V zemi černých stanů

V zemi černých stanů https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/178034/bmid_v-zemi-cernych-stanu-65c8975bc7650.jpg 4 55 6

Kara ben Nemsi efendi a jeho věrný přítel Halef Omar prožívají další ze svých dobrodružství.

Kakho-Oto
20.12.2021 3 z 5

První svazek osmidílného vydání cyklu V říši stříbrného lva (od třetiny šestého svazku do konce se však jedná o další cyklus s názvem Ardistan a Džinistan). "Otevírací" dobrodružství celého cyklu se odehrává na Divokém západě, nedlouho po smrti Vinnetoua. Tohle zdlouhavé a monotonní dobrodružství hodnotím pouze 2,5 hvězdičkami (jeden z nejhorších Mayových výtvorů z prostředí Divokého západu), avšak zbytek knihy, který se odehrává na Blízkém východě (dobrodružná epizoda s Gadubem es Sahárem a úvodní dobrodružství s bandou "stínů"), hodnotím čtyřmi hvězdičkami. Celkově tak mé hodnocení prvního svazku vychází jen na tři hvězdičky, byť silné (65 %).

o_mega
02.06.2020 3 z 5

Miestami samochvala, nadradenost inu egoMAYniak :) . Prva polka z divokeho zapadu este akotak usla. Druha polka z Azie uz kusok pokulhava.

s.Martin
25.07.2018 2 z 5

Po smrti Vinnetoua nic nedrží Olda Shatterhanda na divokém západě. Vlastně, to jsem si myslel po prvních odstavcích...
Seznámí se s novými přáteli, kvůli nim se bude děj opakovat do první poloviny knihy. Po zdržení se Old Shatterhand vydá za novými dobrodružstvími.
Druhá polovina knihy je vypravována na blízkém východě, možná na začátku středního východu. Zde se Old Shatterhand shledá se svým starým přítelem Halefem Omarem a pokračuje pod jménem Kara ben Nemsi (u obou osob jsem vynechal další jména a tituly kvůli délce :D ). I v této polovině se děj opakuje, avšak je z něj cítit více adrenalinu.
Celkově je děj nudný. Kvůli tomu mám pochyby o čtení pokračování, dokonce i úryvek z následující knihy mě příliš nenadchl (jde pouze o popis města Bagdádu).

Jirka92333
12.03.2018 2 z 5

Nebylo lehké tuto knihu dočíst :-(. Pro mě byl příběh nezáživný s jedinou postavou která řeší problémy svých neschopných přátel. Zatím jsem se ale nerozhodl sérii vzdát :-D:-D. Tak uvidíme :-)

vlkodlaq
05.11.2016 3 z 5

Kara ben Nemsi byl po mých oblíbených Vinnetouovkách hrdina úplně nového světa, byť ve stále stejném duchu. Coby asi dvanáctiletý jsem nevnímal náznaky týkající se islámu a odlišné kultury, takže si má tehdejší "čistá duše" užívala příběh naplno.

hemrbinladin
18.11.2011 4 z 5

Stejně jako u série "Ve stínu Padišáha", tak i zde musím hodnotit celou sérii. Ze začátku se děj krásně rozvíjí a slibuje i v dalších dílech spoustu překvapení. Téměř v každém díle zůstane něco nevyřešeno na potom. Děj krásně plyne a rozvíjí se v spoustu napínavých dobrodružství. Bohužel po dopadení pašeráků se děj pomalu začíná drobit a Kara už nevítězí silou a důvtipem při spoustě dobrodružných akcí, ale spíš své soky vyřídí tím, že je přemluví. Navíc jsem v posledních dílech musel spoustu stránek přeskočit, protože autor se zde sálodlouze zabívá křesťanstvím a smrtí, což u dobrodružné literatury nijak nepotřebuji.

Karel May
německá, 1842 - 1912
1969  87%Syn lovce medvědů
1965  92%Vinnetou 1
1971  85%Divokým Kurdistánem
1970  85%Pouští
1973  86%Žut

Kniha V zemi černých stanů je v