dle mého napínavější.

anndrra
07.07.2020 3 z 5

Kdybych věděla, jak to celý skončí, asi bych ani nezačínala číst. Navzdory tomu, že poslední díl je nejobsáhlejší, je taky nejslabší. S Mare je najednou hrozná nuda a je to obrovská škoda, protože ten příběh jsem měla fakt ráda

dogiska
10.06.2020 2 z 5

do cteni jsem se musela nutit, druhou polovinu jsem prolitla skrz citace jinak by me to unudilo k smrti.

jana4920
03.06.2020 3 z 5

Příběh je hrozně utahaný i když se tam pořád něco děje. Vlastně to baví, ale i tak člověk doufá, že už to bude směřovat k nějakému konci......A pak zděšení, že bude další díl

Luigi1
27.05.2020 5 z 5

Zde je válka na zničení království Norty.Zde se dočteme kdo přežije a kolik jich bude schopných zapojit se se do obnovy

Skippka
28.04.2020 4 z 5

Všeobecně nemám ráda otevřené konce a tenhle je otevřený až až. Ale zase naděje, že bude pokračování mi vykouzlí úsměv na tváři :) Knížka se mi líbila, líbil se mi celkově svět rudých, stříbrných a novokrevných.

Percabethka
19.04.2020 3 z 5

Z celé téhle série mám takové rozporuplné pocity. Na jednu stranu se mi líbila - autorka má zajímavý styl vyprávění, je to dystopie, ale zároveň fantasy, v tomhle díle jsme navíc příběh viděli z pohledu všech hlavních postav, které za celou dobu prošly jasným vývojem, což mi někdy na YA knížkách chybí.
Na druhou stranu to ale bylo takové průměrné. Děj byl hrozně předvídatelný, hlavní hrdinka většinu času celkem nesnesitelná, ale stejně do ní byly zamilované všechny hlavní mužské postavy, spousta situací tam byla nelogická a autorka se ani po 4 dílech očividně nenaučila orientovat se v čase, což bylo místy trochu matoucí.
Myslím, že mi celá série vůbec nic nedala, ale byla to celkem příjemná oddechovka...

Lethania
09.04.2020 4 z 5

Uf, další fantasy série, která mě uhranula a už nepustila, je opět u svého konce. Musím se přiznat, že jsem měla problém ji přečíst, protože jsem to už chtěla vzdát, ale přes počáteční nudu jsem pokračovala, a jen díky tomu jsem zjistila, že se to rozjelo neskutečným způsobem. Obvykle jsem ráda, že kniha má tolik stránek - hlavně pro to, že zážitek z knihy je o to delší a mnohem hlubší. A já jsem soucítila s hlavními postavami vše, co se dalo. Bolest, běznaděj, strach a mnohem a mnohem víc, než jsem schopná vyjmenovat.
Autorka u mě má velké plus, že jsme se nevěnovali jen jedné postavě, té hlavní, - Mare - ale i jiným jako jsou Evangelina, Iris, Cal a dokonce i Maven. Ti všichni měli něco do sebe, ti všichni měli svůj příběh a bylo potřeba ho dovyprávět. U některých je však budoucnost stále otevřená, protože konec nepřinesl takový happyend, jaký jsme asi čekali. Možná si autorka nechala skulinku na případné pokračování. Kdo ví?
Já jsem však z konce spokojená, ačkoli mohl být uzavřenější, ale hvězdu strhávám za ne moc povedený začátek.

Sixtinka144
17.02.2020 5 z 5

I když na tuhle knížku čtu samé špatné recenze a komentáře, musím říct ,že mně osobně se líbila. Celou tuhle sérii mám ráda, a ani tenhle díl mě jednoduše nezklamal. Miluju tenhle svět, miluju jejich schopnosti a uvažování. Autorka v knize předvádí skvělé zvraty a já si to jednoduše hrozně moc užívala! Postavy mi přirostli k srdci a jsem ráda, že má v létě vyjít novelka k celé sérii. V tomhle díle se střídá hodně pohledů, tudíž můžeme nakouknout do mysli nejen Mare, ale i Calovi nebo samotnému Mavenovi... A ano, knížka je vážně cihla, ale každou stránku jsem si užívala...Ale aby tady nebyla jen samá chvála, tak mě v tomhle díle poměrně dost štvala nevyrovnaná Mare, která se prostě neuměla rozhodnout, a trošku ten konec no ... Čekala jsem nějaký fakt dobrý happyending a ono nic. Ale stejně jako předchozí díly vám knížku mohu jen a jen doporučit.

Nikaa1
01.02.2020 3 z 5

Milovala jsem tuhle sérii a stále miluji, vážně, ale tenhle díl mě zklamal.

Není to koncem, ten se mi líbil. Jde o to, že v téhle knize autorka zapomněla na důležité vlastnosti postav a měnila jejich charakter. Vývoje postav mám v knihách velmi ráda. Tady mi to přišlo nepromyšlenější, nepropracovanější.
Z Mare se v téhle knize stal opak dívky, kterou byla v předchozích dílech. Tady se prostě udělalo něco špatně. Blýskající holčička byla v téhle knize měkčí a pak chvilkami drsná - až mě to překvapovalo. Štvalo mě, jak v jejích pasážích se pořád dokola opakovalo, zda vlastně Cala má ráda, zda ho potřebuje nebo ne. Zda ho chce a pak že ho nechce.

Cal to samé. Na začátku jiná osoba, než nyní. Samozřejmě, zase vývoj, ale jak jsem psala, je to slabé a nedokázala jsem ho pochopit. Vžít se do něj - ani do Mare, mimochodem. Cal byl chvilkami milý, hodný a něžný - a chvilkami přesný opak. Názory střídal jako ponožky a v některých situacích se choval zbaběle a v některých odvážně. Nechápala jsem, kde se to v něm bralo, když pořád dokola se opakovalo, že je štěně.
A tím moje rozhořčení končí a já se můžu věnovat tomu, co se mi líbilo. Děj plynul a nebyl plný akcí, jak jsem čekala. Plus pro autorku - nechávala si to nejlepší na konec a že ten konec byl překvapivý. Kapitoly psané z pohledu Evangeline jsem si užívala. Ji si nešlo neoblíbit.
Z politiky, která se v příběhu vyskytovala, jsem byla nadšená. Víc než to.

Myslím si, že autorce jdou lépe psát záporné postavy, než kladné. A upřímně jsem za to vděčná. :-D

Hodnotím třemi hvězdami a těším se na Krutou korunu. :-)

Lokina
25.01.2020 4 z 5

Série Rudá královna je moje guilty pleasure. I když vím, že kniha mě v mnoha ohledech nepotěší, stejně jsem si musela Válečnou smršť přečíst a i docela jsem se na ni těšila.
Postava Mare mi nikdy nepřirostla k srdci a v tomto pokračování ne že by byla tak moc otravná, ale její pasáže jsem měla někdy s to chutí přeskakovat. Její citové výlevy o Calovi, jak ho miluje/nemiluje/potřebuje/nepotřebuje, nemusela autorka cpát do skoro každé její kapitoly. Kapitoly Evangeliny mě bavily mnohem víc, i když se trochu změnila, pořád v ní zůstala zlá badass stránka, kterou na ní mám ráda.
Kniha není napěchovaná akcí, ale když už se s k ní schyluje, tak to stojí za to. Tyto části byly jedny z nejlepších. Potěšilo mě i vyprávění z pohledu více postav, kdy v jejich kapitolách byly zachyceny jejich postřehy, pocity na danou událost.
Co se týče konce jsem více méně spokojená. Odchod jedné z postav mě mrzel, vývoj jejího charakteru uspíšila její konec, který se dal očekávat.
V létě má vyjít pokračování ve formě novel, které si ráda přečtu. Konec v tomto čtvrtém díle by měl být uzavřený, ale věřím, že Mare, Cal i Evangelina budou mít lepší zakončení a nám se dostane důstojného rozloučení s touto sérií.

Perry
03.10.2019 5 z 5

Asi jako první bych ráda řekla, že kniha má 640 stran. Takže ano .. je dlouhá :D Ale musím říct, že ani jedna kapitola mi nepřišla v příběhu zbytečná. Možná méně zajímavá, ale ne zbytečná.
Vývoj není zase až tolik nepředvídatelný, ale tu cestu od začátku do koce si prostě užijete.
Sice je v tomto díle akce o něco méně než tomu bylo v předchozích dílech, ale na konci vám to autorka vynahradí si myslím dostatečně. :)
PS: "Já se vrátím." - Mare Barrowová

ms007
30.09.2019

Děj:
Potom co Cal zradil Mare. Tak Mare vede revoluci proti Mavenově vládě aby osvobodila všechny rudé a novokrevné. Jelikož však musí stát oproti moc velké přesile tak je nucena spojit se s stříbrnými povstalci (Králem Riftu a Babičkou Cala ).Mare Barrowová známá jako tvář revoluce letí do Monfortu s Evangelinou Samos ,Calem Calorem ,Dianou Farley a velvyslancem Davidsonem. Tam probírají průběh války proti Mavenovy. Později Mavenovy spojenci(královna iris) Mavena vzdají jako rukojmí šarlatové hlídce, která revoluci započala.Ke konci se však vede válka proti královně Idris ,která válku prohraje. Kniha skončí se slovy -Já se vrátím.

Charakteristika: Mare Barrowová neboli blýskající holčička ,si tuto přezdívku vysloužila díky její schopnosti ovládání hromu a blesků. Je známa svou mazaností a vychytralostí. Je sebevědomá a jde za svým cílem. Má světle hnědé vlasy prokvetlé stříbrem neboli říční hnědá a oči barvy roztaveného bronzu. Má šlachovité tělo nízké postavy.

Dle mého názoru to byla jedna z nejlepších knížek , kterou jsem kdy četla .Přestože byla fantasy tak byla neuvěřitelně realistická a zcela jsem se do knihy vžila.

MaléZlo
22.09.2019 4 z 5

V první řadě bych chtěla napsat, že kniha byla skvělá. Vážně mě bavila. Asi to bude tím, že mě celá série pohltila a celý tamní svět jsem si zamilovala.
Co mě ale nebavilo, byla část Iris. Z minulého dílu vymizely části, po kterých jsem nesnášela Cameron. A Iris nahradila Cameron. Ne, že by mi byla tak strašně nesympatická jako Cameron, jen mě její části prostě nebavily. Navíc moc nechápu autorčinu potřebu nám Cameron přiblížit, když v následujícím díle o ní čteme jen párkrát.
Mám pocit, že spousta spisovatelů dokáže tak neuvěřitelně a nepochopitelně zprznit závěr, že jen kroutím hlavou.

SPOILER
Cal se v poslední bitvě Mare ptá, jestli není ještě příliš pozdě. Ona mu odpovídá, že není. Tím se chápe, že po bitvě se ti dva dají dohromady. Ovšem nakonec se Mare nechá slyšet, že potřebuje čas, že musí zjistit kým je? :D Prostě v tom vidím prachy, prachy, prachy. Nechám otevřený konec, abych mohla vydat jako už opravdu poslední knihu, která bude obsahovat pouze šest novel, nějaké mapky atd. Takže za mě má Aveyardová u mě velké mínus. A k tomu, jak byl popsán závěr s Mavenem se mi už ani vyjadřovat nechce.
KONEC SPOILERU

Takže závěrem. Ikdyž je kniha převážně o válce a bitvách, nesmírně jsem si čtení užívala a byla jsem ráda, že jsem vrátila do mého oblíbeného světa. Až na pár pro mě nepochopitelných škobrtnutí mě kniha opravdu bavila. Mrzí mě odfláknutý konec postav a vydání další knihy, které bude jen o novelách a kde se nejspíš důstojně s našimi hrdiny rozloučíme.
3,5*

GabrielaSK
31.08.2019 2 z 5

Omg, hurá konec utrpení kniha je zamnou... Aha.. teď jsem měla málem infarkt když o pár řádku níž čtu že má být další díl.. Cože❓???? to snad nee..

Niarra
22.08.2019 2 z 5

Pro mě též nejslabší díl ze série. Bohužel se mi stala stejná chyba, jako u předchozího dílu - knihu jsem četla s chybným vědomím, že se jedná o závěrečný díl, takže jsem přirozeně čekala nějaké velké rozuzlení děje, které se ale nekonalo. Teď už ale vím, že je na světě již pár měsíců pokračování, Broken Throne, jen ne zatím v češtině. Nicméně nic to nemění na tom, že i přesto, že má kniha poměrně hodně stran, tak mám pocit, že se v příběhu téměř nic nestalo a když už něco přecijen ano, tak se to tak nějak přešlo. Děj mě nijak nepohltil, nebyla jsem napjatá ani zvědavá, prostě nic. Navíc mě mrzí, že zemřela jedna z mých oblíbených postav, ale to mé hodnocení neovlivňuje. Za mě tedy 2,5 hvězdičky.