Václav Vavřinec Reiner - Dílo, život a doba malíře českého baroka

Václav Vavřinec Reiner - Dílo, život a doba malíře českého baroka https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/163335/bmid_vaclav-vavrinec-reiner-163335.jpg 5 5 2

Monografie předního znalce českého a středoevropského barokního umění prof. Preisse věnovaná jednomu z nejvýznamnějších malířů této epochy mnohonásobně přesahuje autorovu práci z roku 1970. Preiss chronologicky a velmi detailně sleduje životní osudy a dílo Václava Vavřince Reinera, stejně jako dobový historický i myšlenkový kontext, z něhož jeho dílo vyrůstalo a těžilo, a zohledňuje moderní poznatky o tomto umělci. Vlastní text doprovází oddíl dokumentace, který soustřeďuje všechny známé archivní doklady k životu a uměleckým dílům Reinera, stejně jako kritický soupis malířových fresek, oltářních obrazů, olejových skic k freskám a obrazům, portrétů, kabinetních obrazů, kreseb a rytin vytvořených podle Reinerových předloh. V katalogu nechybí ani obrazy nezvěstné, neověřitelné či díla Reinerovi dříve mylně připsaná.... celý text

Legens
11.01.2024 5 z 5

Perfektní, dokonalé. Velmi cenné je to, že četné skvělé fotografie nám umožňují vidět detaily Reinerových fresek. Normálně je totiž většinou můžeme v kostelích vidět jen z velké dálky. Pro každého milovníka barokního výtvarného umění skutečný nenahraditelný skvost.

babicka_amalka
14.01.2022 5 z 5

úžasná kniha o úžasném umělci - doporučuji!

malířství umění baroko české malířství výtvarné umění monografie malíři fresky čeští malíři umělecká díla

Pavel Preiss
česká, 1926 - 2023